Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '15

 
Kategori
Biyoloji
Okunma Sayısı
204
 

Ölüm ve mutasyon

Tüm varlıkların temelinde atom parçacıkları bulunmaktadır. Bunların bir araya gelmeleri ile atomlar, moleküller, organlar, hücreler ve organizmalar oluşmaktadır. O zaman; atom parçacıklarının ne olduğu; nasıl oluştuğu(kuantum mekaniği) önemkazanmaktadır.

Nitekim; kişioğlu şimdi tüm çabalarını bu alana yönlendirmiştir.

Diğer yandan; yüksek organizmaların(düşünen,iletişim kuran,yaratan)oluşmasında DNA ve RNA adlı nükleotidlerin rolü olduğu anlaşılmıştır. DNA bedenimizde yaşamı yöneten bilgisayardır. RNA lar ise bu bilgisayardan gelen komutlardır.

DNA; organizmanın bilgilerini saklamakta, yeni bilgileri sarmallarına eklemektedir.

Bunu; çeşitli enzimler aracılığıyla yapmaktadır. Enzimler; molekül makineleri gibidir.

DNA; içerdiği bilgileri emirlere dönüştürmekte ve RNA da bu emirleri metabolizmaya iletmektedir. Böylece; gelişmiş ve yüksek organizmaların; devinmesini, düşünmesini, duyumları algılamasını, üretmesini sağlamaktadır.

Bu açıklamalara bakarak;ölüm ne olmaktadır?

Dinlere göre ölüm, tinin bedeni terk etmesidir. İslamda, ölümle ilgili çeşitli özdeyişler vardır. Her fani sonunda ölümü tadacaktır. Ölüm kişilerin değiştirilemez alın yazısıdır. Ölümden kaçılamaz.

Bazı parapsikoloji önerilerine göre de bu böyledir. Kişioğlu, doğduğunda ölüme mahkum edilmektedir.

Yarı bilimsel görüşlere göre ise; ölüm, bedendeki plazmanın(enerjinin) bedeni terk etmesidir. Nitekim; Bektaşi inancına göre ölüm, can’ın ten kafesini terk etmesidir. Tinin başka bir  varlığa dönüşmesidir.

Gerçekten de; ölüm sırasında bir şeyin ya da şeylerin bedeni (organizmayı)terk ettiği anlaşılmaktadır. Çünkü; ölümle yüksek bir organizma mutasyona-değişime- uğramakta ve başka varlıklara dönüşmektedir. Toprak, sıvı, gaz olmaktadır. Ya da daha büyük ya da küçük organizmalarca sindirilmekte ve değişime uğramaktadır. Kişioğlu; istemediği bir mutasyona uğramaktadır. Tıpkı balık yediğimde ;balığın mutasyona uğraması ve benim bedenimin bir parçası olması gibi..

Öyle anlaşılıyor ki; ölümle sistem tersine işlemekte ve organizma organlara, hücrelere, atom altı parçacıklara dönüşmekte ve yeni organizmalar oluşturulmasında kullanılmaktadır. Bu tersine işleme ne  neden olmaktadır?

Bu durumda; ölüm neden oluşmaktadır ve ortaya çıkmaktadır? Kişioğlunun DNA sındaki bilgilerde kırılma ya da yıkılma(virüslerce yapılıyor olmalıdır)ortaya çıktığında; organın ve organizmanın düzeni bozulmakta ve emirlerin iletilmesi sistemi bozulmaktadır.

RNA lar yanlış emirler taşımakta(kanser) ya da emirleri taşıyamamaktadır. Bu durumda; organ paralizileri; sonuçta organizma paralizisi-devinimsiz kalma olgusu- ortaya çıkmaktadır.

Tıpkı; virüs kapmış bir bilgisayar gibi; DNA sına virüs girmiş hücre, o hücrelerden oluşan organ, organlardan oluşan organizma da işlevini yerine getiremez duruma düşmekte ve uzayla olan iletişimini kesmektedir.

Bu varsayım doğruysa; o zaman evrenin egemeni kişioğlu değil,virüsler olmaktadır. Keza; virüsler kişioğlundan üstün organizmalar olmaktadır.

Ölümle ilgili olarak; başka bir model de geçerli görülmektedir

DNA sağlamdır, virüs kapmamıştır. Ancak; bir biçimde RNA lar bozulmakta ve işlevini yapamamaktadır. Bu kez; RNA virüs kapmıştır. Bunun sonucunda da; hücre ve hücreler(organlar) ve giderek organizma mutasyona uğramakta ve ölüm denilen değişim ortaya çıkmaktadır. Bu ikinci varsayım daha gerçekçi görünmektedir.

RNA nın işlevini ne bozmaktadır? Bu kez, virüsler RNA nın yapısını bozmakta ve RNA nın başka bir kimyasal varlığa dönüşmesine yol açmaktadır. İşe enerji karışmakta ve madde,başka bir maddeye dönüşmektedir. Tıpkı, sütün peynire dönüşmesi gibi. Keza;tıpkı iki hidrojen atomu ile bir oksijen atomunun birleşip su oluşturması gibi. RNA,başka bir asite, ya da maddeye dönüşmektedir. Mutasyona uğramaktadır.

Bu dönüşüme dayalı olarak; DNA daki bilgiler ve bunlara dayalı emirler RNA doğru çalışmadığından, metabolizmaya iletilememekte ve bundan metabolizmanın “başkalaşması” sorunu ortaya çıkmaktadır. Yani ;hücre açısından bir mutasyon ortaya çıkmakta ve bunun sonucunda organda ve belki de organın parçası olduğu organizmada “ölüm” denilen olgu ortaya çıkmaktadır.

Kişioğlu; laboratuar düzeninde her türden mutasyonu sağlayacak düzeye gelmiş görünmektedir. Şimdi sıra; istenmeyen mutasyonların önlenmesi çalışmalarındadır. Bu mutasyonlar önceden önlenebilirse; ölüm denen olgu ortadan kalkacaktır.

Mutasyonlar; her zaman daha yüksek ve gelişmiş organizmalar elde etmek için yapılacaktır. Bütün giz; enzimlerin yapısının, rollerinin ve işleyişlerinin iyi öğrenilmesinde yatmaktadır.

Enzimlere egemen olduğumuzda, hücre içindeki her türden değişimi(mutasyonu)denetler duruma geleceğiz. Nitekim; günümüzde genetiği değiştirilmiş organizmalar uygulamaları ile bu yapılmaktadır.

O zaman; enzimler ve bunlara yapılacak müdahaleler yoluyla daima daha gelişmiş ve ölümsüz organizmalar üretilebilecektir.

Kendi organizmalarımıza müdahale edip; mutasyonlarımızı denetleyebileceğiz. İstediğimiz mutasyonları yapacak; istemediklerimizi önleyebileceğiz.

Bunun için; DNA çalışmalarından çok RNA çalışmalarına yönelinmesi gerekmektedir.

Kişioğlu; RNA yı öğrenip ona müdahale yöntemlerini geliştirdikçe; istenmeyen mutasyonları denetlediğinde,ölümsüzleşecektir.

Ölüm; bir RNA mutasyonudur ve önlenebilir olmaktadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 531
Kayıt tarihi
: 04.09.13
 
 

1940 yılında İzmir'de doğdum İzmir Atatürk Lisesi'ni bitirdim 1961 yılında Mülkiye(Siyasa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster