Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Haziran '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1626
 

Olmadı AYKUT KOCAMAN!!!

Olmadı AYKUT KOCAMAN!!!
 

Sevgili Fenerbahçeliler,

İnanın bir çok gazetede akilane köşe yazarlarının yazılarını sadece benim değil tüm Fenerbahçelilerin okuduğuna inanıyordum ama maalesef durum benim düşündüğümün tersineymiş. Bir çok Fenerbahçeli gazetelerin tabloit kısımlarını okuyormuş. Biliyorsunuz ki köşe yazarlarının yazdıkları haricinde gazetelerde imzasız yazılan kısımlar hep taraftarları tahrik eden kurumların yapısını zedeleyen günlük kararlar alınması istenen hususlarda taraftarı aldatmaya yönelik haberlerdir. Maalesef ülkemizdeki bir çok kişi bu haberlere itibar ediyor. Bu gerçekten FENERBAHÇE camiası adına çok üzücü.

Fenerbahçe kulübü, Daum’la yaşanan olaylardan sonra yaklaşık 30 sene geriye gitti. İnanılmaz bir basiretsizlik, İnanılmaz skandal bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. Aziz Yıldırım çok sevdiğini söylediği Fenerbahçe’yi sezon içinde tüm Türkiye’ye rezil etmişti sezonun sonrasında yaşananlarla camiamızı tüm dünyada rezil etmeyi başardı. Kendisine bu sütunlardan teşekkür etmek istiyorum. Hala Aziz Yıldırım’ı destekleyen Fenerbahçe taraftarlarına artık gözlerini açmalarını tavsiye ediyorum. Son yirmi, otuz yılda üst üste iki şampiyonluk görmüş Fenerbahçeli var mı? Eğer var diyorsanız bu Daum döneminde olmuştur ki belkide Aziz Yıldırım ve o dönemin yöneticileri Fenerbahçe aleyhine yapılacak olan komployu fark edebilselerdi Denizli’de şampiyonluk gitmeyecek ve üç yıl Fenerbahçe’yi şampiyon yapmış olan Daum ismi Fenerbahçe tarihine altın harflerle kazınacaktı. Ardından bir sonraki sene Avrupa’da inanılmaz başarı sağlayabilecektik. Çünkü üst üste şampiyon olan her takım üçüncü senenin sonunda Avrupa’da başarılı olmuştur.Bu fırsat basiretsiz başkan ve dönemin yöneticileri tarafından kaybedilmiştir.

Bu yıla gelirsek hiçbir transfer yapmamasına rağmen Trabzon, Galatasaray ve Beşiktaş’a puan farkı yapmış bu takımları içeride dışarıda yenmeyi başarmış. Elinde Guiza bombasını bulmuş ve yönetimin baskısıyla bunu oynatmak zorunda kalmış gık dememiş. Sol açığı ( Uğur Boral) sakatlanınca sol açıksız kalmış, sağ açığı (Kazım Kazım) devre ortasında Daum’un yalvarmalarına rağmen gönderilmiş ve yerine talepleri olmasına rağmen kimse alınmamış. Orta sahadan gole dönük bir tane oyuncusu olmamasına rağmen elindeki bu yetersiz kadro ile Fenerbahçe’yi tüm kulvarda sonuna kadar mücadele ettiren Daum’a bu sene istediği transferleri yaptırıp tam anlamıyla destek olmak varken kurumsallıkla bağdaşmayan kararlar alarak Daum’u göndermek çok büyük bir yanlış olarak tarihin sayfalarına girecektir. Ben mi çıkıp gol atsaydın diyen adama ee Daum’mu çıkıp gol atsaydı demezler mi? Sayın Başkan kendi başkanlığı döneminde son Trabzon maçı gibi oynanan başka bir maç hatırlıyor mu acaba? Geçen sene Aragones’ten kalan enkaz nasıl oluyorda unutuluyor?

Aykut Kocaman’a gelince eğer bu yaşananlardan sonra Fenerbahçe Teknik Direktörlüğünü kabul ederse kendisine yazıklar olsun demek zorunda kalacağız. Günümüz futbolunda kendi ülkesi dışında Avrupa’da da mücadele eden takımlar sezon ortasında futbollarında düşüş göstermektedir. Tıpkı bu sezon Fenerbahçe, Galatasaray, İnter, Chelsea, Manchester United gibi. Şayet Aykut Kocaman, Fenerbahçe’ye teknik direktör olursa alınacak ilk mağlubiyet veya beraberlikte tüm yazarlar, gazeteler ve televizyonlardaki spor programlarında Aykut Kocaman’nın kirli çamaşırları ortaya dökülecektir. Aykut Kocaman hain ilan edilecektir. Güvenilmez, hizipçi, grupçu denilecektir. Bunları bilmesine rağmen RIDVAN DİLMEN dahi hoca olarak Aykut Kocaman’ı işaret ederek Daum’un gönderilmesini istemesinden dolayı kendisini şiddetle kınıyorum. O Daum ki Köln gibi bir kulüpten yılda 2.3 milyon Euro kazanırken ve de Köln taraftarları kendisine ayrılmaması için yalvarırken FENERBAHÇE’ yi seçmiştir. Bunlar nasıl oluyorda unutuluyor anlamak mümkün değil.

Gerek Aykut Kocaman Gerekse Yönetim bu ihtimalleri düşünerek; Sayın Aykut Kocaman böyle bir yükümlülüğün altına girmemelidir. Aksi Takdirde AYKUT KOCAMAN bu sütunlardada hain olarak kabul edilecek ve Ali Şen başkanın kulakları çınlatılacaktır. Esasen Fenerbahçe gibi bir kulübün yönetimi değişsede eski yönetimin değerlerine sahip çıkılmalıdır. Aksi Takdirde Oğuz Çetin ile Yaşananları Aykut Kocaman ile yaşama riskine gerek kalmayacağı aşikardır.

DAUM’UN GÖNDERİLİP YERİNE AYKUT KOCAMAN’NIN GETİRİLİŞİ SEZON SONUNDA AZİZ YILDIRIM’IN AYKUT KOCAMAN’LA GİDİŞİNİN BİR HABERCİSİ OLACAKTIR. AYKUT KOCAMAN’NIN TEKNİK DİREKTÖR OLARAK GÖREVE GELMESİYLE GELECEK SENEDE KAYBEDİLECEK FAKAT ONDAN SONRAKİ SENELER ARTIK FENERBAHÇE KAZANACAKTIR. ÇÜNKÜ BİR MİLYAR DOLAR HARCAYIP KULÜBÜ ENKAZ HALİNE GETİREN BAŞKANDAN KURTULACAĞIZ.

Sayın Başkan Aziz Yıldırım,

Yerine iyi yönetici yetiştirmekten bahsediyor çok uzağa gitmesin yanında Mehmet Ali Aydınlar gibi adam gibi bir adam var başkanlığı ona bıraksın. Daha başkaca örnek isterse kendisine kendisinden bin kat daha iyi başkanlık yapabilecek en az 150 tane Fenerbahçe’ liyi sayarız.

Tüm Fenerbahçe’ lilere gelecek sezonla ilgili öngörülerimde yanılmayı umut ederek sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ASU GİZLİ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tüm camianın hatta futbol çevresinin sözleşmiş gibi desteklediği Aykut Kocaman aslında çok da savunduğu tüm etik kuralları çiğnemiş oluyor. bir meselktaşına karşı takınılan çirkin tavırda başrol oyuncusu olmak üzerine yapıştırılan centilmen kartviziti ile çelişiyor.. doğru bir noktaya parmak basmmışsınız katılıyorum..

Ayhan Gürel 
 01.07.2010 14:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1787
Kayıt tarihi
: 28.09.08
 
 

Bendeniz 28.03.1977 yılında İstanbul'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Li..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster