Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '12

 
Kategori
Öğretmenler Günü
Okunma Sayısı
2201
 

Öğretmenler Gününüz kutlu olsun…

Öğretmenler Gününüz kutlu olsun…
 

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü benim için daha bir anlamlı kılan bu mektubu sizlerle paylaşmak istedim. Dünyaya yeniden gelmek mümkün olsaydı yine öğretmen olurdum. Öğretmenliğe boşuna Tanrı mesleği denmemiş. Bu onur ve gururu tüm öğretmenlerimin tatmasını diler, Öğretmenler Günü’nün eğitimin çağdaşlaşması, bilimsel olarak geliştirilmesi, öğretmenlerin birlik ve mücadelesi yolunda bir kıvılcım olmasını diler, yürekten kutlarım.
“CANIM ÖĞRETMENİM; TEKİN ŞAHİN

Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen biran olsun bitmedi sana olan sonsuz sevgim ve özlemim. Nerede olursam olayım, hangi makamda bulunursam bulunayım hiç unutmadım senin sözlerini. Hiç unutmadım öğretmenim bana ışıldayarak bakan gözlerini.

Küçücük dünyamı aydınlatan tek yıldızdın sen. Ben seninle bütünleştim seninle varoldum. Sende gördüm kimsede görmediğim şefkati. Sende hissettim sevilmenin mutluluğunu. Sınıftan içeri her girişinde sanki kalbim çıkardı yerinden. Seni her gördüğümde ellerim titrer, gözlerim kilitlenir, sözlerim kıyafetsiz kalırdı öğretmenim! Her gün biraz daha bilgilenmenin sevincini yaşardım seninle. İşte ben seni böyle sevdim öğretmenim!

Sonra bir gün sen gittin. Ansızın hiç kimse duymadan ve bir daha kimse öyle şefkatle bakmadı bana. Kimse hissettiremedi sevilmenin mutluluğunu. Sen gittikten sonra sessiz kaldı bu okul. Bir daha sevinç gülücükleri açmadı yüzümde. Gözlerim hep yollarda kaldı. Gelecek diyordum öğretmenim bir gün gelecek. Her gün aynı yerde beklerdim seni; fakat yine gelmedin. Eğer gelseydin küçücük kalbim mutluluktan kuşlar gibi uçacaktı. Sonra birlikte sınıfımıza girip tıpkı eskisi gibi hep beraber ders işleyecektik. Mutluluğu, sevinci, sevgiyi işleyecektik öğretmenim! Eskisi gibi okulumuz şenlenecek, sıralarımız dolacaktı. Gel artık öğretmenim ne olur gel! Açmaya başlayan çiçekler solmadan biran önce gel! Biran önce gel bir mum yak karanlığımıza. Sevginle ısıt içimizi. Gel artık öğretmenim ne olur gel!

İşte böyle öğretmenim! Her günümüz bin bir türlü hayaller kurup ümit etmekle geçti. Biz sizi beklemekten, geleceğiniz günü hayal etmekten hiç bıkmadık, usanmadık. Çünkü biz biliyoruz ki siz içimizin derinliklerinde bir yerde hep bizimlesiniz…

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIZ..

24 Kasım 2012 Cumartesi Günü İlçemiz eğitim bölgesinde yapılacak olan Öğretmenler Günü Kutlama Programında sizi de aramızda görmek isteriz..

Kutlama Saati: 10.00 Atatürk Anıtı,( Çelenk Sunma)
: 10.30 Belediye Kültür Merkezi( Kutlama)

KARAHALLI TERTİP KOMİTESİ “

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 190
Toplam yorum
: 105
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 3119
Kayıt tarihi
: 28.09.07
 
 

Emekli öğretmenim. Yurdunu, ulusunu seven, her konuda sorumluluk sahibi gençler yetişsin istiyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster