Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '06

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1853
 

Öğrenmede görmenin önemi...

Öğrencilerim ve müze gezisi;

Öğrencilerimi bilim merkezine ve Harbiye Askeri Müze’ ye getirmeye karar verdim. Bütün prosedürü hallettikten sonra yola çıktık. Tabii ki otobüs kiraladık ve sabah saat dokuz gibi yola çıktık.

Önce Harbiye Askeri Müzesi’ne gittik. Mükemmeldi tarih yeniden gözümüzde canlandı. Müzenin bahçesi mükemmeldi ve kantini fiyat olarak çok uygundu çocuklar kantinde yediler ve bahçede oturdular. Saat 15.00’ de Mehter Marşı vardı bilim merkezine gideceğimiz için Mehter Marşı’ nı dinlemeye ve görmeye kalamadık çocukları topladık ve Şişli’de ki bilim merkezine gittik

Maket halindeki insan vücudunun içine ağızdan girdik bağırsaklardan çıktık. İnsanın sindirim sistemini insan vücudunda gezinerek gördük. Müzenin içine girdik ve mikroskoplarda canlı olan bakteri ve virüsleri gördük, kan örneklerini gördük, bitki hücresi gördük.

Uzay araçları gördük eski çağdan kalan fosilleri gördük ve ayrıldık. Okulumuza geri geldik. Mükemmel bir gezi geçirdik çocuklar daha neşeli ve ilgili derse girmeye başladılar. Bu yılda daha farklı yerlere getirmeyi düşünüyorum. Görerek eğitimin işi bir başka oluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 3967
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster