Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
63
 

Ölmek İstemiyorum!

Ölmek istemiyorum! 

Sanırım bu kelimeyi hemen hemen herkes hayatının bir anında söylemiştir, ama çevresindekilere ama içinden kendisine, Fakat şu günlerde özellikle bu kelimeyi bu gün o kadar acı bir şekilde kullanıyor ve yaşıyoruz ki bunun tarifini edebilmek, bir anlam, mana yada sözcük bulmak imkansız.

Ülkemizde her geçen gün duyduğumuz, yaşadığımız ama hiç bir önlemin alınamadığı psikolojik yıkıma anlık öfkeye yada gurura yenik düştüm bahenesi ile katledilen, öldürülen kadınlarımızı koruyamıyoruz. Bir anne düşünün yanında10 yaşında fidanı olan kızı varken tüm yakarışlarına rağmen eski eşi tarafından öldürülüyor, öldürme bahaneside hakaret etmiş yeniden evlenme kararı almış mış, bu nasıl bir ruh hali, zihniyettir yanında çocuğunuz olsun olmasın bir insan, bir canlı, hemde o çok kutsal varlık olan kadına nasıl kıyılır. Bunun nasıl bir izahı affı savunması olur. Anlaşamadınız boşandınız, ya da boşanmadınız ama sorunlar yaşıyorsunuz bunun çözümü cinayet mi olmalı mı? Kaldı ki boşanmış ve hayatlarınızı ayırmışsınız, her insan yeni bir hayat kurmak isteyebilir, aile kurmak mutlu olmak ister. Erkek evlenir sorun olmaz ama eski eş kadın olunca evlenemez böyle bir mantık olabilir mi? 10 yaşındaki kızımızın hayatı bundan sonra nasıl olacak, diğer cinayetlerdeki çocuklarında keza öyle, devlet koruma altına aldı bitecek mi, ne kadar destek alsalarda bu tramva silinir mi? Yazık çok yazık, bazen bırakın erkek olmayı insan olmaktan utanıyorum. Bu ve benzer haberleri okudukça kala kalıyorum. Elden çok bir şey de gelmiyor. Kınıyoruz, ağlıyoruz ertesi gün yeni bir haber çıkana kadar unutuyoruz. Bunu hepimiz istesekte istemesekte yapıyoruz.

Kanunlara laf edicem ama son zamanlarda bakıyorum bu tip vakaalarda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis veriliyor o yüzden çok bir şey diyemiyorum. Koruma isteyen kadınlarımızı daha iyi korunabilir, özelikle prosüdürlere çok takılmadan anında kadına sahip çıkılabilir.

İDAM olmalı mı kısasa kısas olarak bence olabilir de, ama bu tür olaylar için ne idam nede müebbet hapis önleyici olurmu olmaz mı düşündürücü, sonuçta bir can ölmüş katledilmiş ne ceza verilse geri gelmeyecek, ceza sadece içimizi biraz serinletiyor. Çözümsülüğün başı cezalar değil, İnsan oğlunun kahrolası zayıflığı içindeki şeytanı, maalesef bunu önceden ön görüp önlem bulunması çok zor. Umarım bu son acımız olur.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 90
Kayıt tarihi
: 06.09.18
 
 

Gümrükleme hizmeti veren özel şirketin ith.müş.temsilciliğini yapıyorum, mesai dışında vaktimi ai..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster