Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Eylül '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
660
 

Önermeyeceğim...

Önermeyeceğim...
 

Milliyet Blog yine bir "ilk"e imza atıp... Önerilerim bölümü koymuş sayfalarımıza.

Amaç, beğendiğimiz bir yazıyı... Diğer arkadaşlarımızla da paylaşmak. Hani "Ben okudum... Hmmmm! Çok da beğendim, siz de okuyun" demek... Anladığım kadarıyla.

Güzel düşünülmüş, ama zamanla... Belki de "taraf tutmaya, sadece sevdiklerine iltimas geçmeye de yol açabilecek bir bölüm haline gelebileceğini" düşünüyorum. Umarım ve dilerim ki "bu düşüncemde yanılırım". Böyle konularda yanılmayı severim.

Bana gelince...

Tüm yazıları elimden geldiğince okuyorum... Beğenip, beğenmeme kararımı da, kendim vermek istiyorum.

Çünkü ne zaman "çok beğenilen, övülen" bir film, müzik, tiyatro vb olsa... Hayal kırıklığı yaşıyorum. Çok beğenilen "çok beklenti yaratıyor" nedense.

Önermek içinse... O kadar güzel yazılar var ki... Birini veya birkaçını seçersem... "Diğerlerine haksızlık yapmış" gibi hissederim kendimi. Bütün beğendiklerimi seçmeye kalkarsam da (nerede ise "her dakika bir yazı yazıldığı düşünülecek olursa)... Blog olmaktan çıkar "reklam panosuna döner sayfam".

Ve "o seçilmiş"ler okunurken... Okunulması gerekenlerin kaçırılmasından korkarım. Hele bir de "çok okunan arkadaşlarımızın" önerdiğini düşünecek olursanız... Bana "haksızlık" gibi geliyor bu.

Şöyle düşünüyorum; Yazıları okumak için zamanı sınırlı olan arkadaşlarımız var. Ve okudukları "yazanlar"ı blog habercisi kanalı ile takip ediyorlar. Belki arada bir diğer yazanlara da göz atabilirlerse atıyorlar... Ama "takip ettikleri yazanları" mutlaka okuyorlar.

"Tercihleri" bu blog habercilerindeki yazanların "önerdikleri ile" sınırlı kalmayacak mı?

Zaman bulduklarında "şöyle bir göz atıp okuduklarına"... Önerilenler de eklendiğinden... Artık vakit bulamayacaklar mı?

Pek çok polemiğin yaşandığı blogda bir gün... "Sen beğenmişsin, ama ben beğenmedim", "Neresini beğendin o yazının" veya "Beğendiğin yazıdan belli zevkin" gibi "yazışmalar(!) olmayacak mı? Bu örnekleri, istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

Bu nedenlerle şimdilik... Öneride bulunmayacağım.

"Zevkler ve renkler paylaşılmaz" ya hani... Hiç bir zevke müdahale etmeme kararındayım:)

Hele de şimdi burada... Bu kadar uzaklardayken ülkemden... Her yazı "en beğenilen" benim için.

Çünkü o satırlar... Benim ülkemin insanının sesi... Düşüncesi... Emeği.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

arkadaşlarıma söylüyorum önerilerim bölümünde ki yazarları mutlaka takip edin diye, onlar için de son derece kolaylık, kütüphanede ki tüm kitaplar da kişinin burnuna sokulmaz ki :) ama bazıları özeldir, bazıları muhteşemdir ve onları da herkesle paylaşmalıyız diye düşünüyorum.. evet belki diğerlerine haksızlık gibi de algınabilir ama, bir önerinin süresiz de kalması gerekmiyor, sık sık yenilenebilir de.. bu arada bi konuda da sesli düşünmek istiyorum zaman zaman yazılarınızda sataşmalara cevap yakalıyorum bu da hoşuma gitmiyor, benim kontesim, prensesim o kazanda olmasın gördükçe üzülüyorum, zaten buralarda bu kadar asili az, yapmasın uymasın , almasın kimseden öyleee kibrit, çakmak, bomba falan... o hiçç duymasın görmesin, haset, kıskanç, gelişmemiş ruhları :)

Kundelas- Sevdakılıçaslan 
 29.01.2008 15:29
Cevap :
Merhaba, Yazılara yaptığım yorumlarda düşüncelerimi zaten belirtiyorum:)) Belli bir veya bir kaç yazıyı seçip, önererek... Okurları etki altında bırakmak istemiyorum açıkçası... Önerilen yazıları okurken, belki daha fazla beğenebilecekleri, ilgi duyacakları başka yazıları gözden kaçırmalarına (kısıtlı zaman olabilir bunun sebebi) neden olmaktan korkarım:)) Yazı sataşmalarına gelince; Bir blogda sanırım oldu o:)) O yazı, bir arkadaşa esprili yaklaşımdı sadece... Kişiler değil, yazılarım önemli benim için. Ve tabii ki herkese eşit mesafe ve karşılıklı saygı:)) Kişisel çatışmalara girmek tarzım değil:) Bu konuda içiniz rahat olsun:)) İçten yorumunuza teşekkürler. Mutlukalın:))  29.01.2008 16:45
 

Kaleminin sesi burda yazılan herşey..Yürekten gelen düşüncelerin reklamını yapmak doğru olmaz bence.Zaten blogların sıkı takipçileri herkesi herşeyi okuyabilir.İlla benim önermem gerekmez. Sevgiler !

Kalbin Ritmi 
 02.10.2007 12:26
Cevap :
Merhaba, Neden "önerilerim bölümü" kondu bilemiyorum. Aklıma gelen düşünce şu; Editörün önerilerini beğenmeyip, tepkilerini yazı ve mesajlarla belirtenler vardı. Onlar da haklı olarak "Bir de siz önerin de görelim" demiş olabilirler mi?:))) Şaka tabii ki. Yürekten gelip, emek verilerek sunulanların arasından "seçebilmek" ve de bunu adil olarak yapabilmek ağır bir sorumluluk bence. Bekleyip, göreceğiz. Yorumunuza teşekkürler. Mutlukalın:))  02.10.2007 17:56
 

ama ben de sizinle aynı düyüncedeyim.Bazan çok beğendiğim onlarca yazı da oluyor. Öner öner bitmez:) Beğeniler çok farklı olabilir.Önermek reklam gibi aslında...Sevgiler

Ozlem Ozkulak 
 02.10.2007 1:00
Cevap :
Merhaba, Her yazının bir "emek" olduğunu düşünüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi beğeniler farklı... Ve yorumlarda bile polemikler yaşandığı düşünülecek olursa... Yine de diyorum ki; Umarım ve dilerim yanılırız. Bekleyelim ve görelim bakalım:)) Teşekkürler. Mutlukalın:)  02.10.2007 17:45
 

MB'ye Önerilerim kısmı eklenince daha önce bir blogda yaşadıklarım geldi aklıma. Tam bir paslaşma gibi kullanıyorlardı. Gerçi bu blogda biz öneriyoruz, farklı olarakta, bir yarış gibi sunulmuyor ön sayfada. Düşündüklerinizde haksız değilsiniz. Bir takım güçlükler çıkacaktır karşımıza. Zaten yazınızda "Şimdilik" diye açık geçit bırakmışsınız. Bence terazi kefesine uygun, kaliteyi ağır bastıracak bir uygulama. Yazınızı şimdiden "Öneriyorum" Nedeni, suistimal edilmeyi önlemeye yönelik bir ilk uyarı yazısı olması. Saygılar sunarım.

DurmuşGüler 
 01.10.2007 18:35
Cevap :
Merhaba, "Şimdilik" diyerek... Ve Biraz da bekleyip, görerek "doğru olanı" yapmaya çalışacağım. Benim düşündüklerim "olabileceğini öngördüklerim" ve "yanılmayı çok istediğim" konulardı. Sorumluluğu (bence) bence büyük... "Emekler"in arasından seçecek, adil olacaksınız. Bir de üstelik (umarım olmaz) öneriniz yüzünden eleştirilebileceksiniz. Umarım ve dilerim hiç kimse kırılmaz ve gereksiz polemikler yaşanmaz. Değerli yorumunuza ve seçkinize teşekkürler. Mutlukalın:)  02.10.2007 17:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1165
Toplam mesaj
: 57
Ort. okunma sayısı
: 1909
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

Bana biri kendini anlat dese, susar kalırım. Her konuda çılgın bir istekle konuşan ben, işte o anda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster