Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '12

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
549
 

Öğretmenler Günü Kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Kutlu olsun.
 

Sevgi emek ister, emek ise mücadeleden bıkmayan koskoca bir yürek ister.. Yüreği sevgi dolu  öğretmenlerimiz, bıkmadan usanmadan mücadelenizin karşılığı bir güne sığdırılamaz.

Bugün hepimiz için özel bir gündür. Çünkü hepimiz şu an ki bulunduğumuz konumumuzu, emeğini inkar edemeyeceğimiz eli öpülesi öğretmenlerimize borçluyuz. Onların hakkını ödemek çok kolay olmasa gerek. Şartlarının çok ağır, sorunlarının çok fazla olmasına rağmen her fırsatta mücadeleden vazgeçmeyen değerli öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyle yad ediyorum.

Herşeye rağmen geleceğimizin güvencesi  yavrularımızı da aynı hassasiyet ve özveri ile yetiştirmeye çalışan vefakar ve cefakar öğretmenlerimize, sevgi saygı ve anlayış çerçevesinde icra ettiği mesleğin ne kadar değerli kutsal ve onurlu bir meslek olduğunu hissettirebilmeliyiz.

Bu öğretmenler gününün, geçerli bir sebebe dayandırmadan, bizim sosyal ve toplumsal yapımıza uygun olup olmadığı göz önüne alınmadan, her fırsatta değiştirilerek, yap boz tahtasına döndürülen Milli Eğitim Sisteminin gözden geçirilmesi, çocuklarımız ve öğretmenlerimize yaraşır hale getirilmesine, eğitimin çağdaşlaşması ve bilimsel olarak geliştirilmesi yolunda yeni adımların atılmasına ve öğretmenlerimizin hak ettiği değere kavuşturulmasına vesile olması dileğimle, başta başöğretmenimiz M. Kemal Atatürk olmak üzere onun izinden giden tüm öğretmenlerimizin, bu özel gününü kutluyor saygılarımı sunuyorum. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 148
Toplam yorum
: 950
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 4275
Kayıt tarihi
: 08.06.12
 
 

Anadolu Üniversitesi İktisat  mezunuyum. Emekli muhasebeciyim. Felsefe, İlahiyat, Sosyoloji ve Ps..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster