Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
327
 

Önce Vali, sonra Diyanet, Başbakan’ı yalanladı…

Önce Vali, sonra Diyanet, Başbakan’ı yalanladı…
 

Önce Vali, sonra Diyanet, Başbakan’ı yalanladı…

“Başörtülü bacılarımıza saldırdılar”

“Camide içki içtiler”

“Camilere ayakkabı ile girdiler”

Bu sözler;  Başbakan’ın “Gezi Olayları” sonrasında düzenlediği mitinglerde sıkça kullandığı sözlerdi. Başbakan her gittiği yerde aynı cümleleri kullandı.

Gezi olaylarına katılanlar itibarsızlaştırıldı, dinsizleştirildi. Eyleme katılan, katılmayan insanlar; palalı, eli sopalı, ne olduğu, kim olduğu belirsiz(!) insanların hedefi haline getirildi.

Gezi olaylarında doğrudan ya da dolaylı olarak yer aldığı belirlenen ve suç işlediği iddiasıyla gözaltına alınan eylemcilerle ilgili tutuklamalar ise devam ediyor.

“Başörtülü kadına saldırı” olayının mağdurunun şu anda ne durumda olduğunu doğrusu merak ediyorum. O kadın, olayın olduğu günlerin ertesinde bir gazeteye röportaj vermişti ve ben de bu köşemden (http://blog.milliyet.com.tr/basortuye-saldiri/Blog/?BlogNo=419135)   bu konuda bir yazı yazmıştım. Zaman ilerledikçe,  bu kadının da reklam ve siyaset oyuncusu olduğu kanaatine vardım.

İstanbul Valisi Mutlu, geçtiğimiz günlerde “Kabataş’ta meydana gelen başörtülü kadına saldırı konusunda kamera kayıtlarında bir görüntüye rastlayamadık” dedi.  Aaaaa. Ne kadar da güzel. Ama güzel olduğu kadar da ilginç.

Neden ilginç?

Vali Bey bunu açıklamak için yaklaşık 40 gün bekledi de ondan.

İstendiğinde bir olayın failini 3-5 günde bulabiliyorken, başörtü saldırısının düzmece olduğunu, siyasi bir malzeme olduğunu, kısacası büyük bir yalan olduğunu 40 günde ancak açıklayabildiler. Böylece Vali, Başbakan’ın da bu konuda yalan yanlış sözlerle halkı aldattığını resmileştirmiş oldu.  Vali’nin; “yarın bir yerden bir kamera görüntüsü v.b. çıkarda, o zaman olay netleşir, biz de saldıranları öğreniriz, gerekeni yaparız” ifadesindeki beklenti gerçekleşirse, o zaman 75 milyon insana yalan yalan söyleyen Başbakan aklanmış olacak…

Camide içki içilmediğini cami imamı defalarca ifade ettiyse de, Başbakan imamı yalancı çıkarmıştı. Her fırsatta içki içildiğini haykırdı durdu. Onun bu haykırışının incelemesini de Diyanet ancak 40 günde yapabildi ve dedi ki; “camide içki içilmemiştir, ancak camiye gelelerin içinde sarhoş olanlar vardı”

Şimdi gel de çık işin içinden…

Diyanet İşleri Başkanlığı şunu mu demek istedi:

1.  Camide içki içilmedi, Başbakan yalan söyledi!

2. İçeride sarhoş olanlar vardı. Biber gazını yedikleri için camiye son süratle daldılar. Ben de hız sınırını aştıklarını görerek bizzat hepsine alkol metre üflettim ve alkol aldıklarını tespit ettim.

Doğru söze ne denir..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Fark eder mi? Selamlar...

Mesut KARİP 
 20.07.2013 13:10
Cevap :
Haklısınız Mesut Bey, değişen bir şey yok. Aynı tas aynı hamam. Teşekkürler katkılarınız için.  21.07.2013 21:07
 

Ali Bey, bilgilendirici ve yorum niteliğindeki paylaşımız için elinize sağlık. Geç de olsa vali beyin ve diyanetin açıklamaları iyi olmuştur, gezi olaylarına katılanlar bu yönden aklanmıştır. selam ve saygılarımla.

Gülbeyazı 
 17.07.2013 17:58
Cevap :
Katkılarınız için teşekkür ederim. İyi günler.  18.07.2013 8:51
 

Amaca giden yolda herşeyi mübah gören Makyevelist yaklaşım. Stresle beslenen,yalan ve iftira sakınmayan bir dincilik anlayışı yerleşiyor galiba.Selamlar.

Turbest 
 17.07.2013 16:04
Cevap :
Sayın Turbest, Dinde bu türde yaklaşımlar yok malumunuz. Eğer var ise, bu din din değil, yok ise, bu adamlar dindar değil. Teşekkürler katkılarınız için. İyi günler.  18.07.2013 8:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 2679
Kayıt tarihi
: 20.03.11
 
 

Duyarlı olduğum konularda; düşündüklerimi, bildiklerimi ve birikimlerimi paylaşmak üzere burada b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster