Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
43
 

Önce sen

 Aslında herşey ne yepmak istediğimizi bilmediğimizden. Belkide yeterince kendimizi tanımadan çözmeden başkalarını tanıyıp çözmek istiyoruz. Aslında herşey küçüklükte başlıyor. Bizi seven iki gardiyanın yanında açıyoruz gözlerimizi hayata, korkmak için bir sebep ne olabilir ki. El kadar kalbimiz ritmi öğretiyor öfkeyi aşkı heyecanı. Daha küçücük ellerimizin büyüdüğünü fark edemeden ruhumuzu, kalbimizi keşfedemeden hayata hızlı bir adım atıyoruz. Kötülükten uzak hayallerimizden kopup gerçeklerle yüzleşerek büyüyoruz.  

 Herkesin bir sınavı var kimi ilk adımını attıran gardiyanını kaybederek tek başına hayat mücadelesi veriyor, kimi oyuncaklarını bırakıp terini siliyor, kimimizde şanslı aşk oyunun içinde mutsuzluk sendromuna düşüp ağlıyor. Büyük bir gezegen adı Dünya farklı hayatlar ,farklı karakterler aynı zaman diliminde değişik hayatlar yaşıyoruz. Ve dünyaya nekadar masum geldiğimizi unutuyoruz. Hep bir huzursuzluk telaş kimseye yaşadığı hayat yetmiyor. Kimse birbirinin arkasını kollamıyor. Sanki herkes yarışta. İnsanlara giyindirdiğimiz hiç bir renk kendiyle bütünleşmiyor, en beyazı bir bakıyorsun çıkarlarına göre gırileşiyor siyah oluyor. Ee sonra kim kime güvensin, kim kimi sevsin. Güç birlik ,beraberlik, mutluluk, huzurla olur.  

 Peki neden şöyle sıkıca sarılıp ısıtmıyoruz ruhlarımızı neden paylaşmıyoruz hayatı? Peki nasıl uzatmalıyız elimizi donmuş bir yüreğe? Yüzmeyi bilmeyen çocuğu denize sokmak gibidir sevmek. İlk korkar kaçar ağlar çocuk ama güvendeği gardiyanı yanındaysa, tatlı tatlı alıştırdın mı sonra çıkmak istemez sudan. Oynar ruhu sakinler mutlu olur. Denizin ucu bucağı görünmez yürekte sevdimi su gibi şeffaf deniz gibi büyüklüğünün ifadesi olmaz.

 Sevmek güvenmek nekadar zorsa, siz güçlü olup zoru başarın sevin, sizi sevmeyenide sevin, siz huzurlu olun bırakın karşınızda ki huzursuzluğu yaşasın. Siz iyi olun bırakın o kötülüğünden utansın, siz gülün ki, kıskançlıktan onlarda gülmeyi keşfetsin. Ve en önemlisi "önce kendinizi sevin ki " insanlar sizi nasıl sevmesi gerektiğini öğrensin. Mutluluk yürekte gerisi pastanın süsü... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 35
Kayıt tarihi
: 11.01.16
 
 

Grafik Tasarım / Tekstil- Kumaşların Renki Dünyası / Moda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster