Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '11

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
659
 

Onlar da köşe yazarı ama...

Onlar da köşe yazarı ama...
 

Köşe Yazarlığı


Milliyet Blog'da yazmaya başlamamın pek çok sebebi var. Profesyonel bir köşe yazarı olmam benim burada yazmam için bir engel değil. 

Aramızda ilköğretim okulu öğrencisi olan blok yazarlarının da olduğunu görüyorum. Bunun onlar için ne büyük bir fırsat olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Özellikle benim gibi 45 yaş üstünde olan Milliyet Blog yazarları şöyle bir çocukluklarını düşünsünler lütfen. 

Bizim çocukluğumuzda internet yoktu. Günlük ya da blog kavramı elbette vardı ama özel defterlerde dolmakalemle yazılmış “özel yazılar, anılar” olarak bilinir ve saklanırdı. İnternet bir yana çoğumuzun bilgisayarı bile yoktu. 

Çok özenle seçtiğimiz, başkalarının da okumasını istediğimiz yazılarımızı kompozisyon derslerinde öğretmenimizin huzurunda, sınıf arkadaşlarımıza heyecanla okurduk. Yazdıklarımızı binlerce insanla paylaşmak sadece bir hayaldi. Hele ki bu yazılarımızın altına, profesyonel köşe yazarlarının değerlendirme yapıp, yorum yazması mümkün değildi. 

Şimdi ise internet çağındayız ve Milliyet Blog, ilköğretim öğrencilerine böyle bir fırsat sunuyor. Öğrenci yazar adaylarının bu fırsatı iyi değerlendirmesi gerekiyor. 

Bu arada yeni üye olmama rağmen halen ulusal gazetelerde profesyonel köşe yazarı olduğu halde, burada da yazan bazı isimlere rastladım. Bunların başında yaklaşık yarım asırdır gazetecilik yapan, ünlü köşe yazarı ve akademisyen Prof. Dr. Tevfik Dalgıç geliyor. Kendisini saygıyla selamlıyorum. 

Yeniçağ Gazetesi yazarı Anibal Güleroğlu, Dünya Gazetesi yazarı Cem Top, Birgün Gazetesi yazarı Erkut Tekin, Önce Vatan Gazetesi yazarı Sumru Aydın profesyonel köşe yazarı olduğu halde Milliyet Blog sayfalarında yazan isimlerden bazıları. 

Bunun dışında aramızda çok yakın zamana kadar ulusal basında olan, önemli köşe yazarları var. 

Profesörler, doçentler ve diğer pek çok akademisyen, Milliyet Blog sayfalarında yazıyor. 

Demek ki haklı bir sebepleri var ve buradalar. 

 

Oben Özaydın 

Tevfik Dalgıç bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hoşgeldiniz efendim. Saygılarımızla..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 04.07.2011 11:31
Cevap :
Merhaba. Teşekkürler. Selamlar. Saygılar. Oben Özaydın.  04.07.2011 15:59
 

Bilgi verir misiniz?

Muzaffer Cellek 
 04.07.2011 0:16
Cevap :
Hayır Ulaşmamış.  04.07.2011 0:40
 

İyi bir noktaya işaret etmişssiniz MB de buluşmak için herkesin bir nedeni var, olmazsa bu kadar kalabalık yazar kadrosu olmazdı zaten

stilwater 
 03.07.2011 6:13
Cevap :
Merhaba. Evet. Haklısınız.  03.07.2011 21:28
 

Eh siz profesyoneller gelmeye başladığınıza göre bize yol göründü! Tamam, anladım kriz var da bu kadar etkileneceğimizi tahmin etmemiştim! Şimdi siz önerilerinize aldığınız profesyonel kadroyla MB içinde duman attırırsınız bize! Profesyonel bir köşe yazarı olmanız burada yazmanıza engel değil elbet ama bizim için engel teşkil edebilir :) Ama önce sizi burada yazmaya iten sebeplerden birkaç örnek verin isterseniz. Sonra sıra bize gelir. Ama peşinen söyleyeyim sakın blog yazarlarını Ali, veli, liseli vs. hafife almaya kalkmayın. Beş yıldır acayip tecrübe sahibi olduk! Cin olmadan adam çarpmasını, çaktırmadan sağ omzunuzdaki meleği çalmasını biliriz :) Siz istediğiniz kadar iyilik yapın kayda geçmez sonra! Google ye adınızı yazdım 49 sayfada kaldınız! Oysa ben adımı yazdım tam 100 sayfa da benim adım vardı. Hemen anladım buraya neden geldiğinizi MB farklı; çok farklı; buraya üye olan şöhret oluyor! Ha ha ha tümü şaka tabi. Hoş geldiniz Oben Bey. Balık sever misiniz? :) Selam ve saygılar.

M.Talip Girgin 
 02.07.2011 18:34
Cevap :
Hoşbulduk. Demek ki siz benden daha ünlüsünüz Talip bey. Bu arada kimsenin yerinde gözüm olmaz. Selamlar.  03.07.2011 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 616
Kayıt tarihi
: 24.06.11
 
 

İsmim Oben Özaydın. Gazeteciyim. 1966'da, Ankara'da doğdum. Gazeteciliğe 1985 yılında başladım. Çeşi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster