Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Şubat '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
495
 

Olası yanlış anlamalara karşı bir blog

Olası yanlış anlamalara karşı bir blog
 

Bu blogu yazmamdaki neden Milliyet.com.tr kurumsal blogunun bazı yazarlarımız tarafından Milliyet Blog yönetimine ait olduğunun anlaşılmasından dolayı oluşan bir yanlış anlamayı düzeltmek içindir.

Bu yanlış anlaşılmaya sebep olanda yine benim kullandığım ifadeler olmuş olması sebebiyle yanlış anlamayı düzeltmek de bana düştü haliyle.:)

Gerçi bunu ilgili ifadeleri kullandığım cevap ve yorumlarımda güncelleme yaparak da yapabilirdim ama ayrı blog üzerinden açıklamanın daha doğru olacağını düşündüğüm için bu blogu yazma gereği duydum. Yanlış anlayan yazarlarımıza yazılmış bir blogdur bu blog.

Milliyet.com.tr kurumsal blogu açıldığında anladığım tamda şuydu Doğan Gazetecilik bünyesinde yapılan tüm projelerin tanıtılacağı kurumsal bir blog. Neden ihtiyaç duyuldu, neden şimdiye hiç girmeyeceğim zaten bu çok net kendi blog sayfalarında anlaşılıyor.

Ancak benim bu doğru anlamam Milliyet.com.tr Kurumsal Blog sayfasına gelen bir yoruma sayfa sahipleri tarafından sessiz kalınış nedeniyle tamda doğru anladıklarımı tersine döndürdü. Çünkü cevapsızlık oradaki ifadeleri kabul anlamına da gelir. O sayfada yapılan yorumdaki ifade MB yönetiminin sesini duydukla başlayan hoş geldiniz şeklinde devam eden bir yorumdu. Hala sayfalarında duruyor. Sayfa sahipleri sessizlikle kabul etmiş oluyordu bana göre bu yorumu. Gerçi genel şekliyle tüm yorumlara sessizler ama bazı ifadeler yanlışsa düzeltmek gerekir yanlış anlamalara sebep olunmaması adına diye düşünüyorum. Sessiz kalınarak o ifadenin doğruymuş gibi algılanmasına sebep oldular beni de yanlışa düşürdüler doğru anladıklarımı da şaşırttılar.:)) Zira benim yorumlarım ve cevaplarım yanlış anlaşılmış şimdi doğru anlaşılması için kullandığım ifadeleri düzeltiyorum bu blogla örneğin.:) Yani yapılması gereken buydu en baştan, ben kendi payıma oluşan yanlış anlamayı düzeltiyorum artık ilgili sayfa kendi üzerine düşen sorumluluk için ne yapar bilemem.

Kullandığım ifadeler yanlışta olsa benim altını çizmek istediğim asıl şey blog yazarlarının serzenişlerini sık sık görüyor, okuyoruz. Oysa şimdiye kadar sessiz kalan yönetimin bir birimi amaç her ne olursa olsun bir blog sayfası açtı. Buna rağmen o sayfanın okunma sayısı ve yorumları çok düşüktü. Bu bana göre hem komik, hem de düşündürücüydü. Benim yaptığım yorum ve kendi sayfamda verdiğim cevaptan sonra ilgili sayfanın okunma sayısı şu an itibariyle 184’e ve yorum sayısı da 9’a çıkmış bu da düşündürücü bana göre. Ondan öncesi 2 yorum ve 109 okunma sayısı da şimdikiyle çok açık ara değildi. Yani değişen çokta bir şey yok.

E görmedik, görünmedi, ön sayfada az döndü gibi ifadelere de tebessüm ederim haklı olarak. Açıkçası onca yoğunluk arasında ben kaçırmıyorsam her yeni bloger sayfasını, haliyle sürekli beklenti içerisinde ve serzeniş içerisinde olan blogerlerin hiç kaçırmaması gerekmez mi? Ve o sayfanın okunma sayısının çok daha yüksek olması gerekirdi bunca serzenişe karşı diye düşünüyorum. Haksız mıyım acaba? Buna cevabım kesinlikle haklıyım.:)

Gelelim bu konudan çıkardıklarıma, çıkarmamız gerekenlere. Tabii bence.

1- Kullandığımız ifadelerin yanlış algılanmamasına özen göstermeliyiz.

2- Bazı durumlarda sessizlik kabulleniştir, doğru algıları da yanlış anlamalara sürükler.

3- MB Blog yazarları MB yönetiminden bir blog sayfası üzerinden iletişim kurmak ister.

4- MB Blog yazarları MB yönetiminin blogculukla alakalı yenilik ve düzenlemelerini yönetime ait bir blog sayfası üzerinden duyurmalarını ister buna ihtiyaç duyar.

5- MB yönetimi ve Milliyet.com.tr birbirilerinden bağımsızdır. Ben bunu daha önce blog sayfamda yazmış altını çizmiştim başka bloger arkadaşlarımda yazmıştı şimdiyse kurum yetkilileri bu savımızın doğruluğunun altını önemle çizdi ve iyice anlaşılmasını istediler.

6- Milliyet.com.tr MB blog yazarlarını önemsiyor bunu da zaten dile getirmiştik.

Not: Milliyet.com.tr kurumsal blog sayfası Doğan Gazetecilik bünyesinde yapılan tüm projelerin tanıtılacağı Milliyet.com.tr kurumsal blogudur. Milliyet Blog yönetiminin değildir. Bu blog bu yanlış anlaşılmanın düzelmesi için yazılmış bir düzeltme blogudur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

EYVAAHHH DESENİZE... DURUMU FARK EDEMEDEN BENDE ONLARA OTURUP, GÜZELCE " BİR HOŞ GELDİNİZ " YORUMU YAZMIŞTIM..! :-)) GİTTİ BENİM EMEKLER BOŞUNA DESENİZE..:-))) NEYSE CANIM CANLARI SAĞOLSUN... ZATEN YORUM CEVABI BİLE YAZMADILAR..! :-)) SAĞLIK OLSUN NE YAPALIM..? BU BİLGİLENDİRMENİZDEN DOLAYI SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...! ÇUKUROVA - ADANA'dan EGE'nin İNCİSİ GÜZEL İZMİR'e SONSUZ SEVGİLER, SELAMLAR ve SAYGILAR SUNARIM..! :-)) NECİP KÖNİ - ADANA / TR

Necip Köni - Adana / TR 
 24.02.2010 17:40
Cevap :
Sayın Köni yanlış anlamaları düzeltmekte herkes payına düşeni yapmalı ben payıma düşeni yaptım görünen o ki tek taraflı pay yeterince anlaşılır olduğu düşünülüyor. Umarım öyledir. Benden de Çukurova’ya selamlar. Saygılar…  24.02.2010 18:09
 

yani milliyet.com.tr ile milliyet blog ayrı şayler mi demek istiyorsunuz.. İkisi de Aydın Doğanın değilmi..

Ters köşe/NUR 
 22.02.2010 22:29
Cevap :
Sevgili Ters köşe ikisi de Doğan grubunun ancak farklı yapılanmalar, birbirinden bağımsız. Doğan grubunun birçok kuruluşu var bu da onlardan biri sadece farkı bu halka sunulmuş bir hizmet. Ve evet milliyet.com.tr ile blog ayrı şeyler blog milliyet.com.tr’nin diğer sayfaları gibi bir bölümü sadece. Hepsi bu.  23.02.2010 13:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3685
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster