Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '11

 
Kategori
Oyunlar
Okunma Sayısı
1219
 

Okey oyunu neden popüler

Okey oyunu neden popüler
 

okey oyunu


Okey oyunu sözlüklerde, taşlarla oynanan zeka oyunu olarak geçer. Ama baktığımızda her ne kadar temel zeka öğeleri gerekli olsa da, daha çok bir şans oyunu kimliğine bürünmektedir. Çünkü okey oyununda siz ne kadar zeki olursanız olun taşların dizilimi en önemli faktördür.

Ülkemizde yediden yetmişe oynanan bir oyun olarak gözümüze çarpan okey oyununun şans ve zeka öğelerini içerisinde bulundurması ve kendine has bir üslupu olması belkide popülerliğinin kaynağı olabilir. İncelediğimiz zaman renkli taşları dizme yerleştirme ve yere atma işlemlerinin insana zevk verdiği görülmüştür. Okey oyunu ile gelen rekabet, oyunu daha fazla cazip kılmaktadır. Oyunun bitiş şekillerinin de farklılıklar göstermesi, puan olarak artıp azalması, oyundaki rekabet unsurunu ve heyecanını ayakta tutan sebeplerden birisidir.

Oyunu şu anda internet üzerinden veya bilgisayarınızda oynayabilmeniz için bir sürü seçenek bulunabiliyor. Neredeyse sosyal paylaşım sitelerinin tamamında veya sırf okey tarzı oyunları online oynatmak için açılmış web sitelerinde bu oyunu diğer gerçek kişilerle oynamanız mümkün. İsterseniz kendi bilgisayarınıza indirerek, bilgisayarda üretilmiş hayali rakiplere karşı da oynayabiliyorsunuz. Bilgisayarda oynamak isterseniz okey indir sayfasında oyunu bulabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 7116
Kayıt tarihi
: 09.01.11
 
 

Kocaeli'de yaşamakta olan Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda elektrik arıza ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster