Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
624
 

Ömeros'a ihanet! Ölüdeniz esintileri!

Ömeros'a ihanet! Ölüdeniz esintileri!
 

Ölüdeniz yolunda arabalarla yarışmaktan zorla caydırdığımız "Niko"yu eve dönmeye ikna ettik! Şükür!


Nicholas Park Otel rahatlığı, baklavaları favaları: MB yazanlarının “Yaratıcı moduna” girmelerini sağladı ve düşlerini tetikledi!

Hani derler ya; Hayalleri olmayanların, gerçeğe dönüşebilecek projeleri olmaz!

İşte ben bu yüzden “ Hayal kurmaktan vazgeçmem!” geçemem!

Karşıdan bakılarak verilen notun değeri ve faydası nedir? Zahmete katlanarak, baş eğip o küçücük oyuktan içeri girildiğinde; mağara hoşnut kalır, ikram olarak kendi dünyasını sergiler!

Sarkıtlar! Dikitler! Billur su birikintileri, ışıl ışıl değerli taşlar! Gören gözlerin ruhunu büyüler! Bu farklı dünya kimsenin ayağına gelmez! Gelemez!

Hep gelecek olanları bekler! Mağara zengindir; olmak isteyenleri bekler!

“Neme lazım, karşıma ya bir ayı çıkarsa” korkusu: ezbere bilinen düz yollarda bile mahlûkatın çeşitlisini karşımıza çıkarabilir!

Garanti yok! Yaşam hiçbir şey için garanti vermiyor! Veremiyor! Allah’ın emri bu!

Ölüdeniz’ de birlikte düşledik! Ziller başrolde değildi! Her başın bir rolü oldu!

Her katılacak olana da yer var! MB tiyatrosunu ulaşabildiğimiz her yere taşımak arzusu yeşerdi gönüllerimizde! Kendimizi ülkemizi tanıtmak adına; oyunlarımızı sergileyeceğimiz sahneleri, yaptığımız tablolarla süslemek; defilemizi sunmak, topyekûn yurtdışında lobi çalışmalarına destek vermek!

Büyük düşünmek; küçük adımlarla ilerlemek! Buluşmada konuşulanların özeti!

Hayata seyirci kalmak; belki baş ağrıtmayabilir! İster istemez, tırmalama yeteneğini körükler!

Güzel faydalı işler başarmanın, dürtüsü içindeyiz! Yetenekli bir yönetmen, sayıları henüz fazla olmasa da oyuncularımız da hazır! Yeter mi? Yetmez!

Yurt dışından, yurt içinden tüm yazan arkadaşlarımızın desteklerine ihtiyacımız olacak! Nasıl bir katkıda bulunabileceklerini kendileri dile getirmeliler!

Son gecemizde kısacık bir prova; bizleri yüreklendirdi!

Şahika Abla!(yoksa Fahriye miydi?) Bizi yerimize mıhladı! O ne enfes..

Mahallenin bazı sakinleri, estetiktir ayol diye burun kıvırdılar!

Teknik reji öyle olmadığını kanıtladı!

Beyefendi, akademisyen ev sahibi; ya ona ne demeli tüm kiracıların asla bulamadığı türden!

Ya külhanbeyin dişisi, düşleri süsleyeni!

Kapı ile eşik arasında, imalatı gerçekleşmiş(Mahallelinin ortak şüphesi) fireli şımarık gerizek! Asıla asıla ne üst bıraktı, ne de baş!

Anne çaresiz; kıvırdığı yalanlar! Asla elin yabancısında gözü olmadı!

Ne tarlada ne de samanlıkta! Aşkın bitmesidir onu yaralayan; o yüzdendir, babaya acı verecek itirafları!

Erkekliğine guguk kuşu konan; aslanlar gibi kükrer! Duyunca “Sen sadece nafaka babasısın!” lafını!

Zavallı kadın; yakışıklı yavuklusu Ömeros’a asla ihanet etmemiştir!

Sevgili okurlar! Bu oyun da burada bitmemiştir! Yönetmenin onayını sizlerin ilgisini bekler!

Ölüdeniz esintilerinin üçüncü bölümünü okudunuz! İlk kez bir konu hakkında tam üç blog yazdım! Bağışlayın! Bir bloğa sığdıramadım coşkumu!

Ölüdeniz sizi bekliyor! Onu daha fazla bekletmeyin!

Kültür etkinlikleri ve tiyatro ile ilgili sorularınız, Sn. Yönetmen Bülent Göncü Bey tarafından yanıtlanacaktır! Kendisine başvurabilirsiniz!

Teşekkürler yurdumun güzel düşünenleri! Teşekkürler Yurdum!

23.Mayıs 2008 Cuma

Ölüdeniz’den esintiler!

Not: Yazı ile ilgili çok ilginç kareler, yakında sizlerle buluşacak!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bana da rol verirseniz çok memnun olurum. Mesela Erol Taş veya Tamer yiğit gibi kötü adam karakterlerini çok iyi oynadığım söylenir. Sevgili Yönetmen yardımcısı Alev Hanım Abla harika bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Berlin'den sevgiler

OKAN TINMAZ 
 28.06.2008 16:15
Cevap :
Sevgili Okan, nasıl olmuş anlamadım bu yorumu yanıtlamamışım şimdi gördüm özür dilerim! 9 ay geçmiş üzerinden; belki sen bu yanıtı okumayacaksın olsun; istediğin rol senin olsun teşekkürler sevgiler.  07.03.2009 23:21
 

''Tüm çocukları dondurmacıya götürür, külahsız geri getirirsin' cümlenize bayıldım. Bunu ödünç alıyorum. Alıntı kaynağını da belirterek bir yazımda kullanacağım.İzin veriyor musunuz? Peşin teşekkürlerimle saygılar sunarım.

Muzaffer Cellek 
 28.05.2008 17:27
Cevap :
Onur duyarım efendim! Teşekkürler! Saygılar, selamlar!  28.05.2008 18:33
 

alacaksanız bizim yöreler uygundur efendim, toz -toprak kostümlerinizi kirletir, pıtıraklar ve keneler rahatsız eder, Pırlanta Kızlarımızı...uyarılarımı yapayım da ben de günah kalmasın...Sanat adına yapılan tüm eylemleri desteklerim....hem izlerim hem alkışlarım hem de raklamını güzel yaparım...selam ve sevgilerimi gönderiyorum...Altın Kızların en som olanına....

Fatma Köse  
 25.05.2008 22:38
Cevap :
Benim aklım zaten hep tozda toprakta! Olabilmek istediğim yerlerde! Bana şalvar ve yemeni yeter lâkin, dediğiniz gibi tiyatromuzun bir sahneye ihtiyacı var! Eskiden ne güzel yazlık sinemalar vardı! O gibi yerlerde işimize yarayabilirdi! Allah yüzümüzü kara çıkarmasın! Bizler yurt dışında taşrada yaşayanlarımızı da ihmal ediyoruz! Yıllardır vatana izine gelemeyenlerimiz var! Anadilini bilmeyen gençlerimiz, dilimizde vurgulamaları unutan yetişkinlerimiz, Türkiye'den bana ne, bana bir faydası yok diyenlerimiz az değil! Bir de bizi ve değerlerimizi kabul etmemekle israrlı, yabancı, bakan kör gözler mevcut! Lobi çalışmaları yok denecek kadar az! İstisna bir kitlenin lobi çalışmalarını görseniz; başınız döner gözünüz KARARIR! Ama Onlar bizleri anlatmayı unuturlar; düşlerini gerçekleştirmenin peşinde koşarlar!Koca bir ülkenin üstünü çarşafla örtmek isterler! Belki niyetleri çok olumlu ama bizlerin kafaları farklı yoğurulmuş, nereden geldiğimizi inkâr edemiyoruz! İltifatın böylesi?Sevgiseli  26.05.2008 15:33
 

Gelemememin engelleri arasından sızan buruk duygularımla ve artık sizlerin yarınlarınıza yarenlik edecek olan, o büyük dostlukların yansıdığı anılarınızı keşkelerimle okurken hayal bile olsa kendimi yanınızda hissettim.. Ne mutlu bu güzellikleri yaşayan sizlere hepinizi canı gönülden geçte olsa selamlıyorum. Allah tekrarını nasip etsin. Gönül notum: Annemin bir ameliyatı vardı. O yüzden sizleri ne arayabildim ne sorabildim. Özürlerimle birlikte bütün çingeneliğimle affımı istiyorum!? :( ''Melekler yüreğinizden öpsün'' Sevgim saygımla. Sabiha Rana.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 25.05.2008 8:55
Cevap :
Hayıflanmak sizle bağdaşmıyor! Melekleriniz sizi haberdar etmediler mi? Çiçekleriniz çifte kavrulmuşlarınız olmasa da; güzellikleriniz bizlerle birlikte güldüler! Kocaman çocuklarınızın arasındaki yeriniz her zaman size ayrılmıştır! Onlar bilirlerki Sabiha Rana demek: Barış, sevgi yardımlaşma, destektir! Bedenen bir yerde bulunmak, ruhen bir güzelliğe katkıda bulunmak anlamına gelmez! Ben sizi ve "yolumun diğer yarısını" nereye gitsem yanımda götürürüm! Bir gün karşılaşabilmenin heyecanını yaşarım! Siz arayıp sormasanız da, düşüncelerinizde hal hatır sormayı ihmal etmezsiniz! Bilirsinizki iyi düşünceler, kulların tek ve etkili korumasıdır! Onlar bizleri her türlü musibetten korur gözetirler! Sevgili annenize geşmiş olsun! Allah onu sizlere bağışlasın! Sultanım! Şiir kitabınızdaki kapak resmi pek gizemli! Ne büyük bir çoşku yaşıyorsunuzdur kimbilir! Ardımızda bırakacağımız olumlu izler, hepimize nasip olur inşallah! Sağlık sevgi dolu günler! Değerli katkılarınız için teşekkürler!  26.05.2008 15:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 2445
Toplam mesaj
: 327
Ort. okunma sayısı
: 836
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Dinleyenin olmadığı yerde anlatmanın önemi! Nasıl YAZAN oldum. 'Yalnız doğar, yalnız göçer' eskile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster