Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '19

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
64
 

On Beş Yıl, Bir On Beş Daha

Yıllardır fark etmemişim…

Bunca uzun yaşamdan sonra biraz ağrılı idrar yapmaya başladığımda aile bireylerinin de üstelemesi sonucu doktora gittik. PSA testi sonucu, sinsi sinsi gelişen prostat kanseri, normal değerinin çok üstünde olduğu görüldü.

2017 sonbaharında gerekli araştırmalar sonrasında onkoloji doktorum iyi huylu bir hastalık deyip ameliyat gerekmediğini, ancak 40 gün kadar ışın tedavisi yapılacağını söyledi.

Bu uzun ışın tedavisi ve sonunda kan testi de yapılınca kanser hücrelerinin bulunduğu yerde hapsedilip yayılması önlenmiş oldu.

Bu arada genç doktorum, “Bak amca bu tedavilerden sonra on beş sene daha yaşarsın.” deyince bir hayli gülüştük.

O günden sonra her üç ayda bir prostat kontrolüne gittikçe daha da iyi olduğum ortaya çıktı, ama 2019 yılıyla birlikte bende başka bir sorun görüldü.

Biraz dolaşsam çabuk yoruluyorum, kalbim hızlı hızlı atıyor. Yine aile bireylerinin haklı olarak diretmesi üzerine bu sefer, kalp ve damar doktoruna gittik.

Kalp doktoru önerisi doğrultusunda birçok tetkik ve araştırma sonucu kalp kapakçığında bir sorun ortaya çıktı ve kalp damar cerrahının bir hafta sonraya ameliyat günü vermesi üzerine 28 Mart günü ameliyat oldum.

Bir hafta hastanede yattıktan sonra hastaneden eve çıkarken Prof. Cerrah “Kalbinizi tamir ettik şimdi rahat rahat yürüyüş yapabilirsin.” deyince benim muzipliğim tuttu. “Doktor bey prostat doktorum tedavi bittikten sonra bana bir on beş sene yaşarsın demişti, kalp ameliyatımdan da bir on beş sene…

Ohhh gel keyfim gel der demez.”

Cerrah Doktor, “yook ben o kadar garanti vermiyorum.”  deyince bu sefer de bu cerrahla makaraları koyuverip baya gülüştük.

 

Şahin Özşahin

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Allah sağlıklı uzun ömür versin değerli şairim.Hastayken bile espri yapabiliyorsunuz,hayran kaldım.Sağlıcakla kalın...

fisun gökduman kökcü 
 22.11.2019 16:42
Cevap :
Fisun Hanım, bu tip matematiksel şiirlerle bir şekilde öğrencilere de bir şeyler hatırlatmak istiyorum. Esen kalınız.  22.11.2019 22:08
 

Geçmişler olsun şimdi iyisinizdir umarım...

Kerim Korkut 
 07.06.2019 11:03
Cevap :
Yavaş yavaş toparlanmaya çalışıyorum, ilginize teşekkür ediyorum. Sevgiler.  07.06.2019 21:52
 

Sevgili hemşerim tekrar tekrar geçmişler olsun derim:) Allah dermansız hastalıklara karşı bizleri korusun:) hastalık ta sağlık da bizim için:) Allah korusun diyelim:) On beş on beş etti otuz bir on beş de benden olsun hemşerim eder kırk beş oh ne ala:):):) Saygılarımla:)

Halil Güven (Sökeli) 
 03.06.2019 0:46
Cevap :
Halil hemşerim, bir 15 de senden olunca, beni ne kadar mutlu ettin bilemezsin. Dostlu bu işte. Nice bayramlara sağlık esenliklerle girmek dileğiyle iyi bayramlar.  03.06.2019 7:17
 

Biraz eğlence olmasa çekilmez hiç bir şey değerli Şahin bey,gelip geçmiş olsun hepsi için, Sağlıklı ömürler diliyorum size Aziz Nesin'in SÖZ şiiri geldi aklıma,"Bilirsiniz sözümde hep durmuşumdur duracağım Sevgilime sözverdim ben yirmi yıl yaşayacağım Düşmanlarım sevinmesin yirmi yıl sonra yok diye Belli değil yirmi yıla ne zaman başlayacağım." İyi bayramlar diliyorum

Cemile Torun 
 02.06.2019 23:57
Cevap :
Cemile Hanım, çokça yazım ve şiirlerimde ben kendimle bile şakalaşmayı çok seviyorum. Bu yorumunuzla yaşam dünyam daha da canlandı doğrusu. Ben de başta sağlık, esenlik dileklerimle bayramınızı kutluyorum.   03.06.2019 7:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1134
Toplam yorum
: 4396
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Teknik ressamlıkla geçen çalışma hayatımdan sonra emekliliğini yaşayan bir kız ve bir erkek çocuk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster