Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
454
 

Ölüdeniz'den sevgiler ve teşekkür

Ölüdeniz'den sevgiler ve teşekkür
 

Ölüdeniz MB Yazarlarıyla Canlandı


MB ailesine katıldığım 1 yılı aşkın süredir ilk kez bir buluşmaya ev sahipliği yaptım. MB Yazarları Ölüdeniz'de buluştu. Yazdığım bloglarda da görüleceği üzere elimden geldiğince planlı programlı bir buluşma olsun istedim. Katılan arkadaşlarım otele girdikleri ilk gün nasıl mutlu oldularsa, otelden çıkarken de bu mutluluklarının bir kat daha arttığını görmek benim için en büyük mutluluktu. Demek ki güzel ve doğru şeyler yapmıştık. Demek ki MİLLİYET adına yakışanı yapmıştık. Bu güzellikleri birlikte ürettiğimiz ve paylaştığımız bütün yazar arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum ve sevgiyle kucaklıyorum.

Konaklamadan tutun da yemeklere ve ulaşıma kadar bütün imkanlarını bizler için seferber eden Ölüdeniz Belediye Başkanımız Sayın Keramettin YILMAZ ve değerli eşi Sayın Ümit YILMAZ'a çok teşekkür ediyorum.

Bence de çok güzel bir tatil oldu. 3 güne binlerce güzellik sığdırdık. Buluşmaya katılan yazar arkadaşlarım yavaş yavaş resimleri yayınlamaya ve anılarını yazmaya başladılar. Ben de kısa bir kaç şey paylaşmak istiyorum.

-Öncelikle Neşe EVRİM'in benim şiirlerimden yola çıkarak blogunu yazması beni çok mutlu etti. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Neşesi, enerjisi, heyecanı muhteşem. Ama her şeyden önce açılış gecesi o güzel konuşmasında aklımda iz yapan şu sözleri:(mealen) Milliyet blog istisnalar dışında genel eğilim olarak Atatürk ilkelerine bağlı, laik, demokrat , çağdaş, aydın insanların bir araya geldiği gevşek (olumlu anlamda) bir sivil toplum örgütü işlevini görmektedir.

-Bülent GÖNCÜ
harika bir insan. Mehmet Ali Erbil tadındaki esprilerine hiç kimse kızamıyor.

- yıldız nihat sessiz sakin ama hepimizin bir resmi var onda. Kimbilir neye ve nereye bakarken çekiverdiği resimleri çok merak ediyorum.

- Homeros (Ömer Özdamar) içten, bilgi dolu bir arkadaş. Sanki yıllardır tanışıyormuşuz geldi bana.

-İlyas Bayram'la İzmir'de tanışmıştık. Gerçek bir dost.

-Alev Meisel ve eşi Robert Meisel . Tam asilzade denilen türde insanlar. Robert'in at fıkrasına tercümesi müthişti Alev Hanım'ın. Bazı bayanlar fıkrayı tam anlamamıştı ama atı alan üsküdarı geçmişti.

-narçiçeği, eşi Ergun Bay ve kızları Bilge güzel bir aile görüntüsüydü.

-Sema Şener hep gülen yüzüyle ve yanında taşıdığı şakira kemeri ile aklımda kalacak.

-Nihal ve Vildan ÇAĞLAN kardeşler Bülent Göncü'nün esprilerine maruz kalmaktan helak oldular.

-Özlem Aksoy arkadaşı her gördüğümde kendimden utandım. O kadar zayıftı ki sanki onun hakkını da hep ben yemişim de benim yüzümden böyle kalmış duygusuna kapıldım.

-Harun Deniz ve değerli eşi yanlış hatırlamıyorsam Selda Hanım ve çocukları ile Talip Girgin ve değerli Eşi Sıdıka Girgin zilli göbekli oyunlardan uzak durarak mazbut bir tatili tercih ettiler. Ama Etnografya müzesiyle Kayaköy gezisine tam kadro katılmayı ihmal etmediler.

-Cansın EROL'un güzel şiirleri ve bana verdiği beste sözü aklımda kalacak. Gülçin Hanım'ın telaşları da iz bırakacak gibi.

- izmir mavilim'e sözüm yok. İyi bir ev sahipliği yaptı. Odalara gül ve balon koymak O'nun işiydi.

- Ümit YILMAZ
her türlü desteğin yanında, odalara bardak koymak. bloknot (blognot mu desek) dağıtmak ve
Kayaköy'e araba tahsis etmek gibi jestlerini unutmayacağız.

-içimdeki ben Aysu Yenigün arkadaşıma da bana verdiği destekten dolayı müteşekkirim.

Evet! Bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler. Ve bizlere bu buluşmada katkıları olan:


Birbirinden güzel yemekleriyle CAHİT USTA ve ekibine ve tüm Nicholas Park Otel ve Nicholas Genc Beach çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herşeyin tam olarak organize edildiği kültür,tarih,doğa,eğlence ve yeni dostlar edinmenin birarada olduğu muhteşem bir buluşmaydı..Tek kelimeyle HARİKA...... Emeğinize sağlık. Saygılarımla. Nihal

nihall 
 25.05.2008 11:12
Cevap :
Fazla bir şey yapamadık ama yaptığımızı en iyi yapmaya çalıştık. Mutlu olmanıza sevindim. Sevgilerimle. Yarın DÜZCE'ye gidiyorum benim İngiliz ekibimle. 26-27 Düzcede gösterimiz var. Gezip duruyurozu işte.  25.05.2008 11:57
 

Gelemememin engelleri arasından sızan buruk duygularımla ve artık sizlerin yarınlarınıza yarenlik edecek olan, o büyük dostlukların yansıdığı anılarınızı keşkelerimle okurken hayal bile olsa kendimi yanınızda hissettim.. Ne mutlu bu güzellikleri yaşayan sizlere hepinizi canı gönülden geçte olsa selamlıyorum. Allah tekrarını nasip etsin. Gönül notum: Annemin bir ameliyatı vardı. O yüzden sizleri ne arayabildim ne sorabildim. Özürlerimle birlikte bütün çingeneliğimle affımı istiyorum!? :( ''Melekler yüreğinizden öpsün'' Sevgim saygımla. Sabiha Rana.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 25.05.2008 8:58
Cevap :
Sabiha Hanım Sizin inceliğinizi en iyi bilenlerden biriyim. Keşke aramızda olsayın ve tanısaydım. Ama sağlık önemli. İnşallah başka bir zaman. Bir de şunu söylemek istiyorum. Aslında daha çok şey yapmak isterdim ama zaman kısıtlıydı. 2 günü çok şey sığdırdık. Çok şey yapmadık ama yaptığımızı İÇTENLİKLE yaptık. Arkadaşların mutlu olması beni de mutlu etti. Sevgilerimle  25.05.2008 11:55
 

Bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverlikten, ilgi ve alakadan dolayı başta size ve Aysu hanıma, Ümit hanıma, Ufuk hanıma, Cahit usta ve tüm otel çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Buraya geliş sebebimizin içinde başka aktivitelerde olduğundan yeterince ön planda görünemememizden dolayı özür dilerim. Fakat çok eğlendiğimizin altını çizerek söylüyorum. Kendimizi, kendi evimizdeki kadar rahat hissettik. Bu konuda toplantıya katılan tüm arkadaşları gösterdikleri hassasiyetten dolayı kutluyorum. Tekrar görüşmek umudu ile çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim. Selam ve saygılarımla…

M.Talip Girgin 
 23.05.2008 10:49
Cevap :
Biz de sizleri tanımaktan mutlu olduk. Yeniden görüşmek umuduyla. Sevgi ve selamlar  23.05.2008 11:55
 

Sevgili Coşkun Bey, hazırlıklarla uğraşırken belki de bir çok arkadaşın farkında olmadığı bir şeyi yazmak istiyorum; büyük bir heyecanla mayısın on yedisinde askerden dönecek olan oğlunuzu bekliyordunuz ve geldi:) Sonrasında "pasta" sizden, ben sadece kremasını yaptım:) Cumartesi sabahı ne heyecanla bekledik değil mi, misafirlerimizi, sabahın dokuzundan itibaren.:) Geldiler de dönüverdiler bile. Ve İlyas Bey'e de yazdığım gibi, bundan sonra memleketimde ne kadar bir araya gelirsek gelelim, hiç birisi bu kadar güzel olmayacak; öyle "sıradan" ve her "sıradan" şey gibi öyle olağanüstü bir kaç gün yaşadık ki!.. Konuklarımızın her birine kucak dolusu sevgiler, maviyle. Peki; evsahibi Coşkun Bey'e, kızkardeşime, eşine ve otel çalışanlarına da. Bir de bütün engellemelerimize rağmen bizi tekne turuna yetiştiren şöföre.

derinmavi.. 
 23.05.2008 7:52
Cevap :
Evet güzel bir heyacandı ve bitti. Bu arada Bülent Bey'in çantasını da buldum. Arayıp söyledim kendisine. Bir daha ki geldiğinde alacakmış. İçindekiler önemli şeylermiş gerçekten. Çok üzüldüm kih kih kih...  23.05.2008 11:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1115
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster