Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '09

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
712
 

Öğretmeyi öğrenmek...

Öğretmeyi öğrenmek...
 

Günümü aydınlatan,tüm dertleri unutturan minicik bi kalp,kocaman bi sevgi...


Hani "Ben sanatçı değilim efendim ne haddime; ben kendi çapımda bir oyuncuyum hala "derler ya meşhurlar hem hoşnut bu ön addan hem de yapmacık bir edayla. İşte öyle biraz da, bana da "öğretmen" diyorlar efendim; halbuki ben daha öğretmeyi öğrenen ama ne şanslı ki öğrendiklerini hemen uygulama fırsatına sahip bir öğrenciyim henüz. 4 yıl üniversite ardından neredeyse 4 yıllık da bir öğretmenlik yaşamım ardından baktığımda 2 üniversite eğitimi görüyorum kariyerimde.

İlki bir filmin tanıtım yazısı, fragmanı tadında yüzeysel ve hızlı çekim; ikincisi ise her gün , her dakika filmin en heyecanlı yerinde, hem de tam yerinde ve kıvamında. İkincinin tadı her an damağımda, kalbimde ve aklımda... Bir çocuğun o hayranlık dolu bakışında, bir diğerinin ergenlik rüzgarını katıp ardına kapıyı vurup sınıftan çıkışında... Elime tutuşturulan çiçekli böcüklü ama mutlaka kalpli bir sevgi mektubunda, "o kadar kolay sorduğum halde " 1 alan o haylaz çocuğun notunda ve hemen ardından okuduğum 100'lük kağıttaki "üzülmeyin öğretmenim ben öğrendim "haykırışında... Yani anladınız siz onu...

Öğretmeyi öğrenmenin tadı işte o , her an her dakika hayatıma işleyen... Hani derdi ya bi şiirin sonunda "Ben bir öğretmenim öğrenciliği bitmeyen."

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1054
Kayıt tarihi
: 21.04.09
 
 

Merhaba...! 1982 Manisa doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakultesi İngilizce Öğretmenliği'nde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster