Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
3599
 

Olmadı Kılıçdaroğlu olmadı!

Olmadı Kılıçdaroğlu olmadı!
 

Olmadı Kılıçdaroğlu olmadı!

Yaklaşık 14 ay oldu. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı seçilmesinden ‘evet’, tam 14 ay geçti. 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan olağanüstü kurultayda, CHP delegelerinin tam desteğiyle Genel Başkan seçilen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, hem referandum hem de genel seçim yaşadı. AK Parti karşısında CHP lideri olarak elinden gelen tüm çabaları ortaya koymuştur. Hatta olağanüstü performans göstermiştir. Şahsen ben çok seviyorum Kemal Beyi, ancak CHP’yi daha çok düşünüyorum ve daha çok önemsiyorum.

Liderler aldıkları kararlarıyla anılırlar. Bu kararlar ya zafer getirir ya da hezimet…

CHP Lideri de seçimlerden sonra ‘tutuklu vekiller adına’ bir karar aldı.

Neydi o karar? TBMM’de milletvekili yemini etmeme…

Kimse bana AK Partiyle tutanak imzalandı falan demesin; sonuçları ortadadır. Diklendi, tükürük gibi sözcüklerle süslenmiş cümleleri burada tekrar ederek kimseyi utandırmak istemem… Bir lider için öldürücü imaj ‘güvenilmez’ etiketidir.

Hele son CHP Grup toplantısında ayağa kalkmayan, alkışlamayan Sayın Deniz Baykal’a Antalya’da listeyi teslim eden bir lider ancak bu kadar öngörüsüz ve hakimiyetsiz olabilir.

Oğlu MHP MYK Üyesi olan Sayın Mehmet Haberal’ı aday yapan lider, en basit tabirle geleceği okuyamayandır.

Önce Ergenekon davası sanıkları CHP Milletvekili adayı olmayacak diyen bir liderin, 2-3 gün sonra karar değiştirmesi ve aday yapılması; liderlik kararlılığı ve duruşu o saat mevta olmuştur.

Daha çok örnekleme yapabilirim ama gerek yoktur.

Olmadı Kılıçdaroğlu olmadı!

Bu düşüncemi açıklarken çok üzgünüm ama CHP sevgim; bana bu düşüncemi açıklama sorumluluğunu yüklemektedir. Susmak şeytanın işidir.

Çare nedir?

Eylül-2011’den itibaren tüm il ve ilçe kongreleri yapılsın. 2012 yılı ilk ayında olağanüstü kongre yapılsın. Sayın Kemal Kılıçdaoğlu, Genel Başkan adayı olarak bir arkadaşı göstersin ve desteklesin!

Hadi aday da söyleyeyim: Sayın Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran olabilir…

CHP’nin böyle bir şoka ihtiyacı vardır. Çünkü Türkiye kamuoyunda artık CHP’nin ağırlığı kaybolmuş, dikkate alınmaz hale düşülmüş…

Bakınız, yaşadığımız bugünlerde resmen ekonomik kriz var, ülkemiz fakirleşiyor, gizli devalüasyon yapılıyor, zirve yapması gereken CHP, maalesef söylemi bile yoktur, en kötüsü dikkate bile alınmamaktadır. Krize çare önerecek ve çözecek ana muhalefet, krizin parçası olmaktadır.

Neyse umarım meramımı anlaşılır, net aktarmışımdır. Lütfen yanlış anlaşılmasın! CHP’nin 4 yıl sonrasını düşündüğüm için bu yazımı paylaşmak zorundayım ve bu benim görevimdir.

Ömer ÖZDAMAR

Bucak-BURDUR

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Baykal gelsin... Hemen eleştiri oklarını yönelteceğinize Kılıçdaroplu'na partiyi uygulanan neoliberal politikaların karşısına,gerçekten sol olmaya davet etseniz olmaz mı? Bu ne acelecilik, ortaya koyduğu emeğe,iyiniyete,samimiyete;bir taraftan partisi içerisindeki muhalif kanada diğer taraftan iktidara karşı verdiği mücadeleyi alkışlasanız kıyamet mi kopar...

Necati TÜFEKCİ 
 06.08.2011 21:11
 

Ne oluyoruz, nereye gidiyoruz henüz belli değil. Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiç bir rüzgardan hayır gelmezmiş. 2023 e doğru yol alırken bize miras kalan değerlerimizi bir bir yok etmek için yapılan çabalar ve bizim duyarsızlığımız kader mi acaba?

Müyesser Saka 
 06.08.2011 12:11
 

Mesele liderde değil, politik kurgulardadır. Siz doğru bir siyaset çizgisi ortaya koymazsanız, ağzınızla kuş tutsanız seçmenin tercihi olamazsınız. Seçmeni küçümsememek gerek. Bir sosyal demokrat partinin yapması gereken Ergenekon davasına eklemlenmek mi olmalıydı yoksa sadece bu davadaki hukuk ihlallerinemi değinmeliydi? Veya Ergenekon davasını fıratın öte yakasına taşımayan iktidarı teşhir etmek üzerine mi kurmalıydı. Mehmet Ağarları, çillerleri, Çillerin özel ordusunu bu davanın içerisine çekebilmek için mi çabalamalıydı? Ömer bey CHP nerede duracağını bilmeyen ve zamanı, gelişmeleri doğru okuyamayan bir parti. Bu haliyle kim gelirse gelsin değişen bir şey olmaz. Bir defa sosyal demokrat mı, yoksa kemalist bir parti mi olacak buna karar vermesi gerekiyor. Kemalist parti kalacağım diyorsa, şu anki durumu bu tercihine uygun. Yok eğer sosyal demokrat olacağım diyorsa, ülkenin sorunları ortada, bu sorunlara ilişkin sosyal demokrat tavırların ne olduğuda ortada. Selamlar sevgier.

Yıldız Nihat 
 06.08.2011 9:42
 

bir chp sever(ne kadar doğru bi tabir bilmiyorum)olarak bu yazıyı yazmak için henüz erken olduğunu düşünüyorum çünkü daha kılıçdaroğlunu mecliste aktif siyasetin içinde tam olarak göremedik bakınız referandum girdi araya genel seçim girdi,genel seçimi kaybetti gölge hükümeti kuruldu chp tarafından filan.. ben meclis açıldıktan sonraki performansının neticesinde bir genel başkan arayışına geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.çünkü chp kısa süre içinde zaten 2 kurultay geçirdi ve bu sayı çok fazla.

çağrıertürk 
 06.08.2011 3:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 690
Toplam yorum
: 3569
Toplam mesaj
: 343
Ort. okunma sayısı
: 2360
Kayıt tarihi
: 17.01.07
 
 

 2007 yılından beri Milliyet Blog'da yazarım. 2009 yılında 'Normal Ötesi Aşk' ve 'Normal Ötesi Aş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster