Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
192
 

Ölümü Düşünmek

''Ölüm var , sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın, üzmeyin'' derler. İki saniye üzerinde düşünür sonra ''Allah korusun'' diyerek hızlıca bu kötü düşünceleri aklımızdan uzaklaştırmak isteriz.

 Hem her an kaybedecek kadar tedirgin , tetikte hem de sürekli bunları düşünüp paranoyaklaşmamak için , kayıpların ardından  enkaza dönmeyecek kadar sağlam basmalı insan adımlarını. Ya hep ya hiç yok ölümde. Geri dönüşü de yok. 

Sayaçları sıfırlamalı , hem de acilen. Eğer ki geri dönüşü yok diyebilecek kadar kötü şeyler yaşamadıysak ya da buna rağmen , benim vicdanım rahat , benden çıksın bu konu diyebileceksek , salmak , bırakmak gerek. Hayatta yaşadığımız şeyler bumerang misali yine bize dönüyor. Birine iyilik yaptığında , bir başkasından iyilik görebilirsin. Evet bazen sen ne kadar iyi ve doğru olursan ol , hayat karşına kötü insanlar , kötü olaylar çıkarır. Bu da senin ne kadar iyi olduğunu ölçmek içindir. Yoksa kime sorsan , hep iyidir , doğrudur.

Kaybetmek diyoruz. Geri dönüşü olmadan kaybetmek. Bir daha onunla aynı gökyüzünü paylaşamayacak , aynı havayı soluyamayacak olmak. Ölüm öyle bir şey ki ; dünyanın başka bir yerinde başkasıyla birlikte olsa , hasta hatta yatalak , komada da olsa ,nefes aldığına şükrettirecek hale getirir. Kaybettiklerimizin sesi , görüntüsü er yada geç kayboluyor hafızamızda. Dijital ortamlara kaydetmek yeterli olmuyor aklında ki anılar kaybolduktan sonra.

Zaman su gibi akıp geçiyor , ölümü düşünmediğimiz vakitlerde sızlanmaktan , şikayet etmekten geri kalmıyoruz ama birinin ölüm haberini alınca küs olduğumuz insanlara bile sarılıp ağlayabiliyoruz. İşte bu yüzden unutmamalı insan ölümü. Daha güzel yaşamak , sevdiklerine , sevdiklerinle yaşayacağın güzel yıllara geç kalmamak için , sevgiyi bulmak için , aşkı yaşamak için , evlenmek , anne baba olmak için , hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçmeli hatta koşmalı.Bugün , şuan bile geri sayımda akıyor kum saatimizdeki taneler aşağı doğru. Daha fazla düşünmeden sen de koş hayatı yakala çünkü bir saniye sonra bile geç kalmış olabilirsin. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 142
Kayıt tarihi
: 30.11.17
 
 

Geç kaldım.. Her şeye biraz, Kendime çok.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster