Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '07

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
14012
 

Öğretmenler Gününün en güzel hediyesi

Öğretmenler Gününün en güzel hediyesi
 

Öğrencimden izin alarak öğretmenler günü için yazdığı mektubu sizinle paylaşıyorum. İşte en güzel hediye!

"Sevgili öğretmenim,

Sizinle ilk tanıştığımız günü hatırlıyor musunuz? Sizden o kadar korkmuştuk ki çıt çıkmıyordu sınıfta. Amma sonradan sizinle kanımız ısındı. Ben ilk başlarda çok sessizmişim. Ama siz beni konuşturdunuz, bana her şeyi öğrettiniz. Benim için ikinci anne oldunuz. Hatta size bir kere anne demiştim hatırlıyor musunuz? Çünkü size o kadar alışmıştım ki!

İlk okuma yazmayı sizden öğrendik. Kısacası siz bize ha-yatı öğrettiniz. Keşke 8. sınıfa kadar sınıf öğretmenimiz olsaydınız. Sizi çok özlüyoruz!

Hatırlar mısınız? Diz sürücü kursuna gitmek için dilekçe yazmıştınız Biz de o dilekçeyi görüp okuldan ayrılacağınızı zannetmiştik. Sonra da hüngür hüngür ağlamıştık. Çünkü sizi çok seviyorduk. Hem de çook. İnşallah o zaman çok sevdiğimizi anlamışsınızdır. Bizim için değeriniz çok büyük. İnanın ki ailemden sonra sevdiğim kişi sizsiniz, s, z! İşte o kişi var ya bir insana değil bir çok insana hayatı, okumayı-yazmayı öğreten, eğitim veren kişidir.Bir çok kişi tarafından sevilen, değerli olan kişidir. Size sevgimiz çok!!

Bizlere bir çok gezi düzenlediniz. Tiyatroya, müzelere, kitap fuarına ve şimdi aklıma gelmeyen bir çok yere götürdünüz. Sadece bizim için. Bizim gezip öğrenmemiz için bunları yaptınız. Bazen ağlattınız, bazen güldürdünüz. Tabii biz de sizi ağlatıp, güldürdük. Beklide bizden bıktığınız anlar oldu.

Sadece bizi değil, ailelerimizi de eğittiniz. Bazı bilmedikleri şeyleri öğrettiniz Bu mektubu okumakta zorlanabilirsiniz. Çünkü uzun sürecek. Çünkü size sevgimizi anlatmak çok zor ve uzun ki. İnanın bu kâğıda sığmayacak. Sizi çok seviyorum çok.

Sizin sayenizde buralara geldik. Sizin için de devam edeceğiz. Hırs yapıp sizin izinizden devam edeceğiz. Siz bize her şeyi yaptırdınız. Bizi kırmayıp gösteriler yaptırdınız. Bizi ön plana çıkardınız. Bazen sizi üzenler oldu. Üzenlerin yerine sizden özür diliyorum. Siz en güzel şeylere layıksınız.

Anladım ki siz bize en güzel hediyeyi verdiniz. O hediye siz ve eğitim-öğretimdi. Törenlerde andımızda hep sırada yanı başımızda olurdunuz. Ama şimdi…. Şimdi yoksunuz. Keşke zaman geriye aksa, biz tekrar sizinle başlasak okula. Her şey ilerlese biz hep kalsak sizinle.Artık yeni öğrencileriniz oldu. Bizim de yeni öğretmenlerimiz. Ama sizin yeriniz bambaşka öğretmenim, sizin yeriniz çok farklı.

Biliyor musunuz? Sizi yeni öğrencilerinizden kıskanmaya başladık. Hele siz onları öpünce, onlar size sarılınca… Öyle sinirim bozuluyor ki! Birden onlara kızasım, bağırasım geliyor hatta vurasım geliyor. Bizim yanımızda lütfen onlarla samimi olmayın, lütfen!

Neyse!

ŞİMDİ SIRA BİZDE!

Siz elinizden geleni yaptınız. Bizde yapacağız. Hatta çok çok çok çalışacağız.

Asıl konumuza gelelim.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.’’(Dilara Akdemir 6/E)

Bana söyleyecek hiçbir şey bırakmayan mektubu biraz kısaltım. Cümleleri aynen aldım. Bu mektup tüm öğretmenlerimiz.

Öğretmenler günümüz kutlu olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Buna benzer 37 mektup var elimde. Çocuklara seçip birini yayınlayacağımı söylemiştim ama seçim yapamadım. Öğretmenliğin en güzel anları bence. Çocukların sevgisi gerçek sevgi. O sevgiyle yaşadığımız için çok şanslıyız. Sizin de gününüz kutlu olsun. Sevgilerimle...

moonlight1 
 30.11.2008 16:22
Cevap :
Sizin de öğretmenler gününüzü kutlarım. Sevgi herşey zaten. Bu arada 'Hoşçakal Bebek' aldlı bloğuma yazdığınız yorum için teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.  30.11.2008 18:56
 

Gecikmiş bir kutlama..ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ÖĞRETMENİM.. Yüreğimde sıcacık küçük öğrencilerinizin tertemiz avuçları kaldı.. Sevgi düşmesin yüreğinizden..

son tual 
 27.11.2008 10:35
Cevap :
Geç de olsa güzeldir kutlama mesajları. Teşekürler yeniden.Sevgiyle kalın  27.11.2008 20:23
 

Öğretmenlik aşkınız yüreğinizde;insan sevgisi gönlünüzde oldukça elinizdeki meş'ale yandıkça , ne çok karanlıkları aydınlatacaktır...Tebrikler...Saygılar...

Mesut Selek 
 28.11.2007 15:57
 

Sevgi ve bilgi köprüsü öğretmenlik. Çok daha fazl kelime kullanmaya gerek yok sanırım.

Güngör Şekeroğlu 
 28.11.2007 1:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 4689
Kayıt tarihi
: 16.08.07
 
 

2003 Marmara Üniv. mezunuyum. Okuyan, gezen, hayatı seven biriyim. İstanbul'da sınıf öğretmenliği ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster