Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '08

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
1340
 

Öğretmenler günü kutlu olsun

Öğretmenler günü kutlu olsun
 

Sevgili Dostlar;
Öncelikle Geçmişten bugüne emeği geçen Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vefat etmiş, şehit olmuş bu Ülkeye emeği geçmiş tüm öğretmenlerimize Allahtan rahmet diliyorum.

Öncelikle öğretmenin sayısız faydalarını, katkılarını, fedakarlıklarını bir kez daha gözden geçirelim.
Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır. Öğretmen;yerine göre bir anne, yerine göre bir babadır.

Bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir. Her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapar. Dünya'yı tanıtır. Öğretmen her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur.
Geleceğe ışık tutar. Gerçekleri anlatır.

Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur.
Kısaca analarımız doğurur, öğretmenlerimiz bilgilendirir, yetiştirir.

Bu mutlu günde bizlerde öğretmenlerimize kucak açmalı, onları ister küçük bir hediye, ister bir sade çiçekle veya duruma göre öğrenci isek topluca para verip cazip bir hediye alarak, hiç bir şey yapamıyorsak ellerini öperek Öğretmenler gününü kutlayalım.

Bu Vatan; canını veren, Mehmetçiklerle, çiftçisiyle, köylüsüyle ve tabi ki öğretmenlerle kuruldu. Hepsinin kıymetini bilelim. Öğretmen bir hazinedir. Bir ışıktır. Geleceğe bir köprüdür.

Öğretmenlerimizin bir gün değil, her gün kıymetlerinin bilinmesi dileği ile 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum

Ahmet İdiz....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öğretmen olmanın sorumluluklarını omuzlarına almamış ve hayatla onu bütünleştirmemiş insanlar. Ne yazıkkki bundan sonrada öyle yetişecekler. Kendi alanları dışında hiçbir alan dışında bilgi ve kültür sahibi olmayan . Kendi alanında yetersiz ve sadece okulu bitirmek için uğraşıp not ortalaması geçme notunun bir puan üstünde olan yani anlatılanların ve öğretilenlerin sadece ve sadece %51 ini bilen ve öğrenciyede bilgilerin sadece %51 ini öğretecek bir öğretmen profili var artık karşımızda. Sadece ders saati dolurup bir an önce okuldan uzaklaşmak isteyen bir öğretmen topluluğu var artık karşımızda. Öğretmenliğe gönül koyan gecesini gündüzünü öğrenciler için harcayan onlarla üzülüp onlarla sevinen, öğrencisi soğukta üşürken paltosunu çıkaırp veren ismini dahi bilmediğimiz bir ilçede okula gitmek için karda kışta yürüyen ve öğretmenliği bankaya gidip para çekmenin dışında gönül işi olduğunun ulviyetine varmış saygıdeğer öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.

Kadir Ekinci 
 26.11.2008 10:30
Cevap :
Evet çok haklısınız Arkadaşım.Geçmişteki vefakarlıklar,fedakarlıklar herkezde her kesimde vardı.Şimdi yok artık bu da bir gerçek.Saat dolsun gidip geleyim zihniyeti her alanda çoğaldı.Üretkenliği unuttuk.Çok eskiden Ali Rıza Binboğanın bir filmi vardı.Öğretmenim diye.Karda kışta atandığı köy okulunda resmen savaşan bir öğretmen rolünü oynuyordu.Karla kışla cahil insanlarla öğrencilerle soğukla boğuşan öğretmeni oynuyordu.Çok duygu yüklüydü... Sizlere katılıyorum....  26.11.2008 15:51
 

Sevgili Ahmet İdiz'inde söylediği gibi Öğretmenler her alanda yeniliği,yenileşmeyi savunur... Çünki öğretmenler her zaman ileriyi görebilen insanlardır.Öğrencilerede yeniliği,doğruyu,güzeli öğretmek için ellerinden gelini yaparlar. Bu vesiliyle Öğretmenlerimizi unutmadığı için,onlara minnetimizi ifade etme fırsatı yarattığı için sayın Ahmet İdiz'e tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

Emrah Coskun 
 24.11.2008 13:30
Cevap :
Çok teşekkürler Emrah kardeşim.Yazılarımı takibin,yorumların çok güzel.Sen gerçekten pırlanta gibi bir insansın.Allah herşeyi gönlüne göre versin. Sadece benim varlığım değil senin kalbinin güzelliğide olması ,yansıması beni mutlu ediyor.İyiki varsın canım kardeşim.İlgine çok teşekkürler  26.11.2008 15:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 854
Kayıt tarihi
: 31.08.08
 
 

Adım Ahmet. İstanbulda ikamet ediyorum. Aktif konuşkan yazan paylaşan biriyim. 16.02.1969 Tokat doğu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster