Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
81
 

Olan Bitenleri Dinleyip Seyretmek

Olan Bitenleri Dinleyip Seyretmek
 

Olan Bitenleri Dinleyip Seyretmek


Sürüden olmayıp farklı olunca ya sana uyumsuzsun diyorlar yada yalnız kalmaya mahkum oluyorsun. Farklı zekalara göre değil günümüz insanı.
 
Yaşadıkların ve sana yaşatılanlar. Dünyanın bir hologram olduğunun farkına varmak. Olan bitenleri anlamsızca dinleyip seyretmemizin en büyük nedeni.
 
Sosyal medya, sinema, televizyon, radyo, gazete, dergi vs. ölümü bile unutturuyor, dünyanın istediği sistem de bu; tek tip insan olmamız, vurdum duymaz olmamız.
 
Dinleyip, seyirci kalmak güven duygusu ve duygusallığa vurulan darbelerden sonra oluşur genellikle. Zaman en büyük ilaçtır, akışına bırakıp gerçeklerle yüzleşip, farklı yol haritası bulup uygulamaya geçince düzelir, yan etkisi ise yalnızlıktır. Bu durumdan kendi gibi düşünen insanlarla bir araya gelerek de çıkılabilir ama affetmek en tatlı intikamdır.
 
Sahibiyet ve aidiyet duygusunu taşımamak. Bananecilik yapmadan yaşamak. Herkesi eleştirmeyi ve olumsuza odaklanmayı bırakıp çözüm odaklı yaşamak. Emek vermek, vefa görüp sevilmek, fikirler oluşturup, hedefler belirleyip benimsemek, kabul gördükçe aynı yöne bakabilmek, birlik olabilmek.
 
Sınırlarını genişlettikçe daha çok engel çıkar karşına ama şu an bir dönüm noktasında da olabilirsin. Yalnızlık yaşıyor yada boşluğa düşmüşsen bir hobi edin ki, zamanını boş geçirme, büyük umutların, büyük beklentilerin olmasa da bir şeylerle uğraşmak iyi gelir yada çocuklarla beraber ol, çocuklar her zaman samimidir, yürekleriyle konuşurlar, samimiyete yeni şeylere ihtiyacın var, hayal kur düş gücü iç zenginliği verir her zaman.
 
İtaatsizliğin günah, kabahat, suç, itaatin ise büyük bir erdem olduğu fikrinden vazgeçmedikçe, birey olmaktan, özgür olmaktan korktukça birilerinin bizi yönetmesine hep göz yummak zorunda kalacağız. Bilgimiz dahilinde yada farkında olmadan köle olacağız. 
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Köle olmamak için okuyup aydınlanmak şart, elinize sağlık Hülya Hanım, yazının her satırına 'çok doğru' dedim. iyi günler ve yazılarınızın devamı dileğimle. Selamlar, sevgiler.

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR 
 10.10.2018 16:46
Cevap :
Teşekkür ederim Ayfer hanım. Saygılar, sevgiler.   10.10.2018 22:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 705
Toplam yorum
: 245
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 516
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster