Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '09

 
Kategori
Kültürler
Okunma Sayısı
550
 

Olmaz olmaz deme

Olmaz olmaz deme
 

Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz.


Ne kadar garip her şey, bağlantılar, rastlantılar, tesadüfler… Ama mevsimler, oksijen, atmosfer, güneş, ay… Hepsi insanlar için. İyi insan kötü insan ayrımı yapmaksızın. Her gün yeni bir çelişki, her gün yeni bir karmaşa. Gereksiz ayrıntılar var elbette. Asıl olanı bulmak meselesi yaşamak. Bazen iki kişi bir hakikati paylaşırken bazıları tek başına bulabiliyor, bulduğuna inanıyor da olabilir.


Şarkı sözü gibi “biz büyüdük ve kirlendi dünya”. Hep kirliydi ama dünyamız, içimiz tertemizdi. Ağlayarak geliyoruz dünyaya, korkularımızla. Rahat ettiriliyoruz ve rahatlıyoruz. Ufacık şeylerden mutlu oluyoruz. Büyüyoruz. Zaman içerisinde zor durumlarla karşılaşıyoruz. Gerçekten zor olaylar. Her seferinde diyoruz ki “Allah’ım bana sabır ver”. İşte bence tam o anda dünyada bir düğmeye basılıyor. Sabır dilemek demek hemen bu duygunun içinize işlemesi demek değil ki. Elbette sizin için sabrınızı güçlendirip ve eğiteceğiniz yeni durumlar oluşturuluyor. Hem de bazen acımasız sınavlar haline gelebiliyor.


Tam her seferin de “artık bunu da gördüm ya bana karada ölüm yok” diyoruz ve bumm!!! başka bir durumla burun buruna gelmemiz sayılı saniyeler içinde oluyor. Ama diyorum ya, hayatta her şey insanlar için. Kavgalar, savaşlar, ölümler, doğumlar…


Hayattan ne beklediğimizi bilmek en zor kısmı elbette. Aradığını bulmak ayrı bir cümlenin fiili. Kimi maço, kimi delikanlı, kimi efendi, hanımefendi, sakin durgun kızgın isyankâr… Herkes bir şekilde hayatın ucundan tutuyor. Fakat ucuz kahramanlar, magazinsel yaşamaya çalışan ve popülerlik için yaşayanlar var, amaç edinmişler. Keşke görünmez olabilseydik… İstediğimiz kişiye görünebilseydik bir şekilde tabi ki. İçinde olmayı hiç istemeyeceğimiz bir durumlarda hemen geriye çekilip, en azından mantıklı çizgide kalabilirdik.


Ama hayattan kaçılmıyor. Garanti kapsamında bir yönü var insanların. Duyguları. Size de oluyor mu? Tam diyorum bu son nokta artık, arayışım bitti. Fakat görüyorum ki, daha yeni başlıyorum. Sürekli bir şeyler oluyor ve ben “bir yaşıma daha giriyorum”.

Giden kurtuluyor…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 503
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Yeni mezun bir maden mühendisiyim. Yükseklisans yapıyorum. Bunun yanında, kalkınma antropolojisi, ci..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster