Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '07

 
Kategori
Emlak
Okunma Sayısı
1017
 

Önce kim işe alınmalı ?

Emlak işini kurumsal yapmak isteyen ve bu amaçla uluslararası bir markanın franchise'ını alarak ofisinizi açmış biriyseniz anlatacaklarım sizin için. Öncelikle sizi tebrik etmek isterim, çok doğru bir sektöre yatırım yaptınız. Yabancı bir emlak franchise markasını seçtiğiniz için de en doğru kararı verdiniz. Hangi marka olduğununun özeline girmeden tercihinizin çok doğru olduğunu söyleyebilirim. Çünkü eğer emlak işine girdiyseniz ve bunu bir markanın çatısı altında yapmayı tercih ettiyseniz kurumun yıllarca geliştirmiş olduğu doğru sonuçlar üreten ve dertsiz para kazandıran bir sistemi kullanma ayrıcalığını kiraladınız demektir. Bununla beraber amaç güven tesis etmek olduğundan bunu en çabuk ve en etkili yabancı bir markanın servisleri ve bilinçli Türk tüketicisinin kafasında yarattığı pozitif algı ile sağlayabilirsiniz.

Peki herşey güzel, doğru sektör, doğru marka... Peki nasıl başlayacaksınız. İşiniz insan işi, hizmet işi, bu işi yaşam biçimi olarak görecek bireylere ve iyi bir asistana ihtiyacınız var. O halde önce kimi işe almalısınız. Bence markalı emlak işinde herşeyin başlangıcında kendinize sormanız gereken ilk soru bu; Önce kimi işe almalıyım ?

Önce asistanınızı alıp sonra emlak danışmanları ile devam ederim diye düşünmek en doğrusu bir çoğunuz için. Ancak dikkat edin, ilk başta almanız gereken kişiyi atladınız. Üstelik bu çok hayati bir hata... Markalı emlak işinde hayati hata para kaybettirmenin dışında, manevi olarak da çok büyük kayıplar verdirir.

O halde kim bu kişi, kimi önce işe almalısınız ? Açıklıyorum, o kişi Sizsiniz. Evet siz. Önce kendinizi işe almalısınız. Bu iş yapı itibariyle önce size ihtiyaç duyar, siz yoksanız rutinde gider, asla büyümez, kazandırmaz.

Önce kendinizi işe alın, zor bir iş bu, sizsiz olmaz, liderliğiniz, yöneticiliğiniz, teşvik ve delegasyonunuz, adaletiniz, satış gücünüz, motivasyonunuz, pozitif bakışınız, güven veren kimliğiniz, geçmiş işlerdeki deneyimleriniz, vizyonunuz bu işe lazım olan şeyler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba, yazdıklarınızı okudum lakin franchise nasıl alınır yatırım maliyeti nedir.getirileri götürüleri nelerdir. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler...

rahmi sahin 
 15.01.2008 1:40
Cevap :
Merhaba Rahmi Bey, bana emailinizi verirseniz size sorularınızın cevabını yollayabilirim, ayrıca haftaya tanıtım seminerlerimiz olacak, İzmir, Ankara ve İstanbul seminerlerimize katılabilirsiniz. Lcv için 0212 467 22 77'yi arayabilirsiniz. Teşekkürler  16.01.2008 17:09
 

yazdıklarınız çok güzel ama franchise aldıktan sonraki süreci yazmışsınız keşke birde franchise almak gibi niyeti olan insanları aydınlatan bilgilendiren franchise faydalarından çok somut olarak tecrübelerinizi ve birikimlerinizi paylaşsanız örneğin risk nedir?en fazla kaybımız ne olur?bu kaybın olma şansı nedir?kazancımız ne olur ?genelde markalı emlak anlaşmaları 5 yıl gibi bir süreyle oluyor bu süre yeterlimi? v.s gibi soruları çoğaltmak mümkün yani özetle bilginize ve tecrübenize güveniyorum reel olarak yatırdığımız para ne olur?şimdiden teşekkürler.

İbrahim Eşkiler 
 18.07.2007 17:30
Cevap :
Merhaba İbrahim Bey, İlginiz için çok teşekkür ederim, sizinle tüm bu sorularınızın cevaplarını bulmanız için sizi yüzyüze görüşmeye davet ediyorum. P.tesi günü yani 23.07.2007 tarihinde saat 13:00'de sizi ofisimde bekliyorum. Adres bilgileri ve telefonlarım aşağıdadır; Saygılarımla, Hilmi Işıkören Genel Müdür / Yön.Kur.Üyesi Realty World Türkiye Vali Konağı Cad. Şair Nigar Sok. Halit Kehale İş Merkezi No: 4 Kat: 2 Nişantaşı İstanbul Tel: 0212 230 76 00 Gsm: 0532 374 10 70  19.07.2007 9:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1145
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

1997 – 2001 Re/max Türkiye, 2001 – 2005 Century 21 Türkiye ve son olarak 2005 -2010 Realty World Tür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster