Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '16

 
Kategori
Ekonomi - Finans
Okunma Sayısı
7500
 

Ön onaylı Kredi ne demek?

Ön onaylı Kredi ne demek?
 

ön onaylı kredi


Ön onaylı kredi başvurusu sms, telefon, internet, wap ve atm lerden yapılan hızlı kredi ya da anında kredi olarak bankaların lanse ettikleri kredi çeşididir. Hemen kredi almak isteyenlerin başvurmuş oldukları bir kredi yöntemdir. Bu yollardan birisini kullandığınız takdirde bankalar sizin mali durumunuza ve kredi notunuza bakarak hızlı bir şekilde size geri dönüş yapacaklardır. Herhangi bir yasal takip süreciniz olmadığında ve kredi notunuz düşük olmadığı takdir de ise genellikle başvuru yapmış olduğunuz bankadan’ ‘ön onaylı krediniz hazır. Lütfen kredinizi almak için banka şubelerimize uğrayınız.’ Gibi bir cevap gelecektir.

Bu cevabın ardından bankaya ihtiyaç duyduğu kredi miktarını çekmeye gittiğini zanneden kredi başvurusunda bulunan kişi aslında bankanın ona henüz kredi vermediği gerçeğiyle karşılaşacaktır. Banka size ön onaylı kredi imkanı sunara aslında ilk kriterleri geçmek için uygun olduğunuzu söylemiştir. Hala aynı bankadan kredi almak istiyorsanız bankanızın kredi için sizden isteyeceği belgeleri temin etmek zorundasınız.

Ön onaylı kredi işleminde bankanın size vereceği kredi için vermeniz gereken süreç bu saatten sonra başlar. Banka sizin hakkınızda gerekli olan bütün araştırmayı yapar ve sizin alacağınız krediyi geri ödeyebileceğiniz kanaatine kavuştuğu an size krediyi verir. Ancak burada unutmamanız gereken nokta ön onaylı kredi miktarları genellikle küçük miktarlarda olan ihtiyaç kredisi ya da nakit hazır gibi kredilerdir. Yani ön onaylı kredi türlerinde taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi kredi ihtiyaçları giderilmez.

Ön onaylı kredi onayınızı ise kredi miktarı küçük olduğu için genellikle başvurduğunuz banka şubesi verir. Banka şubesi size onayı verdiğinde ise size bir ödeme planı çıkartılarak nakit miktarınız elinize verilir. Böylece ön onaylı kredi işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

  1. Kaynak: http://kredinotu7.com 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2445
Kayıt tarihi
: 06.11.16
 
 

1984 İstanbul doğumluyum. Küçüklüğümden süre gelen bir hayalimin peşindeyim, mutlu bir hayat sürm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster