Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
412
 

Öncelikler Karmaşası

Öncelikler Karmaşası
 

Eğitim hayatımız boyunca gerek ödev yaparken gerekse sınavlara çalışırken sürekli aile büyüklerimiz ve öğretmenlerimizden planlı olmamız konusunda nasihatlar alır ve öncelikleri belirlemede nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında yorumlar dinler dururuz.

Kafanız sakinken kağıdı kalemi alır önceliklerinizi belirler, günlük, haftalık hatta yıllık planlar yapar sonrada önceliklerinize göre düzenlersiniz.

İşte bu noktada alabora olabileceğiniz dönemlerde ayakta kalırsanız siz şartları iyi kavrayan ve hayattaki önceliklerini doğru tesbit edebilen birisiniz demektir.

Bu noktada ben hayatımda ilk defa bireysel düşünceden sıyrılıp, iki kişilik düşünmeye başlayınca hafif dalgalı bir ortamda buldum kendimi. İlk defa değişik yönlerden gelen dalgalara ekip halinde müdahale edip , ileriye yönelik kararlar alma safhasında partnerimle planlar yapmaya başlayınca biraz su yuttuğumu hissettim.

Partneriniz ne kadar güçlüyse sizde o kadar az su yutup, dalgalara teslim olmadan yeniden öncelikleri doğru belirleyeceğiniz durgun sulara ulaşabilirsiniz. Ben bu konuda şanslıyım çünkü partnerim bu konuda çok güçlü ve her zaman yanımda olduğunu gösteriyor ama ekip çalışmasında kritik olan zayıf halka şimdilik ben gibiyim.

Zaman ne gösterir bilinmez ama tek bildiğim şu ki öncelikleri belirlerken oluşabilecek dalgalara karşı önlem alın ve mutlaka sonuçları önceden görmeye çalışın ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İlginç bir öneri. aslında olması gereken ama bir türlü uygulanamayan. selamlar

Ezgi Umut 
 30.11.2007 23:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 860
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

Nişantaşı Işık Lisesi, Yıldız Teknik Üni. Matematik Muh. ve İstanbul Bilgi Üni. MBA eğitim hayatımı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster