Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
1390
 

Oğullar ve babaları!

Oğullar ve babaları!
 

İşte kimyamı bozan adam:)


Yaşamın kıyısında oturup düşündüğümüz çokçadır. Hemen herkesin lanetler yağdırdığı anlar olmuştur o düşünme süreçlerinde…Çıkmaz sokaklara girer, inatla sürdürürüz yürüyüşümüzü. “Belki” diye umutlanır, ardından koca bir duvar ile karşılaşıp, döndüğümüzde geriye yine kendimize çıkarız.

İç sohbetimizin ısısı yükselir, yükselir,termometre civasını akıtır içimize.Bazen de Sibirya soğukları hiç kalır. Dişler, parmaklar kilitlenir.

Bir oğlum var, 16sını sürüyor henüz; bir de kızım 23’ünde.

Oğlumun aklı başından bir karış yukarıda olmasına karşın kızım, son derece çalışkan, üretken, sosyal ve başarılı.Oğlan bana çekmiş. Kız annesine.

Lise ikinci sınıfa gidiyor Boran Arda. Okul ve dersler dışında soru yöneltirsen bir şeyler söyler. 1990’lı yılların sonlarında moda olan deyimle ‘cool’ takılıyor abi. Kitap, gazete okuduğunu hiç görmedim bu güne kadar. Varsa yoksa basketbol dergileri. Kütüphanesinin büyük, çok büyük bölümünü kaplayan basketbol dergilerini adeta hatim ediyor. Onlara gösterdiği özeni dini kitaplara gösterse İsmail Nacar’dan daha iyli bir ilahiyatçı olacağından kuşkum yok. Hele ders kitaplarına gösterse bu ilgiyi, okulda derece alacağına inancım sonsuz.

Medeni cesareti yüksek. Kendi başına kulüplere gidip kendini göstermeye çalışıyor. Profesyonel bir takımda spor yapmak dileğinde. En büyük hayali ise ABD’ye gidip streetball oynamak.

<ı>“Oğlum bari NBA oyuncusu olmayı hayal etsene” dediğimde

Alaaddin Çakıcı’yı gördüğünde vücut kimyası bozulan Kormaz Yiğit’ten daha yiğitçe bir tavır içinde:

<ı>“ Yaaa git işine baba, ben hele bir Amerika’ya kapağı atayım NBA nasılsa olur” demiyor mu! Benim kimyam bozuluyor.

Geçtiğimiz günlerden birinde

<ı>“ Baba senin makine profesyonel, beni birkaç poz çeksene” dedi.

<ı>“Olur. Uygun bir zaman diliminde çekeriz” dedim.

Birkaç gündür bana hiç pas vermiyor. Sebebini sordum

<ı>“yok bişiiiy”

Diye geçiştirdi.

Anlamam pek uzun sürmedi.

İsteğini anında yerine getirmediğimiz küçük bey bir arkadaşının kamerası ile aşağıdaki fotoğrafları çekip Facebook’ta yayına koymuş bile.

Yaşamın kıyısında düş sokaklarında gezer dururuz çokça. Yol, sonunda yine kendimize çıkarır bizi. Girdaplarda boğulacak gibi oluruz, kurtulmak isteriz bu döngüden. Oysa yaşamın gerçekleridir bunlar. Çıkmaz sokaklara gireriz çoğunca ‘belki !’ umuduyla…Farkına vardığımızda sokağın sonudur koca bir duvar. Geriye döndüğümüzde kendimize çıkarız..

Bilgisayarından aşırdım fotoğrafları. Ve burada yayına alarak kendimi affettirebilme umudu taşıyorum pişmanlıklar sağnağında.

İşte, aşağıda ki fotoğraflarda, aklı başından bir karış yukarıda gezen hercai oğlum Boran Arda.

Babası bendeniz, Amerika’ya gidip gidemeyeceğinden çok, karnesine kaç zayıf getireceğini merak ediyorum!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Babaların uygun bir zaman dilimi asla olmaz, bulunmaz. Baskı yapmak, bezdirmek gerek ki istenilen zaman yaratılsın. Babaların aklı başına ne zaman gelir? Kuş yuvadan uçtuğunda :)) Boran Arda NBA'ye gittiği zaman fotoğrafını çeken çok olur, Ö.S.Ç işte o zaman arasın da bulsun minik kuşunu :))

Nilgün Akad 
 13.01.2009 20:34
Cevap :
Anaaaa... İyi ki anlattık ha! Vurun kafama kafama..Nilgün Ablası, o "minik kuş" dediğin var ya! Yunan dilinde Serçe devesi, bizdeyse devekuşu denen cinsten bir minik:)) Ayrıca ogulların biz babalara ayırdıkları zaman konusunda Levend bey ile bir oturup istişare yapın isterseniz. Analar için bol keseden atmak kolay :))  14.01.2009 11:52
 

Boran Facebook arkadaşım, profilime ekleyeyim yazıyı da okusun... Bu yazıdan değişik yorumlar çıkaranlar olacaktır... Ben küçük gibi görünen isteklerin aslında ne kadar büyük olduğu sonucunu çıkarttım... Arada birbirinize gıcıklansanız da babalar ve oğulları etle tırnak gibidir... Ayrılmaz... Bilmem anlata bildim mi? SAMİM Abi !!! Not: Facebook da Tıkandı Baba grubu var, istiyorsan araştır... Üye olmanı tavsiye ediyorum : )))

Ali Gülcü 
 13.01.2009 15:51
Cevap :
Selin Tunç senaryoyu yazmadan önce beni uzun süre gözlemlemişti. Demek ki o sırada seni de gözlemlemiş:))... Ben de her şey tam tutuyor da sen kendini farklı mı gösterdin nedir ?yaaaa :)) Ayrıca "Anlata bildim mi?" değil anlatabildim mi?" olmalıydı Boncuğum.. Bu da sana kapak olsun :)))))  13.01.2009 18:50
 

çünkü dört sene önce kaybettiğim babamı hatırladım.En iyi dostumdu.Bir yandan her gün büyüyen iki oğlumu ve artık 22 ysşına gelen kızımı düşündüm.Umarım en az babam kadar iyi bir baba olmayı beceriyorumdur.Sevgilerimle.

serhatt 
 13.01.2009 11:02
Cevap :
Çocukların ve sevgili Gül ile huzurlu, sağlıklı ve muhteşem bir yaşam geçireceğini biliyorum. Ayrıca muhteşem bir BABA olduğunu da.. Allah Tuna ailesinin güzelliğinizi daim etsin... Sevgi ve sağlıkla  13.01.2009 18:52
 

Fiziği de. Bu çocuk başarıyı "havada" yakalamış! Bunlardan iki tanede bizde var:)) Yeğenlerim. İki evladınıza da hayırlı gelecekler diliyorum. Saygı ve sevgilerimle:))

gülriz 
 13.01.2009 10:58
Cevap :
Güzel dileklerin için teşekkür ederim. Birnci tekil şahıs kullanamda ki amacım. Lise yıllarında ki en delikanlı kız arkadaşım ile adaş olmandır. VE Suriri'ye olan hayranlığımdan. Umarım kabalık olarak değerlendirmezsin. Haneme hoş geldin.  13.01.2009 18:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 807
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1215
Kayıt tarihi
: 10.09.06
 
 

48 yıldır yaşıyorum.Gazeteciyim, müzisyenim, babayım... Önce insan ve iyi bir yurttaş olabilme çab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster