Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
501
 

Ölüm kokan sokaklar: Filistin

Ölüm kokan sokaklar: Filistin
 

Bir babanın, ananın kucağında evladının cesedini taşımak nasıl bir acıdır , tarifini yüreğinde h


Bir zamanlar kardeş dediğin çocuklar, büyüdüklerinde düşman oluyor, sana ve çocuklarını katlediyorlar. Bir zamanlar senin kardeş dediğin insanlar.

Sokaklarda çığlıklar, sokaklarda feryatlar, sokaklarda kan, sokaklarda ölüm kokusu var. Sokaklarında özgürce yürüyemeyeceğin bir vatan, başında dönen leş kargaları var. Çığlıklar arşa vururken, her bir melek göz yaşı dökerken, bu dünyada Tanrı, Allah, Rab, Yaratıcı, inanılan ne varsa, İnandığınız kim varsa, hangi kitapta yazıyor öldürmenin mübah olduğu. İnancınız yoksa bile hangi mantık söylüyor, bu insanların can taşımadığını, ya da canlarının helal olduğunu. Durdurun artık bu katliamı.

Çığlıklar geliyor kulağıma. Küçük çocukların can acısını duyuyorum. Çok uzakta değil inanın bana duyacağınız kadar yakın, göreceğiniz kadar öğnünüzde.Annesini ve babasını gözlerinin önünde vurmuşlar kendi yaralı çocuklar, çığlıkları kulaklarımda, kulaklarımdan sesler yüreğime saplanan kurşun oluyor.

Savaşla büyüyen bu çoçuklar; kim olursa olsun karşılarına çıkan, hatta kendi anne ve babalarının katili bile olsa, buydu senin düşmanın denildiğinde inanacaklar. Ve bu milletler bu insanlar da sizler can çekişirken yardım etmeyenler denildiğinde, canlı bomba olarak her yerde kullanılacaklar. Katiller, katil yapar. Masumlarsa katledilendir her zaman.

Sadece savaşla savaşılmıyor orada. Bir de organ mafyaları var. Dünyada organ nakli bekleyen milyoner zenginler için hazır organlar, tedavi olanakları İsrail'den. İsrail topladıkları insanların organlarını yakında açık arttırmayla satışa koyarsa sakın şaşırmayın.Savaşlar mafyaların, silah tüccarlarının, katillerin en sevdiği oyundur. En kazançlı oyunları.

Bu oyuna dur diyelim. Bu oyunu bozmamak bize hazırlanan tuzakları görmemektir. Türkiye' de çıkartılamayan iç savaş, dostumuz olan bir ülkeyi yok edecek boyutlara geldi. Bizim gözlerimiz kör, kulaklarımız sağır olmasın.
İnananlar için günah, toplumcular için ayıp, sevinenler için utanç kaynağı olan bir savaş. Ölüm kokan sokaklar da bir Filistin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1131
Kayıt tarihi
: 07.10.08
 
 

Hayatımız savaşmakla geçerken, biz herkesle hatta kendimizle bile savaşıyoruz. Herkesle savaşmaya ha..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster