Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Eylül '10

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
2633
 

Olumlu Düşünme, Bilinçaltı

Her şey düşüncede başlar her şey beyinde biter. Bu konu kim bilir kaç kitaba konu oldu kaç defa yazıldı, hep aynı şeyler diyerek geçmeyin sakın, inanarak okuyun inanmak her şeyin temelidir.Kendine güvenen bir insanın isteyip yapamayacağı bir şey yoktur. Hayatımızı kendimiz yazıp yönetelim ne dersiniz?

Kafamıza yerleştirdiğimiz olumsuz düşüncelerle kendimizi tüketiriz.. Aslında bunlar bilnçaltına enjekte edilmiş zehirlerdir. Eğer bilinçaltını yıkıcı güçlerle beslersek, o bunları olduğu gibi kabul edip kötü olayları önümüze getirecektir. Sıkça tekrarladığımız düşünceler zihnimizde yeni bir sinir ağı oluşturur ve bir süre sonrada bu düşünceler doğrultusunda davranmaya başlarız. O zaman zihnimizi niye olumlu düşüncelerle doldurmayalım? Niye olumsuzluklarla hem zamanımızı hem enerjimizi harcayalım? Ya öyle olursa ya böyle olursa diye düşünüp dursak neye yarar? Bugüne kadar ne işe yaradı?

Olumlu düşünen insanların başına kötü şeyler gelmez diyemeyiz herkesin başına kötü şeyler gelir önemli olan olayların üstesinden gelme gücüdür, ne enişe ne pişmenlıktır bizi bir adım ileri götürecek... Hayatta başırılı olmak için; inanın, düşünün, çalışın, vazgeçmeyin, öğrenin...

‘Düşüncelerine dikkat et; Sözlere dönüşürler, Sözlerine dikkat et; Eyleme dönüşürler, Eylemlerine dikkat et; Alışkanlıklarına dönüşürler, Alışkanlıklarına dikkat et; Kişiliğine dönüşürler, Kişiliğine dikkat et; İşte kişiliğin senin kaderindir.

Frank Outlow

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 16583
Kayıt tarihi
: 03.09.10
 
 

1985 Bursa doğumluyum. 2008 yılında UÜ Biyoloji Bölümünden mezun oldum. Doğayı çok seviyorum şanslıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster