Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1432
 

Oğullarıma mektup

Oğullarıma mektup
 

google görsellerden alıntı


Canlarım sizler şu an sürekli bir büyüme ve değişim içindesiniz. Bizim çocuklarımız olsanızda bizden aldığınız özellikler dışında farklı özelliklere sahipsiniz. Çünkü sizlerde birer bireysiniz.Sizi daima tanımaya ve anlamaya çalışıyorum.

Biz sizleri her zaman koruyup kolllayacağız. Ama kendi kendinize bıraktığımız zamanlarda olacaktır bizi suçlamayın. Bu sizin davranışlarınızın sonuçlarını görmeniz ve belkide deneme yanılma yoluyla öğrenmenizi sağlıyacaktır.

Hayat engeller ve mücadelelerle dolu. Daima istekli, kararlı ve mücadeleci olun. Pes etmeyi kendinize adet edinmeyin. Amacınıza ulaşmak için çaba sarfedin ve asla ulaşmadan vazgeçmeyin.

Doğrularınıza, kararlarınıza, yeteneklerinize ve isteklerinize sahip çıkın. Çünkü bunlar sizlere ait en önemli değerlerdir.

Şunu unutmayın yapacağınız herşeyde imkanlarımız doğrultusunda gerek maddi gerekse manevi olarak yanınızda olacağız. Ama asla yapacağınız her şeyi bize güvenerek yapmayın. Çünkü bilmelisiniz ki biz sonuna kadar arkanızda olsakta bazı şeylerin sonuçları size aittir. Gerek mutluluğu gerekse üzüntüsü.

Dedim ya bizler sizinle paylaşmak için varız. Ama sizlerde bireysiniz ve hayatınız size ait. Hayatınızla ilgili kararlarınızda uzun uzun düşünün, irdeleyin ve öyle karar verin. Sizlerin kendiniz için en doğruyu bulabileceğinize yürekten inancım var.

Engellere aldırmayın. Onlar her insanın hayatlarında atlaktıkları birer başarı sınavıdır.

Küçük yanılgılara büyük suçmuş gibi bakmayın, kendinize daima yanılma payı bırakın.

Kimseye haksızlık etmeyin. Kimsenin hakkı sizde kalmasın.

Hiçbir zaman aceleci olmayın.Ama her şeyi uzun zamanlara da bırakmayın. Zaman herşeyin ilacı değildir: Sadece bazı acıları hafifletir.

Sorunlarınızı bizimle paylaşın. Bizler sizin destekçiniziz. Ağzımızdan çıkacak her cümle sizin iyi olmanız için söylenecektir. Buna belki itiraz edicek vede tepki vereceksiniz ama biz sizin sadece iyi olmanızı isteriz. Her ikinizide çok seviyorum canlarım sizin gibi evlatları bana verdiği için allaha sonsuz teşekkürler.

Rabbime, vatana, millete, bizlere en önemliside kendinize hayırlı bireyler olmanız tek temennim....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 43
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 2412
Kayıt tarihi
: 04.01.09
 
 

Evi, eşi, işi ve çocuklarıyla yoğun şekilde koşturmaca bir hayat yaşarken, kendini ihmal etmeyen, bu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster