Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '12

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
208
 

Ömer Yılmaz, yılmadı şampiyonayı Ordu’ya getirdi

Ömer Yılmaz, yılmadı şampiyonayı Ordu’ya getirdi
 

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Yılmaz daha önceden başka bir bölgede yapılacak olan Zıpkınla Balık Avlama Türkiye Şampiyonası eleme grubunu yoğun ısrarları sonucunda Ordu’ya getirmeyi başardı.

4-5 Mayıs 2012 tarihlerinde Bolaman- Medreseönü’nde gerçekleştirilecek olan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2012 yılı Zıpkınla Balıkavı Türkiye Şampiyonası Eleme Grubu Müsabakalarına 10 ilden yaklaşık 21 kulüp, 100 sporcu ve 20 hakem katılacak. Ordu’dan ise yarışmalara Ordu Su Sporları Kulübü, Gençlik Spor Kulübü, Kirazlimanı Spor Kulübü, Oney Spor Kulübü ve Ordu Gençlik ve İzcilik Kulübü olmak üzere 5 kulüp katılacak.

İlk 8 Türkiye Şampiyonasına gidecek ve avlanan balıklar hayır kurumuna verilecek

Yarışmalara katılan kulüplerden ilk 8’e girenler Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazanacak, hak kazanan bu takımlar Hatay’da yapılacak olan şampiyonaya gidecekler. Belli koordinatlar üzerinde balık avlayabilecek olan takımların avladıkları balıkların gramajı belli olup yasak türlerin avlanması da eksi puan olarak göze alınacak. Avlanan balıklar ise Çocuk Esirgeme Kurumu gibi hayır kurumlarına dağıtılacak.

            İl Müdürü Ömer Yılmaz konu ile yaptığı açıklamalarda bu yarışma programı için çok yoğun ısrar gösterdiklerini ve artık bir yerden su sporlarına il olarak başladıklarını belirterek; “Göreve başladıktan sonra Ordumuzda ki eksiklikleri tespit amacıyla doğa sporlarının ve uzun bir sahile sahip olmasına rağmen deniz sporlarıyla da ilgili Ordu’da bir çalışmanın olmadığını ve bu iki spor dalını da faaliyete geçirmek için çalışmalar yapacağımızı söylemiştik.  Başlangıç olarak zıpkınla balık avlama Türkiye Şampiyonasını alalım dedik. Federasyon başkanıyla görüştüğümüzde bu organizasyonların ocak ve şubat ayında dünya federasyonu tarafından düzenlendiğini, dolayısıyla bunların yerlerinin çok önceden belirlendiğini söylediler ama biz ısrarlı davranarak bize bir faaliyetin verilmesini talep ettik.  Onlarda buna kayıtsız kalmayarak başka bir tarafa verilmiş olan bir grubu buraya verdiler” açıklamalarında bulunarak buraya verilmesini sağlayan yetkililere de teşekkür etti.

                Zıpkınla Balık Avı Teknik Kurul Başkanı Ahmet Cumhur Sakız’da yaptığı açıklamalarda; “2012 yılı federasyonumuzun faaliyet raporunda yer alan Marmara, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yer alan yarışmaları ilimiz Ordu’da yapma kararı aldık. Bu başka bir ildeydi ama müdürümüzün sahil şeridine sıfır olan Ordu Şehrinde uzun yıllardan beri sualtı etkinliklerinin olmadığını dile getirmesiyle bu yarışmayı Ordu’ya naklettik” açıklamalarında bulundu. Efecan Yılmaz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 322
Kayıt tarihi
: 19.04.12
 
 

Çocukluğumdan itibaren sadece izlemeyle yetindiğim haberlerin artık içerisinde bir birey olarak d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster