Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '15

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
1667
 

Olumlu Düşüncenin Gücü / Norman Vincent PEALE

Olumlu Düşüncenin Gücü / Norman Vincent PEALE
 

alıntıdır


Norman Vincent PEALE’nin Olumlu Düşüncenin Gücü isimli kitabını okudum geçtiğimiz haftalarda.

Şirketimiz bu sene servisimize bir stajyer almaya karar verdi. Her şey bir sebep, bir neden olacak ya o d benim gibi bireysel gelişime meraklı, araştırmayı, öğrenmeyi seven biri.

Çevremdeki insanların kitap önerilerini her zaman dikkate almışımdır. O da bir gün bana bir kitap getirdi. Bu kitap “Olumlu Düşüncenin Gücü” başlığı altında acaba neler katacaktı hayatıma?

Aslında bir süre yoğunluktan kendimi veremedim kitaba. Sonra yeni baştan başladım ve bu sefer bitirdim. Kitapta sürekli İncil’den bahsediyordu. Duanın gücüne dikkat çekiyordu.

Hayat verdiği şifreleri aldığınızda daha kolaydır her zaman. Bu cümleden hareketle bana vermek istediği bir mesaj olabileceğini düşündüm.

Çünkü bu kitabın bana gelmesi kesinlikle tesadüf olamazdı.

Okudukça duanın gücüne verilen önem çekti dikkatimi.

Kendi adıma şükür doluydum evet ama bir şeyleri eksik yaptığımı fark ettim.

Öncelikle kitapta İncil’e asla ön yargı ile yaklaşmadım. Yerine hep kuran-ı kerim’i koyarak düşündüm. Bizim dinimiz zaten huzur diniydi ve huzura giden yolda bilimi bilmek kadar ilmi bilmekte önemliydi.

Bildiklerimiz ikisiyle pekişince hayat tadından yenmezdi.

Kitabı bitirdim. Mesajımı aldım. Ve kitaba ulaşmama vesile olan İlayda’ya teşekkür ettim.

O bana almam gereken, eksik kalan yanlarımdan sadece birazını tamamlamama ve tanımama vesile olmuştu.

Demem o ki; bir şey elinize geçtiğinde bir kenara atmadan bir düşünün. Sebepsiz değil inanın. Mutlaka kendinizden bir şeyler bulacağınıza emin olun.

Hayat şifrelerle dolu.

Doğru yerde, doğru kararı almak için ön yargılarınızdan kurtulun. Olumlu düşüncenin gücü’nü okuyabilirsiniz. Gayet akıcı, düz, yalın bir anlatımı var.

Deneyin!

Belki de aradığınız bir şeyleri bulacaksınız. Belki içinizdeki o isimsiz, koca boşluğu dolduracaksınız.

 

Ruh Parçası, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan,düşünme ve sorgulama yoluyla aklın yeteneklerini keşfederek onun olumlu ve verimli gücüyle hayatın kendisini değil,kendisi hayatı kontrol altında tutarak yenilgileri engelleyen,daha huzurlu,sağlıklı ve mutlu bir yaşam kalitesini ömrüne amağan edebilir.Duanın yüksek enerjisiyle de sığınacak yeni limanların dinginliği ve temiz havasıyla yaşama sevincini renklendirip çoğaltabilir...Tam da önerilecek,mesajları bol,okunması gerekli bir kitap.Paylaşımınız için sağolun Merve hanım.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 23.03.2015 15:19
Cevap :
Merhaba Abbas Bey, çok teşekkür ediyorum. Aslında benim açımdan çok iyi oldu bu kitabı okumak. Onlarca kitap okurken bizim için yazılan yüce kitabımızı neden okumuyoruz diye düşündüm kendi adıma. Aydınlık, huzur, sağlık hep sizinle olsun, teşekkürler...  24.03.2015 9:24
 

Kıymetli yazarımız Sayın Merve Ballı,Bütün düşüncelerin gücü ve huzuru Kuran'da yeter ki doğru algılansın, yeter ki tercümeleri doğru yapılsın.Elbette bir çok kitapta güzel mesajlar verir, hatta biri kitapta bir söz insanı olumlu düşünmeye davet eder. Yine de tüm doğru mesajların membası Kuran'dır. Yaşamın şekli ve şemasını Kuran'da belirtmiştir. Bizler anlamıyoruz yada çok az anlıyoruz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 23.03.2015 13:31
Cevap :
Mehmet Bey, en güzel klavuz ama sizinde belirttiğiniz gibi anlamak, algılamak önemli. Keşke bize verilen o muhteşem armağana göre yaşayabilsek... o zaman gerçek huzuru yaşardık...  24.03.2015 9:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1894
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster