Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

20 Mart '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
616
 

Olmasa şu ayrılık...

Olmasa şu ayrılık...
 

Sensiz yapamıyorum diye başlayan ayrılık sözleri. Kendimizden ödün verdiğimizi zannettiğimiz ilişkilerimiz. En sonunda yine geri dönüşler. Geri dönülecekse ne anlamı vardır bırakıp gitmenin. Ya da boşa geçirdiğimiz zamanın. Peki o çoğu kez yemin edip yine girdiğimiz gönüller. Ve en sonunda sevdiğimiz insana geri döndüğümüz anlar. O kadar çok hırpaladıktan sonra tekrar ona verdiğimiz kalbimiz. İçimiz kan ağlayarak veda etmek ve göz yaşlarımıza hakim olamamak. Bu kadar severken gitmek.

Ahhh güzel bir aşkı yaşamak varken yitirilen en büyük duygular. Duygularımızı kontrol edemeden yaptığımız hatalarımız. Neden her zaman herşeyin kötüsünü görmek isteriz. Güzel yanlarını aklımıza getirmeyiz. Çünkü alışmışızdır acıyla bezenmiş aşkları yaşamaya. Hem kendimize hem sevdiğimize acı vermeye. Bittikten sonrada her hüzünlü şarkıda sigara yakıp, göz yaşları içinde mutlu anları hatırlamak. Bitmeden önce görmediğimiz güzel yanları ilşki bittikten sonra görmek neden? Keşke hiç olmasa bu ayrılıklar. Aşk oyunuda ayrılıklar olmasa hiç. Tadı kaçmasa ilişkilerin. İnat uğruna harcanan aşklar. Ve sonunda ödediğimizi sandığımız kar ve zarar. Hiç bir zaman ödenmez aslında verdiğimiz zarar. Kalp kırıldımı zor olur bir daha onarmak onu. Ne onunla nede onsuz olmuyor işte. Sebepsiz yere harcamamalı aşkı. Küsmemeli aşka. onun bir suçu yok. Herşeyi yapan ve yıkan kendimiz değilmiyiz. İtiraf etmeliyiz bunu kendimize.
Öyle değilmidir gerçekten?

Kendi kendimize yapmıyormuyuz herşeyi.
Mutlulukta mutsuzlukta elimizde değil midir?


(Burcu AKMIZRAK)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazdıkların olmasa sevgili mucmusculus,ben de hatırlamazdım nasıl birini ölesiye severken ayrılak zorunda kaldığımı.ne yazıkki bazı şeyler ,hata da olsa,güzel likler de olsa iiçindeyken yaşamın ,ya da birlikteyken aşığının kıymeti bilinmiyor..belk farkedilmiyor bilinse de .Ellerine sağlık canım ..

ütopik 
 23.03.2008 18:29
Cevap :
yorum için teşekkürler. olmazsa olmazlar aslında hayatın.  24.03.2008 11:39
 

Elimizde gerçekten herşey.. mutlulukta mutsuzlukta.. mutlu olmayı seçmek dileğiyle.. Sevgiler.

Kalbin Ritmi 
 20.03.2008 15:07
Cevap :
yorumun için teşekkürler. herkesin aradığı mutluluğu bulabilmesi dileğiyle. sevgiler...  20.03.2008 15:16
 
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 465
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

Anadolu üniversitesi Laboratuvar Mezunuyum. Ayrıca hastane yönetimi okuyorum. Yazı yazmayı çok seviy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster