Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '18

 
Kategori
Dünya Kadınlar Günü
Okunma Sayısı
68
 

Onlar Bizim Baş Tacımız Olmalı

Onlar Bizim Baş Tacımız Olmalı
 

Çiçekler İnternetten, Kutlama Yazısı Benden


Merhabalar.

Eşim bile zaman zaman kadın olarak dünyaya geldiği için şikayetlenir. Onun bu şikayetlenmesinde toplumun olduğu kadar, benim de çok büyük payım olduğuna inananlardanım. Yüce Allah kadını ve erkeği, dünya hayatının zorluklarını da güzelliklerini de paylaşmak için yan yana var etmiş, imtihanı başarıyla verebilmek için birbirlerine yardımcı olmalarını istemiştir. Oysa bizler kadını hep ikinci sınıf bir varlık olarak kabul etmiş ve onun bu dünyadaki yükünü paylaşarak hafifleteceğimize çekilmez kılmışızdır.  

Bu bağlamda, bizleri karnında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygının tüm kadınlara yansıması dileğimle birlikte her biri elleri öpülesi bir anne olan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarım.

Selam ve saygılarımla.

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin gibi baş tacımız diyenler için kadın haklarına gerek yok zaten...

Kerim Korkut 
 17.09.2018 17:08
Cevap :
Merhabalar Kerim Korkut, Hoş Geldiniz. Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Ben zaten artık insanlardan ümidimi kesmiş durumdayım. Hiç ileriye doğru olumlu bir gelişme göremiyorum. İnadına her şey çok daha kötü bir şekilde geriye doğru gidiyor. Kadınlara hala köle gözüyle bakıp, onları her konuda istismar etmeye devam ediyorlar. Gerçekten çok yazık ediyorlar. BU konuda Çağrı filminden alınmış güzel bir söylem var. "Bizleri karınlarında taşıyan analarımıza duyduğumuz saygının, tüm kadınlara yansıması gerekir." Selam ve dualarımla.  18.09.2018 3:03
 

Merhaba hocam. Öncelikle geçmiş dahi olsa Dünya Kadınlar Gününü kutlarım. Kadınlar, aynen dediğiniz üzre; Yüce Yaradanın erkeğe bahşettiği en güzel varlıktır. Kadınlar için yazmış olduğum yazı, şiir vs. için bana feminist yakıştırması yapılsa da; Yinede hak ve hukuktan yanayım. Dilerim kadınlarımızın kıymeti erkekler tarafından bilinir. Kaleminiz kavi olsun efendim, eşinize selamlar..

gülsen tunçkal 
 17.04.2018 12:32
Cevap :
Merhabalar Gülsen Tunçkal, Hoş Geldiniz. Blog sayfama yapmış olduğunuz ziyarete ve değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. İslamın kadınlara verdiği değeri en iyi anlatan ve izah eden kaynak, Yüce Allah'ın kelamı olan Kur'an'ı Kerim'dir. Siz bakmayın bu kutsal kitabı herkes işine geldiği gibi tercüme edip, yorumlamaktadır. Doğrusunu Allah Bilir. Eşim de bilmukabele size selam ve muhabbetlerini iletmektedir. Selam ve dualarımla.   17.04.2018 19:03
 
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 450
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster