Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '06

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
776
 

Okullar açılıyor, biz öğretmenler de heyecanlıyız

Okullar açılıyor ve heyecanlıyım ama daha da önemlisi her geçen gün hayattan ve dünyadan, teknolojiden, yemeden, içmeden ne varsa çok şeyler öğreniyorum. Üç tane dergiye aboneyim ve internetteki bilgileri takip ediyorum, çocuklara geçen yıla göre öğreteceğim çok fazla bilgim var. Bende bilgi açlığı var yeni bilmediğim bir şeyler öğrenmeden duramıyorum. Zaten son 30 yılda bilimin yüzde 99'u bulunmuş yani öğrenilecek çok şeyler var. Öğrencilerime birinci tavsiyem ilgi alanlarına göre bir dergiye abone olsunlar. Görmeden öğrenmeden hiç bir şey yapamayız, Leonardo da Vincinin söylediği gibi ''Bilmediğiniz şeyden nefret edemezsiniz.''

Görmek, bilmek, anlamak en önemli üç faktör. Tabii biz öğretmenler her şeyi öğretemiyoruz bu mümkün değil zaten. En önemli şeyi öğretiyoruz bilgiye ulaşma yolları, bilgiyi yorumlama yolları, fikir transferi yapabilmek bunları bilmiyorsanız istediğiniz kadar öğrenin boş bir öğrenme yoludur.

Velilere tavsiyem öğretmenler para gerektiren çalışmalar isteyebilir. Evde internet, dergiye abone olmak, gezi, kitap.....vs. Bunları veya benzerlerini elinizden geldiğince karşılamaya bakın, başka şeylerden tasarruf yapın, ama eğitimden asla. Öğretmenin söylediklerini yerine getirmeye bakın. Kazançlı çıkacaksınız bana inanın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4004
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster