Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Haziran '16

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
247
 

Öğretmenimizin tatil önerileri

Öğretmenimizin tatil önerileri
 

Cuma günü bütün öğrenciler gibi ben de tatile çıktım. Bütün derslerim çok iyi olarak 4. Sınıfa geçtim. Bu yıl tatilde dinlenmemiz için bize ödev verilmedi.  Ancak öğretmenimiz tatil için bazı önerilerde bulundu. Ben de o önerileri burada  paylaşacağım. Umarım benim gibi tatile çıkan diğer öğrenci arkadaşlarıma da bu bilgilerin yararı olur.

Öğretmenimizin önerileri şöyle:

Spor yapın: Yaz tatilinde istediğiniz sporu öğrenebilir ve yapabilirsiniz. Spor yapmak hem sağlık, hem de sosyal ilişkilerinizi geliştirmeniz açısından harika bir fırsattır.

Kitap okuyun: Kitap okumak hayal gücünüzü geliştirir ve algılama yeteneğinizi arttırır. Her kitap farklı bir dünyayı keşfetmenizi, görmediğiniz yerler ve insanlar hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar. Kitabınızı istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Üstelik şarj aleti ve elektrik de gerekmez!

Müzikle ilgilenin: Enstrüman çalın ve müzik dinleyin.

Resim yapın: Resim yapmak zihni dinlendirir, hayal gücünü ve yaratıcılığı geliştirir.

Sergi, tiyatro, konser, müze ziyareti  vb. etkinliklerden mümkün olduğunca faydalanın. Bu tür etkinlikler sosyal yönünüzü geliştirirken genel kültürünüzü de arttırır.

Bilgisayarın karşısında çok vakit geçirmeyin. Bill Gates bile kızının bilgisayar karşısında geçirdiği zamanı kısıtlamıştır.  (Günde 2 saat, o da sadece tatil günlerinde!)

Gezilip görülen yerlere dair fotoğraf, gezi notları ve ilginç deneyimlerden oluşan bir “Tatil kitapçığı” oluşturabilirsiniz.

Bir yardım kuruluşunda gönüllü olarak çalışabilirsiniz, insanları karşılıksız olarak mutlu etmek sizin de mutlu olmanızı sağlar.

Ailenizle çıktığınız kısa yolculukları dahi önemseyin. Gittiğiniz yerlerin kültürel mirasını yakından tanımaya çalışın.

Ailenize ve arkadaşlarınıza bol bol zaman ayırın.

Yaz tatili kendinizi tanımak ve değerlendirmek için iyi bir fırsat olabilir. Yakın ve uzun zamanlı hedefleriniz üzerine düşünebilirsiniz.

Öğretmenimizin önerileri bunlar. Yarın Dedem'lerin  yazlığına gidiyoruz. Orada öncelikle bol bol kitap okuyacağım.

Bütün öğrenci arkadaşlarıma iyi tatiller diliyorum. 

Erdal Ceyhan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öğretmenin çok güzel öneriler yapmış.. Öğretmenini tanımak isterdim ama zor. Senden ricam öğretmenine tatilden sonra selam ve saygılarımı iletmen.. Başarılar dilerim sana. İyi tatiller..

yucel evren 
 23.06.2016 13:16
Cevap :
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla...  25.06.2016 22:55
 

Tebrik ederim Defne'cim, eminim tüm eğitim hayatın başarılarla dolu olacaktır. Öğretmeninin verdiği tavsiyeler de çok güzel. Bol bol yüz ve güzel bir tatil geçir. Öpüyorum yanaklarından.

Ata Kemal Şahin 
 23.06.2016 8:22
Cevap :
Teşekkür ederim. İnşallah.Sizin önerilerinize de uymaya çalışacağım. Mutluluklar diliyorum. Saygılarımla...  23.06.2016 11:58
 

Merhaba Defne'ciğim. Seni tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Güzel bir tatili hak ettiniz. Gönlünüzce dinlenin tabii öğretmeninizin de önerilerine uyarak. Sevgilerimi gönderiyor ve iyi tatiller diliyorum sana.

Ayşegül HAYVAR 
 22.06.2016 10:10
Cevap :
Size teşekkür ediyorum. Bütün çocuklar uzun ve yorucu bir eğtim-öğretim yılından sonra tatili hak ettik. Ben öğretmenimin önerilerine uymaya çalışacağım. Sevgiler, saygılar.  22.06.2016 14:27
 

Öğretmeniniz değerli bir öğretmen olmalı çünkü tavsiyeleri çok yerinde. Bu sene okul öncesini tamamladı, eylülde birinci sınıfa başlayacak bizim aileden torunum Mehmet burak. Bu tavsiyelerin bir kısmını O'na uygulatma gayretinde olacağız sevgili Defne, sevgiler gönderdim sana, iyi tatiller dilerim.

Yurdagül Alkan 
 20.06.2016 23:56
Cevap :
Ben öğretmenimi çok seviyorum. Öğretmenimin tavsiyelerini torununuza yaptırmaya çalışmanız beni çok mutlu etti. Torununuza ve size mutluluklar ve iyi tatiller diliyorum. Saygılarımla...  21.06.2016 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 228
Kayıt tarihi
: 08.08.15
 
 

Merhaba, benim adım Defne. Ben 8 yaşındayım. Bu yıl 3'e geçtim. Kitap okumayı çooooook  seviyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster