Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ekim '19

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
69
 

Olmuyorsa Bin Sevin!

Uzun zaman oldu yazdıklarımı sizlerle paylaşmayalı. Belki de beni takip edenler artık ümidi kesti. Ama yazmak benim için oksijen kadar önemli bir tutku. Bu uzun zaman içinde tekamülüme hizmet eden bir çok olay yaşadım. Burada son yazımı yazdığımda iki kişilik bir aile iken, şimdi üç kişilik bir aile olduk. Artık bir kız annesiyim. Adını kendi seçerek gelen, bilge ve beni  oldukça eğiten bir çocuk Naz. Herkesin evladı kendine tatlıdır bilirsiniz. Bizim ki de bize bal, şeker, kaymak… Bir çoğunuz tahmin edersiniz.

Naz’ın doğumundan önce Çocuk Gelişimi, Çocuk Psikolojisi, Aile Psikolojisi gibi bir çok eğitime katıldım. Okuduklarım her zaman beyin kumbaramda biriktirdiğim hazinem oldu. Şimdi bir çok faydasını görüyorum.

Öğrendiklerim benim için bütünle paylaşıldığında, insanlığa hizmet ettiğinde değerli. Bilgi konusunda cimriliği sevmeyenlerdenim.

Hayatımın en büyük dersini kızımdan aldım. Bu zamana kadar okuduklarımı tatbik etmek zamanıydı artık. Kızımdan önce yaşadığım iki kayıp (tıp dilinde düşük) beni hayata dair bildiğim her şeyi uygulamaya teşvik etti. Bunlardan ilki tevekkül’dü. Mesela her şeyin kontrolüm altında olamayacağını, ilahi düzenin bir parçası olduğumu, benim için benim planladığımdan daha güzel bir plan olduğunu iyice anladım.

Başıma gelen olaylarda ah vah etmenin beni olduğum yerde saymaya ittiğini, bu şekilde bir adım ileri gidilmeyeceğini deneyimledim. Ve en önemlisi isteklerimin peşini bırakıp, onları gönülden isteyip Yaradan’a teslim ettiğimde benim için en güzelini hazırladığını gördüm.

Çok kıymetli sandığım canımın bazen yanmasında bile bir hayır olduğunu gördüm mesela.

Emek vermeden hazıra konulamayacağını, yaşadığın her deneyimle başka bir sen olarak yeniden doğacağını bilmeni isterim önce. Eğer bu yazıyı okuyorsan ve isteklerinden, hayallerinden vazgeçmek üzereysen bir düşün; çevrende şuan gördüğün her şey bir hayaldi ve emekle can buldu. Yaşın kaç olursa hayal kurmaktan, yapacak işlerin olduğuna inanmaktan vazgeçme.

Bırakabildiğin kadar iz bırak hayatta. Yapabildiğin kadar iyilik yap mesela. İsteklerin sadece kendin için olmasın; bütünün ve senin hayrına olacaksa kabul olsun. Olursa bir sevin, olmazsa bin sevin.

Her yeni güne başlarken pencerenin önünde bul kendini. Hava soğuk olsun fark etmez. Çek içine bugünde sana bahşedilen muhteşem hayatı. Neyle karşılaşırsan karşılaş bil ki o an içinde bulunduğun ve kötü olarak değerlendirdiğin bu olay da bile yüce bir hayır var.

Ve gülümse!

Beyin sen durup dururken gülümsesen bile o an çok mutlu olduğuna inanır ve bu sinyali alır. Serotonin hediye eder sana bolca.

Demem o ki; bu hayattaki varlığına sevin ve iyi değerlendir. Her güne bir macera olarak başla. Öyle gül, öyle mutlu ol, öyle sevin ki herkes yanında olmaktan keyif alsın.

Haydi!

Şimdi bu yazıyı okuduysan kendine benden bir Türk Kahvesi ısmarla ve bolca gülümse…

Şükret bu güne uyandığına…

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle seni tekrar aramızda görmeğe şükür...Kahvemizi az evvel içtik, bu samimi yazı ile ruhum daha çok huzura erdi, anneliğini kutlar, bebeğe sağlıklı uzun ömürler dilerim, anneli-babalı olarak büyümesi Yaradan'dan niyazımız. Yaşam bundan sonra daha tatlı göreceksin, mutluluğun katmerlenecek, selam ve sevgi ile...

Yurdagül Alkan 
 26.10.2019 12:29
Cevap :
Merhaba Yurdagül Ablacığım. Özledim seni de yazılarını da. Gördüğüme de çok sevindim. Çok teşekkür ederim. Şimdiden huzur bulduk Naz'ımızın sayesinde. Mutluluğumuza mutluluk kattı. Rabbim tüm evlatları korusun. İsteyen herkese nasip etsin. Yürekten sevgiler...   26.10.2019 13:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3226
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1784
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster