Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
330
 

Öğretmenler Neden Dayak Yiyor?

Dayak yeme sırası ne yazık ki şimdi onlarda!

Öğretmenler eskiden dayak attıkları için şimdi dayak yiyorlar!

Lütfen yanlış anlaşılmasın dayaktan yana biri değilim. Üstelik şiddet çözüm de değil! Ama gelin görün ki eskiden okullarda dayağa sıkça başvurulurdu! Hani konumuz öğretmenler olduğu için askerde yediğimiz dayakları hesaba katmayalım; eskiden okulda dayak yemeyen biri var mıdır? Genç kuşaklardan söz etmiyorum kuşkusuz! Bunlar artık dayak atan taraf oldu şimdilerde! Eskilerden söz ediyorum!

Ne yazık ki okurken çoğumuz dayak yedik, “Dayak cennetten çıkmadır!” deyip hocalarımız eften püften nedenlerle arkadaşlarımızı döverlerdi. Ben çok uslu öğrenci olduğumdan hocalarımdan değil de bir arkadaşımdan dayak yedim bir arkadaşım da beni bıçakladı! Bıçaklayanın gerekçesi de sol eğilimli bir gazete okumamdı!

Eh asıl konumuza dönersek bir zamanlar hocalardan dayak yiyen veliler artık çocuklarına, torunlarına en ufak bir şey söyletmiyorlar! Medyadan izliyoruz öğrenciler de veliler de eften püften nedenlerle öğretmenleri tartaklıyorlar…

Sopa el değiştirdi yani…

O eskidendi, bunların suçu falan yok da dinlemiyorlar!

Efendim bakanları bunlara sahip çıkmamış! Çıksa ne olacak ki? Sağlık bakanı sağlıkçılara sahip çıktı da ne oldu? Şiddet hız kesti mi? Hayır!

Bakın ben şimdi böyle yazıyorum diye başta öğretmenler, yakınları, doktorlar ve yakınları olmak üzere bazı okurlarım bana ateş püskürecekler! Ama ben ne yapıyorum? Doktorum, hastalığa teşhis koyar gibi bu olayların neden kaynaklandığını yazıyorum… Tabi başka nedenler de vardır… Doğrudur, bir miktar etkisi vardır ama benim yazdıklarım yanlış mı? Eskiden okullarımızda şiddete o kadar fazla başvurulmasaydı acaba bugün durum yine aynı mı olurdu?

Unutmayalım ki dayak yiyen eline fırsat geçince hemen dayak atıyor, önüne kim çıkarsa artık!

Ama en çok da dayak atanlar gün geliyor dayak yiyor!

Aman yanlış anlamayın, kimseyi haklı buluyor değilim, olanlara seviniyor değilim sadece şiddetin kökeni eskilere dayanıyor diyorum…

Aman ona göre davranın, kimsenin veledini sakın kızdırmayın! Yoksa sizi kurtaran olmaz ha; bakın gözü dönmüşler polise bile saldırıyor, dayak atıyor!

Dayaksız, şiddetsiz günler dilerim efendim…

2012

Kocaeli.

 

Rabia Türkmenoğlu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 483
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 262
Kayıt tarihi
: 24.01.09
 
 

Tıp doktoru.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster