Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '18

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
32
 

Önce Ben Sonra Geri Kalan Her Şey

Önce Ben Sonra Geri Kalan Her Şey
 

Farklıyım mutluyum :)

Karlı bir yılbaşı akşamında Kastamonu da, babamın dansöz izleme aşkını içinde bırakarak dünyaya gelmişim.

Çocukluğum Kastamonu da geçti. Çocukları çok seviyorum diye lisede kız meslek lisesine gittim.

Son sınıfta staja gittiğimizde, Öğretmenim seni bir kerecik öpersem yerime otururum demişlerdi en son bana. O kadar da masum yaptılar ki bunu. 25 tane minik öğrenciyi sınıf öğretmeni üstümden aldığı gün öğretmenlikten vazgeçtim. Sevmek iyi öğretmen olmak için yeterli değil dedim.

Sonra o yıllarda başka bölüm yazamadığımız için açık öğretim okumak zorunda kaldım. Önce halkla ilişkiler daha sonra işletme okudum. Okul biter bitmez her orta seviyedeki ailenin istediği gibi kpss ye hazırlanmaya başladım. Okul hayatım boyunca orta seviyede bir öğrenci oldum. Kapasitemin bu olduğuna inandırıldım. Çok doğaldır ki kpss başarısızlıkla sonuçlandı. O yıl soruları çalmışlar. Normalde almam gereken puanın 15 puan aşağısında aldım.

Bir taraftan ders çalışırken bir taraftan da internetten iş başvuruları yapıyorum. Önüme gelen her yere cv atıyorum. Başvuruların çoğu bankaydı ve bankaların genel merkezleri İstanbul'da. Geri dönüşler olduğunda sınavdan sonraki haftayı veriyorum ki rahat rahat gidebileyim.

Sınav biter bitmez İstanbul’a gittim. Günde 2 görüşmeye gittim. Ve İstanbul’u hiç bilmeden. Bir türlü olmadı detayları ilerleyen yazılarımda anlatacağım. Sonra boynumu büküp kürkçü dükkanına  geri döndüm. Kastamonu’ya dönmeden son bir öğretmenlik başvurusu yapmıştım.

Döndükten bir hafta sonra aradılar. Topladım eşyalarımı aileme de sadece ben gidiyorum dedim. 8 yıl türlü maceralar yaşadım. Beni okudukça hayatın farklı bir yüzünü göstermeye çalışacağım. Bilgilerle hayatınıza minicik de olsa bir şeyler katabileceğimi düşünüyorum.

Sevgilerimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 66
Kayıt tarihi
: 03.10.18
 
 

insan ve insana ait her türlü olguyla ilgilenen, psikoloji eğilimi olan, astrolojiyi çok seven, h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster