Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '06

 
Kategori
Mesleki Eğitim
Okunma Sayısı
433
 

OKS sonuçları üzerine

OKS sonuçları bugün (10.07.2006) günü açıklandı. Sınava giren 798000 adaydan yaklaşık 40000 i hiç puan alamadı, yani sıfır puan aldı.

Taşra yani illerin dışındaki okullarda bilhassa köy ve kasabalarda eğitim gören öğrencilerin Fen liselerine ve Anadolu liselerine girmeleri neredeyse olanaksız. Çünkü Milli Eğitimin politikaları sonucu , köy ve kasabalarda öğretmen kalmadı. Öğretmen kadro olarak kalmadığı gibi köy ve kasabalarda görev yapıp da burada ikamet eden öğretmen de kalmadı.

657 sayılı DMK'nuna göre Devlet Memuru görev yaptığı yerde ikamete mecburdur demesine rağmen hiçbir kimse köy ve kasabalarda kalmamaktadır. Buna Milli eğitim yetkilileri de göz yummaktadır. Böyle olunca köy ve kasaba öğrencileri ders zili ile birlikte eğitimden soyutlanmaktadır.

Çözüm olarak öğretmenlerin görev yaptığı yerlerde ikamet etmelerinin özendirilmesi çin önlem alınmalıdır. Ayrıca köylerde ve kasabalar Devleti temsil edecek bir memur kalmamaktadır. Meydan sadece imamlara, o da Diyanetin İmamı olmazsa tarikatların eline kalmaktadır. Cumhuriyet ve laikliki korumak isteyen kurum ve kuruluşlar önce bir buna care bulmalılardır. Aydınlık günler dileğiyle.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 791
Kayıt tarihi
: 10.07.06
 
 

Ben bir devlet memuruyum. Lisans mezunu bir kamu kuruluşunda alt düzey yönetici olarak çalışmaktayım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster