Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '10

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
403
 

Okuma arzusu

Okuma arzusu
 

Onu yedi yaşında okula başlarken tanıdım. Okumayı yazmayı ve daha bir çok şeyi öğrettim. Tahmin edebileceğiniz gibi öğrencim idi. Yıllar geçti, iyi bir Anadolu lisesini kendi çabası ile kazandı.

Sarı saçlı küçük Uğur büyüdü kendini hep geliştirdi. Hep takip ettim. Bir gün sohbet ederken okul temsilcisi seçildiğini söyledi. Okul temsilcisi olarak kütüphaneye alınacak kitapları önerdiklerini söylüyor. Önerdiği kitaplar; kıt kanahat geçinen ailesi gerekli kitapları temin edemediği kitaplar. Daha sonra kütüplanede çalışması gereken kitapları evde çalışmak için isteyerek çalıştığını söyledi. Bu söz beni çok etkiledi. Sadece yol parası alarak yemeğini yanında götürüp, kütüphaneden test kitaplarına çalışarak çok yüksek notlar alıyor. Annesine hayran. Küçükken para istediğinde annesi hayal edip al bu para dermiş ama avucumda hiç bir şey yok anne diye söyleyince, olsa gerçekten verirdim. Verdiğimi hayal et dermiş.

Bütün bunları şunun için anlatma ihtiyacı duydum. Çaba göstermek çok önemli başarılı olmak için. Annesi ingilizce öğrenmek istiyormuş . Ücretsiz kurslar bulmuş ve çaba gösteriyormuş. Gerçekten istemek, her şeyi yapma azmini bize verir. Uğur kendi hayat hikayesini yazıyor. Yeterki aile destekleyici olsun, çalışmak için çeşitli yollar bulunuyor.

En önemlisi çalışmak, çabalamak, emek etmek...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İsmi ona Uğur getirmiş olacak,,,çok iyi bir öğrenci imiş,,,,çok mutlu oldum böyle bir zamanda böylesine çalışkan bir çocuk,,,kutlarım,,,,sevgiler size,,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 19.11.2010 18:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 406
Kayıt tarihi
: 23.04.09
 
 

Merhaba ben Manolya. Edirne doğumluyum. Eğitim'e hizmet ediyorum ve bu yolun gönüllüsüyüm.Şiir yazma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster