Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Şubat '19

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
59
 

Olasılıksız - Adam Fawer

Adam Fawer tür olarak bazı kitaplarında, kovalamaca, suç, deney vs gibi konulara girse de, onu rakiplerinden ayıran esas sır, bu olaylara dayandırdığı temellerde gizli.
 
Yazar bu kitabında da konuyu sıradan bir karakterin üzerine kurmak yerine, beyni farklı çalışan, milimi milimine hesaplamalar yapan ilginç bir kişilik üzerinden yürümüş. Bu ilginç karakter başrol oyuncumuz olan Caine oluyor.
 
Caine süper bir zekâya sahip kumarbaz bir vatandaştır. Kumar oynadığı kulüpte içeri borçlanır ve kulüp sahipleri parasını kurtarmak için adamımızı hırpalayıp borcunu ödemesi için bir süre verirler. Caine’nin aynı zamanda bir ikizi vardır. Şizofren olan bu ikizi tanırken aynı zamanda çok lazımmış gibi şizofren hastalığının inceliklerini öğreniyoruz.  Konuya dönersek, Caine’nin bu olasılık hesaplama özelliği ve buna bağlı gelişen his-öngörü yeteneği derin devlet tarafından fark edilir. Tam karanlık adamlar Caine’i yakalamak üzereyken ortaya bir anda eskilerin Sovyetlerinden kalma Nava çıkar.
 
Sovyetlerin eğitim kamplarında yetişen Nava, çocukken ABD’ye sızması için evlatlık ve göstermelik olarak bir aileye verilir. Sovyetlerin dağılması sonucu Nava’nın dâhil olduğu proje çöker ve Nava ortada kalır. CIA kendisini keşfeder ve kendi çıkarları için kullanırlar. Daha sonra Nava yolunu bulur ve Korelilere bilgi satar.
 
Bizim Caine ile Nava’nın yolları bu bilgi satma sürecinde kesişir. Nava, Caine’i CIA’nin ataklarından kaçırmaya çalışır.
 
Kitap bol aksiyonlu, güzel bir kurguya sahip. İlk başta 4-5 farklı olay olarak başlasa da sonradan olaylar tek noktada toplanıp bir solukta bitiyor.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 55
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 45
Kayıt tarihi
: 26.01.19
 
 

1984 Ankara doğumluyum.Çeşitli sektörlerde çalışmış olup şu anda, lojistik sektöründe operasyonel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster