Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '08

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
428
 

Okuyamadığım kitaplar

DÜŞÜNCEYİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEK

Yazarı . Dr . kuantum Fred Alan Wolf

Akıl ve madde konusunda daha derin bir anlayışa sahip olmak için bilim adamlarıyla eski simyacıların fikirlerinin buluşturulduğu bir kitap .

‘Sen bir fakir çalgıcısın ‘ demişler ya hani , senin nene gerek kuantum fiziği . Merak sardım , Moda ya biraz da ondan , başka kanıtlarım da var bu konu üzerine , ileride yazacağım.

Bu konuda birkaç kitap da okudum önceden . Yazar önemli biri , bilenlere sordum . Gelgelelim anlayana aşk olsun , ben bu kitabı okuyup anlayan biri olursa aramızda , yazışmak istiyorum . hayatım boyunca birkaç kitap yarım bıraktım , isimlerini yazarsamsam önce bana ayıp olur , ancak dayanamayıp birini yazacağım . Nobelli yarımız Orhan Pamuk kitaplarını bitiremiyorum , yine deneyeceğim .

Gerçekten bilim kitabı . Olimpos’a 18 km. uzaklıkta senin ne işin var kuantumla , aç bir Can Yücel şiir kitabı oku .

Yanıma aldığım ikinci kitap , evden , eşimin okuduğu kitaplardan .

NUH TUFANI

Yazarı:William Ryan – Walter Pıtman

Tarihi değiştiren olaya ilişkin yeni bilimsel keşifler .

Kendimi ne sanıyorum acaba , bloğum var ya , gülüyorum halime .Bir aydır bu iki kitabın esiriyim . Nuh tufanı biraz daha anlaşılır da , hani tercihan jeolog filan olsan neyse . Meraklısına cinsinden . Allahtan bir jeolog komşumuz var burada , gelirse kahve içmeye filan , bir punduna getirip , kitabı eline tutuşturacağım ki , yarım bırakmış olmıyayım da , armağan etmiş olayım.Koca yaz boş boş gazetelerle geçecek sanırım .

Yanımda getirdiğim diğer iki kitabın adını verirsem , nasıl yüksek yüksek tepelerde dolaştığımı anlayacaksınız.

TİBETİN GENÇLİK PINARI

KUTSAL EVRİM

Yakın gelecekte içeriklerinden bahsedeceğimi ummuyorum , denizi seyretmek daha keyifli geliyor , yaramaz olmak istiyorum , yaşasın…….

Burhan ÖçalBeğenmiyorum ben bu çingeneyi diyecek bir Allahın Kulu var mıdır , bilemiyorum . Bildiğim Allahın Kadını yoktur . yenilerin değimiyle 'adamın karizması yeter .'Olmasın da zaten . Yanınızdaki insanın sizi alıp başka duygulara , başka lezzetlere , beşka diyarlara götürmesi aşk değil de nedir . Burhan Öçal aşk için vardır , çünkü o ritmiyle sizi yükseltir de yükseltir .Romanlık var mı bende diye düşündüğüm çok olmuştur , babam hadımköylü .Bir plakçının önünden geçsem , çalan müziğin ritmine uyup , adımlarımı şaşırıyorum , eğer çok beğenirsem caddenin ortasında oynayıvermek istiyorum . bir gün gazeteler , koskoca kadının sokak ortasında oynayıvermesinden konu ederlerse ruh durumumu anlayıp , sadece gülümseyin .Burhan Öçal -The Trakya All Stars-ırklareli İl Sınırı Kasetin üstünde böyle yazıyor . ne zaman aldığımı anımsamıyorum . 2003 olabilir , bayıla bayıla dinliyorum. Öneriyorum . Kendisi bir baltaya sap olamasa da , babası bateri , trompet , akordion filan çalan , Üsküdar Halk Evinde yetişmiş bir trakyalı kızının yorumudur , lütfen ciddiye alın

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 733
Kayıt tarihi
: 27.01.08
 
 

Biyologum ama öğretmenlik yaptım. Emekli oldum ve nihayet duygularımı, yaşadıklarımı, gördüklerimi p..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster