Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ekim '19

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
45
 

Onaylamıyoruz

Kapitalizm´in vahşi yönü böyle bir şey işte. ABD, IŞİD´i yıllardır besledi büyüttü, başta Suriye rejimi ile silahlı çatışmalar içine girdi, ardından Türkiye´de ve Avrupa ülkelerinde çeşitli eylemlerde bulunarak uluslararası terör örgütü olarak kendini tescil ettirdi fakat görevi sona erdiğinde yıllarca desteklediği ABD tarafından IŞİD lideri olan Bağdadi öldürüldü..

Neden görevi sona erdi IŞİD´in..

Çünkü, Amerika´nın amacı gerçekleşiyor da ondan..

Napolyon ´para para para´diyordu, Trump ´petrol petrol petrol´ söylemini kullandı dün IŞİD liderinin öldürülmesiyle ilgili konuşması arasında.

Gerek Fırat Kalkanı gerek Afrin operasyonu ve gerekse Barış Pınarı harekatlarında onlarca askerimiz toprağa düştü IŞİD terör örgütünü bertaraf etmek uğruna.

Öyle bir oyun ki, ABD, terör örgütü IŞİD´e destek vererek hem Suriye rejimi ile yıllarca silahlı eylemlerde bulunarak Türkiye´nin de kapsama alanına çekmek adına Sultanahmet´te Ankara Garı´nda ve Beşiktaş´ta eylemler düzenledi, daha sonra IŞİD ile mücadele etmek adına sekiz yıl boyunca ABD silah tuccarlarının daha çok zengin olmasına yardımcı oldu.

ABD, terör örgütlerini örgütlüyor ve tüm muhimmad desteğini de dünya´nın gözü önünde hiç çekinmeden veriyor, sonra da bizim askerlerimizle burun buruna getiriyor. Bu durumu kabül etmemiz mümkün değildir.

ABD resmen Türk halkıyla alay ediyor, küçümsüyor bunu onaylamıyoruz.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2233
Toplam yorum
: 1104
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 450
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster