Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
423
 

Öğrenmek Mutsuzluk Getiriyor. Ya da Yalanlar!

Öğrenmek Mutsuzluk Getiriyor. Ya da Yalanlar!
 

Türkiye ile gerçek hayatla ilgili yeni bir şeyler öğrendiğimde şoke oluyorum. Bu nasıl olabilir diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Dün 04.04.2017 tarihi akşamı geç saatlerde yayınlanan “Öteki Gündem’de” Ramazan Kurtoğlu Türkiye’nin altınlarının Amerika’da ismini şu an hatırlamadığım ancak bir nehrin metrelerce derinlerinde bir mahzende ve Amerika’da olduğunu açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin altınları Amerika’daymış! (1)

05.04.2017 tarihinde akşam saatlerinde adını not alamadığım ancak soyadının Karaca olduğunu anımsadığım gazeteci Meltem TV’deki yorumcu Türkiye Cumhuriyeti’nin toplam 490 ton altını olduğunu ancak bunun 450 tonunun İngiltere’de olduğunu söyledi. Bu altınlara İngilizlerin istediği zaman el koyabileceğini daha önce de yapmadığı şey olmadığını söyledi.

Altını olan altını kadar para basarmış! Altını olan kuralı koyarmış!

Altınları İngiltere’ye kim gönderdi? Birinci Dünya Savaşı esnasında Osmanlı İmparatorluğu’nun parasını ödemiş olduğu iki adet savaş gemisine İngiltere el koymuştu. O gemiler Türkiye’ye ödenmediği gibi, gemilerin parasını alabildik mi? Ya da paramızı verdiğimiz dünyanın süper gücüne kafa tutma veya savaşma şansımız var mı? Bu durum bizi işgal edilmiş, rehin alınmış ülke statüsüne sokmaz mı?

27 Nisan'da Meclis kararının padişaha tebliği, bir Ermeni, bir Yahudi, bir Gürcü ve bir Arnavut’tan müteşekkil heyete verildi. Heyetin reisi Emanuel Karaso, Talat Bey’in bankeri ve sırdaşı olup, Filistin’de bir Yahudi devletine karşı çıktığı için padişaha diş bileyenlerden idi. Sonradan padişahın “Müslümanların halifesine tahttan indirildiğini tebliğ edecek başka kimse bulamamışlar mı?” diyerek garipsediği heyet huzura çıkınca yekten, “Millet seni azletti. Canın emniyettedir” dedi. Olup biteni metânetle karşılayan Sultan Hamid “Kader böyle imiş. Allah biliyor ki benim bu isyanda hiç dahlim yoktur. Ömrüm boyunca devletin, milletin iyiliğine çalıştım. Şimdiden sonra Çırağan’da oturmama müsaade olunursa, milletime dua etmeye devam ederim” diye cevap verdi. Ancak hâlâ padişahtan çekinen hükûmet, kendisini Selânik’e sürgün etti. (2)

Türkiye’deki değerli madenlerin tamamının ya yabancı ortaklar veya sadece yabancılar tarafından işletiliyormuş. Altın madeni ve bor madenlerine Rotchild ortakmış. “Küresel Sermaye ve Türkiye-Sait YILMAZ)

Öğrendikçe daha da mutsuz oluyor, daha da mutsuzluğum katlanıyor. Mutlu olmak isteyenlere tavsiyem düşünmesinler. Dün, bugün ve yarın ne oldu veya olacak diye asla kafa yormasınlar.

 

(1) https://www.youtube.com/watch?v=cX6K0lh7A_I

(2) http://www.ikinciabdulhamid.com/sultan-abdulhamid-tahtini-nasil-kaybetti-338.html


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1974
Toplam yorum
: 306
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 166
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster