Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '07

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
684
 

Okunmuş süt

Okunmuş süt
 

-Efendiiim hoş geldiniiiz. Ama biraz boşa geldiniz.

-Pardon…! Anlıyamadım?

-Dert etmeyin. Biz de bir türlü anlıyamıyoruz zaten. Çay, kahve, gazoz… Ne alırdınız ?

-Şey ben ilaçlarımı alsam diyordum ama…

- Ah işte o mümkün değil maalesef. Kurum sayfaları her zaman olduğu üzere çalışmadığından henüz ilaç servisini başlatamıyoruz. Ama siz çayınızı kahvenizi içerken açılıverir bakarsınız sayfa.

- Nassı yani şimdi…! Bilgisayarınız mı bozuk?

-Şöyle yani şimdi; Bozuk olan kafamız ama bilgisayarımız sağlam. Hani şu sizin kurumunuzun bir internet sayfası var. Biz o sayfaya sizin reçetelerinizi kaydedip provizyon istiyoruz falan ya… Hah işte o sayfa çalışmıyor, biz de bakamıyoruz ki, ilaçlarınız ödenir mi ödenmez mi?

-Geçen hafta aldığımda ödeniyordu.

- O hoooo … o geçen haftaydı. Ona bakarsanız on dakika önce de ödenmiyordu. Ama şimdi ne olur, valla onu sadece Allah bilir. Sağlık bakanlığımız yetkililerinden hangisi bu gece ne rüya gördü, sabah kalktı hangi maddeyi değiştirdi…? Bu bize tamamen sır bir durum. Olur da program çalışırsa şu andaki durumu bilme şansımız hasıl olabilecek.

- E doktor yazmış ama…

- Aaa bak o doktor, canı ne isterse yazar. Onun kudretinden sual olunmaz, çünkü yanlış yazınca onun maaşından kesilmiyor ilaç parası. O yazar, ödenirmiş, ödenmezmiş, işin o yanına karışmaz.

-Kolesterol ilacım önemli ama. Bitti bugün, üstelik kalp krizi riskim var biliyorsunuz, LDL değerim yine yükselmiş 159 olmuş.

- Ahhh bak bu da olmadı işte. 160’ın altını asla ödemez. Önce gidip kolesterolü fırlatıcan, ilaç sonra. Öyle beleş ilaç yok.

-Olur mu canım ne zaman çıktı bu kural?

- Taze çıktı valla. Hatta bu kural çıktığı hafta, güzide bir firmamız kolesterol düşüren bir yoğurt da çıkardı. Tamaaamen tesadüf elbette ama hayırlı da bir tesadüf. Artık siz bu yoğurttan yer yer, düşürürsünüz LDL yi falan. Hatta bir rivayete göre, yakında okunmuş süt çıkacakmış ki; İşte o zaman işler kebap. Ne eczacıya lüzum var, ne doktora. İç okunmuş sütü, sapasağlam gez. Hah bak sayfa da gelmiş. Gitmeden acele girelim reçeteyi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yıldız Hanım,sizin mesajınıza yanıt verecektim o garip''Sistem hatası bende de oldu...Buradan yazayım dedim...Yorumunuza candan teşekkürler...Bu yazınızdaki mizahi ve soğukkanlı üslubunuz da harika...Ben şimdi insan davranışları üzerine komedi oyunları yazıyorum ve sahneliyorum.Eczanelerde ne kadar ilginç olaylar oluyor siz bilirsiniz..Kısa kısa burada yazarsanız seviniriz...

 En derin saygılarımla esen kalınız...

Mesut Selek 
 21.09.2007 15:22
Cevap :
Uslubum için iltifata teşekkür. Ben yazanlar değil de daha çok okuyanlar grubundanım sanırım...:)) Eczanede hergün ayrı bir komedi var da bende yazacak zaman az. Yine de arada çıkar birşeyler herhalde..:)) sevgiyle kalın  21.09.2007 17:28
 

Yorum olarak çok konuşacak şey var ama :)) Yani bütün bu anıları yazsan kitap olacak inan bana:))Sevgiler..

aygoz Özlem Eryoldaş 
 06.08.2007 22:02
Cevap :
O da olur birgün inşallah..:)) sevgilerimle  07.08.2007 18:03
 

okumak kolaydır derler,ancak bu toplumda önemli bir sayı ve yere sahip sayın eczacıların örgütlü olmalarına rağmen(Her ildeki Ecz.kendi ilinde bulunan odaya kayıtlı ve odalar da Eczacılar Birliğine)bugüne kadar benim şahit olduğum geçmiş hükümet döneminde Sağlık bakanı Osman Durmuş'a ait direnç göstermeleri ve istediklerini elde etmiş olmalarıdır.Bunu bilmelerine rağmen tüm eczacılar bir araya geldiklerinde şikayetlerini birbirlerine anlatmada çok maharet sahibidirler, fakat kendi örgütlerini harekete geçirme konusunde veya işlevini yerine getirmeyen örgütlerinin yönetimini değiştirme konusunda da hiçbir gayretlerinin olmadğı kanısındayım vede görünenin bunu deslediği inancındayım.Toplumumuzdaki insanların da hiçbir konuda tepki vermeyip kaderci olmalarına bakılırsa ve bütün bu Eczacılarımızın'da bu toplumun bireyleri olduğunu düşünürsek söylenecek fazla söz yok sanırım.Tüm Eczacılara haklarını arayacakları ve haksızlıklara direnç gösterecekleri günler dilerim.

kadirr 
 31.07.2007 16:37
Cevap :
Gazel pek hariçten sayılmaz daaa...:))) Ama tespit birebir doğru elbette. Eczacıların da buradaki pasifliğini anlatmak için kendimize batırmaya ne iğne yeter ne çuvaldız valla... Temennilere teşekkür. Hoşgelmişsiniz efem bu arada bloga... sevgiler..:))  31.07.2007 17:04
 

Yıldız hanım. Lakin laktozsuz olsun lütfen. Laktoz farkını öderim ben. Yeter ki vatan millet kurtulsun. Sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 27.07.2007 23:04
Cevap :
Okunmuş su ve okunmuş şeker tuz şeklinde mamullerimiz de yakında piyadsada olacaklar..:)) sevgiyle kalın  28.07.2007 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 571
Toplam mesaj
: 113
Ort. okunma sayısı
: 1144
Kayıt tarihi
: 22.06.07
 
 

7 Ocak 1960... Hayatın öğrettiği herşeyi okumak ve yazmak için buradayım.....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster