Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
682
 

Ölüm

Ölüm
 

Hayatımızda bazıları ölümden korkmam diye geçinir, bazıları da korkar o anın gelmesinden. Ben korkanlardanım...

Aslında daha çok yakınlarımın ölmesinden korkarım. Düşününce muhakkak anlarsınız, çok büyük bir acıdır bu. Ben şu an belki de bunu yaşayacağım veya yaşamayacağım.

Sizi kederlerimi anlatarak sıkmak istemiyorum veya üzüntülerimi diyelim, ama içimde tutamadım. Kardeşim ameliyat olacak. Korkuyorum çünkü bu üçüncü ameliyatı. Ya onu kaybedersem? O tatlı kardeşimi ya kaybedersem? Uçup melek olur da beni bırakırsa?

Bu yazıyı yazarken gözlerimden yaşlar boşalıyor. Korkuyorum ölümden, ölmekten, birilerini kaybetmekten... Yatağıma yattığımda öleceği gün için ağlayan değişik bir kızım. Belki de psikolojisi bozuk diyebilirsiniz ama ben her akşam gideceğim yeri düşünürüm..

Nedense olumsuzluklar bu hafta beni buldu. Yapacak hiçbirşey gelmiyor elimden. Elimde olsa, acılarını yok etsem kardeşimin ama mümkün değil

Anlatmak istediğim aslında şu: 'Ölüm' den korkuyorum. Ama bir gün muhakkak bize uğrayacak. Bunun bir sonu yok. Buna engelede olamayız ama bu korkuya engel olmam mümkün değil.

Ameliyat gününü bekleyeceğim ve Allahın en iyisi neyse onu yapacağına inanacağım. Sizler de bu şekilde düşünmelisiniz. Yaradan Allah. Yarattığı gibi geri de alabiliyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sevgili dost yazını okudum fakat zayıf olmanızı anlayamadım. Sakın ama sakın yanınızda olan sevdikleriniz için bu kelimeyi kullanmayın. Sevginizi böylemi ispatlıyorsunuz. KORKARAK. HER AMELİYAT BİR SON DEĞİLDİR. Ben 23 kez operasyon geçirdim. Ölümü hiçdüşünmedim ayrıca hiçde niyetim yok. Kişi hayatına duygularıyla yön verir. Bu ruh halinizi kardeşinizede yansıtıyorsanız çok üzücü, hoş o zaten hissediyordur. Lütfen iyilik ve umut dolu dileklerle adım atsın sonuç hepiniz için çok güzel olacaktır. sağlıklı bir yaşam dileğimle......

ZUHALCE ORDAN BURDAN 
 19.01.2007 23:02
Cevap :
Ben hiçbir zmn kendimi tam olarak mutlu bulamadım bulduğum zmnlarsa kısa süren mutluluklardı şunu anladım ölümden başka kötü hiçbirşey olamaz hissettiğim şu birşeyler ters gidiyor ailece hastayız böle bi tesedüf insanı şüphelendiriyor ve istemeden böle bir düşünceye düşüyorum işallah herşey mutlu sonla biter mesajınız için teşekkürler dedikleriniz çok doğru.  20.01.2007 21:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1607
Kayıt tarihi
: 06.10.06
 
 

Hayatı en güzel şekilde yaşamaya çalışan ve aynı zamanda ailesine de yaşatmaya çalışan biriyim........

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster