Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Şubat '08

 
Kategori
Dilbilim
Okunma Sayısı
487
 

Ona sahip çıkın!!!!

Ona sahip çıkın!!!!
 

Ona sahip çıkın!!!!


Bugünlerde Türkçenin kullanımı konusunda oldukça hassaslaştım. Hele ki unutulan kelimeler, kullanılmak istenmeyen sözcükler oldukça canımı sıkmaya başladı. Dünya İngilizce kulvarında bir yarışa kaptırmış kendini, s onunun nereye varacağını tahmin edemiyor. Nedir bu İngilizce kardeşim, herkes bunu konuşmaya çalışıyor. Nereye gitsem İngilizce yazılar görüyorum. Kendi memleketimde değilmişim gibi hissediyorum kendimi. Ahh ahhh demek yaşlıları bu yüzden seviyorum. Onlar bana özümün havasını tattırıyorlar. Ben onlarda kendimi buluyorum. Tamam, yabancı dil şart; ama kendimizi kaybetmemek, özümüzü yitirmemek şartıyla. Aslında diğerlerine de hak veriyorum, bütün şirketler "İngilizce şart" diyor. Eee haklısınız ama niye kendinizi kaybediyorsunuz kardeşim!! Neyse, arkadaşlar, Türkçenin önemini kavramalıyız. Bu konu oldukça önemli. Bugün dilimizi alan, yarın kültürümüzü, benleğimizi en sonunda da oturduğumuz devleti alırlar, dımdızlak ortada kalırız.

Konuştuğumuz dili kimseye kaptırmayalım, çünkü o çok değerli ve bizi de değirkli kılıyor. Onu verirsek bizim hiç bir değerimiz kalmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Vallahi helal olsun. Seni gönülden tebrik ederim. Senin gibi düşünen genç yok diyordum , beni utandırdın. Sevgi ve saygı ile kal.

basak_33 
 29.02.2008 13:38
Cevap :
Evet aslında en büyük sorunu teşkil eden şeyse gençleriimiz.Zaten Biz gençler bu tür yozlaşmalara izin vermezsek böyle bir problem de ortaya çıkmaz.İyisi mi gençler bu konuda bilgi sahibi olmadan bizim elimizden başka bir şey gelmiyor::((  03.03.2008 12:24
 

Eline sağlık.

Ayrıntıda gezinmek 
 29.02.2008 13:25
Cevap :
Mesajınız için teşekkür ederim.  03.03.2008 12:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 762
Kayıt tarihi
: 01.11.07
 
 

1990 İstanbul/ Üsküdar doğumluyum. Şu anda lise öğrenimi görmekteyim. Kendimi kişisel gelişim konusu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster