Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '10

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
945
 

Öğrencilerden LÖSEV'e yardım kermesi

Öğrencilerden LÖSEV'e yardım kermesi
 

Öğrencilerden LÖSEV'e yardım kermesi


MEV Koleji Özel Güzelbahçe İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri, öğretmenlerinin öncülüğünde alkışlanacak bir etkinlik gerçekleştirdiler. 

Her yıl kutlanmakta olan ve giderek özelliğini yitiren, ''Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'' etkinlikleri kapsamında bu kez görkemli bir kermes düzenlendi. Kermesin amacı lösemi hastası çocuklara maddi ve manevi açıdan destekte bulunmaktı. Öğretmenlerinin ve arkadaşlarının her zaman yanlarında olduğunu anımsatmaktı. 

Tüm geliri LÖSEV'e bağışlanan kermes için günler öncesinden hazırlıklara başlandı. Veliler evde hazırladıkları tatlı tuzlu yiyecekleri getirdiler. Öğrenciler ise kullanmadıkları giysilerini, okudukları kitaplarını, oyuncaklarını getirip öğretmenlerine teslim ettiler. Yararlı bir etkinliğe katkıda bulunmanın heyecanı ve mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. 

''Yerli malı yurdun malı, LÖSEV'e yardım olarak dönmeli'' sloganıyla okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte 2. sınıf öğrencileri, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemini anlattılar. 

Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen sunum ve gösterilerin ardından özenle düzenlenen kermes alanına geçildi. Okul bahçesindeki masalara dizilen yiyecekler ve içecekler kermese katılan öğrenciler tarafından adeta kapışıldı. Yiyecekler arasında en çok rağbet görenler, pamuk helva, lokma, macun ve patlamış mısırdı. Sembolik olarak sunulan bu yiyecekler kısa sürede tükendi. 

Kermesin düzenleyenler yorulmuşlardı ama mutluydular. 

Bu etkinlik sayesinde öğrenciler lösemi hastası arkadaşlarını unutmadıklarını ve her zaman yanlarında olduklarını göstermiş oldular.  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pamuk helvayı bilmem doğrusu.Gerçekten güzel ve yararlı bir aktivite olmuş.

Kerim Korkut 
 19.12.2010 6:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 956
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster