Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
411
 

Onlar dünyalı, biz uzaylı mıyız?

Onlar dünyalı, biz uzaylı mıyız?
 

gazeteden alıntı


- Benim polisim  

- Benim camim 

- Benim alanım

- Benim gelinim

- Benim türbanlı kızlarım

- Benim televizyonum.....

YAHU biz yani diğerleri Recep beyin tabiriyle "ONLAR" UZAYDAN MI GELDİK???

*******

"GEL YAVAŞ YAVAŞ YERLER YAŞ!"

********

ANKARA MİTİNGİNDE BAĞIRA BAĞIRA ÇOCUKLARA EZBERLETİR GİBİ ONLARA gösterecek miyiz?

ONLARA gösterecek miyiz?

ONLARA gösterecek miyiz?

İnsanları tamamen kışkırtmaktır bunun adı ve insanları bölerek değerli değersiz sınıfına ayırmaktır.

Halkı aydınlatmak için çırpınan TV kanallarına kat kat/ layarak ceza veriyorlar.

******

KAZLIÇEŞME MİTİNGİ İÇİN YOLLAR KAPATILDI; Nasıl bir çelişkidir ki insanların yolları kapattığından dem vuruluyordu. Mağdurluksa bugün sınava giden çocuklar mağdur oldu, oraya yakın hastaneye ulaşamayanlar mağdur oldu, zaman ve benzin israfından herkes mağdur oldu. DAHA ÖNCE DE geçtiği yolların kapatılmasında olduğu gibi...

******

Onlar miting alanına bedava belediye otobüsleri ve denizyollarının vapurları rahatça ve keyifle  ulaştılar. PEKİ bu mi­sil­le­me­ler­le ba­rış mı sağ­la­na­cak?

HAYIR TAM AKSİNE ateşle oynamaktan, yangına körükle gitmekten başka bir şey değildir ki dün akşam üzerlerinde KASIMPAŞA TAKIMININ forması olan eli sopalı bir grup ALLAHUEKBER nidalarıyla eylemci kovalıyorlardı ve polis otosu yanlarında sanki refakatçi gibi yürüyerek bir tanesine bile el sürmedi! PEKİ bunu hesabını nasıl vereceksiniz?

*********

Recep beyin Kazlıçeşme miting alanından canlı yayın yapan TV muhabiri bir vatandaşa mikrofonu uzattı. Mikrofonu alan kadın canlı yayında Kılıçdaroğlu’na hakaret edip öyle bir benzetme yaptı ki akıllara zarar!

Bakalım herşeye ceza kesen RTÜK bu iğrenç benzetme için bu TV’ye ceza kesecek mi. 

AYRICA başörtülüyü müslüman gören diğerlerini de; her ne kadar özel hayatlarına karışmıyoruz dese de söylemlerinde laf sokan ki, Gezi Parkındaki gençlerin orada yatıp kalkmalarını bile başka yönlere çeken bir parti başkanının mitinginde başörtüsü takıp mikrofana bağıran kadın utanmadı mı o lâfı söylerken?

İnsan dinlerken bile utanıyor; Tayyip Erdoğan’ın g…..k…. Bu nasıl bir ağzı bozukluktur?

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

*******

BİR İNCİ de polisten; yabancı kadın muhabire basın kartın var mı diyor ve bağırıyor, çekme artık polisi çekmeyin gidin eylemcileri çekin.

Basın yazıyor, polis gaz attı, ne yapayım os....yım mı !

******

Recep bey hep hesap sorma derdinde ancak ona hesap sorulduğunda esip gürlüyor. Belediye otobüsleri kiralanmış mış. Kimin parasıyla ve de üstelik  kamuya ait otobüs ve vapurlar? EL İNSAF yahu! Çocuk mu kandırıyorsunuz???

*******

Dünkü mitingde yine eylemcilere kumanya getirildiğini, “Taksim Meydanı’na 30 bin kumanyayı kimlerin gönderdiğini gayet iyi biliyoruz. Kendi otellerinde terörle işbirliği yapanları, yatırıp kaldıranları çok iyi biliyoruz. Bunların hesabı sorulmayacak mı" dedi.

İNSANÎ bir davranışı sorgulayacak kadar kin gütmedeler. Ancak revir olarak kullanılan otelin lobisine girerek yaralıların üzerine gaz bombasını atan polislere lâf etme. BU MÜSLÜMANLIĞA SIĞAR MI soruyorum sizlere?

ÇAPULCUDAN SONRA bir de terörist damgası yediler. Zaten yaklaşık 400 kişiyi tutuklamışlar.

Benim polisim yaralandı diyor ancak ölen, yaralanan vatandaşları es geçiyor. Daha dün ekmek almaya giden 14 yaşındaki genç çocuk vuruldu ve hayati tehlikesi sürmekte. Ve bizlerin bilmediği niceleri…

********

Atılan suyun içine mavi bidonlarla ilaç koyuyorlar, görüntüleri var; efendim kimyasal değilmiş miş de insanların bacakları sırtları yanmış nasıl oluyor bu? Ayrıca o kadar tazzikli ki su adamı sürüklüyor daha ne olsun?

Bir arkadaşımızın kulak içine gelmiş kulak haşat, bir diğerinin kaburgaları kırılmış şu anda ikisi de hastanedeler.

Atılan gaz kapsulleri öylesine fütursuzca rastgele sallanıyor ki işte gözünü kaybeden kişiler bunun kanıtı.

TOMA nun altında kaldığı yetmezmiş gibi cop ve tekme yiyen vatandaşımıza içimiz sızladı. Bu polisler nerde eğitiliyorlar ki böyle kin ve hınç dolular? Anlamak mümkün değil!

********

Vali bey MUTLU açıklama yapıyor; her şey yolunda, insanlar gül bahçesindeler sanki, ancak onun açıklaması sırasında polisler divan otelinin içine gaz bombası atıyorlardı. Çocuklar annelerinin kucaklarında, şoka girmiş bir sürü yaralı insan… Bu nasıl bir vicdansızlıktır?

Recep beyin türbanlı kızlarımıza zulüm ediyorlar lâfını çürüten bir olayı defalarca izledik dün akşam. Ki zaten öyle bir şey yok idi. Gezi parkında bir sürü türbanlı genç kız var idi, bunları tv kanalları sayesinde gördük.

Gelelim diğer olaya bir bölgede beklemekte olanların arasında kocaman bir BAYRAĞA sarılmış bir türbanlı kızımıza polis tokat atıyor başındaki türbanı çekiyor, etraftakiler çekip almasa tırmandıkları yerden kızı alaşağı edecekler.

Buyursun seyreylesin Recep bey.

********

Dün akşam yandaş bir tv kanalı daha önce Recep beyin reklamlarını kestiler elbette bunları da araştıracağız dediği markaların adlarını birer birer ekranda yazarak okudu. BU SUÇ DEĞİL MİDİR?

*********

Ağaç dikmişlermiş bilmem kaç tane; söylediklerinin oturup hesabını yapmışlar,eğer öyle olmuş olsa idi bütün İstanbul ağaçtan geçilmezdi ve de tüm belediye işçileri seferber edilse bu kadar zamanda bunun mümkünü yoktur denildi.

Akıl var mantık var, bir de sizler düşünün bakalım sevgili okurlar. Var mı bunun mümkünü?

********

BIKTIK ARTIK hakikaten şiştik gaz yemeyenler de yalan ve hüzün gazıyla doldu. Dış basına ateş püskürüyorlar, çünkü onlar bizden önce görüp gerçekleri yansıttılar.

Dış ülkelerde de bu tür eylemler oluyor ancak çoğu müdahalesiz geçiyor. Müdahale edilenler de böylesi bir müdahale değil.

********

Allah sonumuzu hayr eyleye

Sözün bittiği yerdeyiz çünkü daha ne söylesek bilmiyorum?

Hâdiye Kaptan

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Elinize, beyninize sağlık. Biz 'yurtseverler' düşüncelerinizi paylaşıyoruz. Başbakan her tümcesini 'bölücülük' ile bitiriyor. Bu çok riskli boyutlara ulaşıyor. Selamlar,

sükrü bülent türtat 
 18.06.2013 8:57
Cevap :
Teşekkürler ederim ayırdığınız zamana umalım aydınlık günler yakın olsun Sevgiyle kalın  18.06.2013 15:08
 

Dün vatanı bölmek isteyenler bugün milleti bölüyor Hâdiye hanım. Bütün bunları aldıkları oya güvenerek yapıyorlar. Ama geçmişte tek başına iktidar olan partilerin daha sonra tabela partisi olduklarını da gördük. Seçimlerde oy kullanan seçmen oranı % 85 di. Bu oranın yüzde ellisi ile iktidara geldiler. Onların taraftarları tam kadro oylarını verdiler. Ancak karşı olanlar içersinde sandığı boykot edenler oldu. Bu bakımdan önümüzdeki seçimlerde herkes şapkasını önüne koyup, sandıkta oy kullanmaları gerekmektedir. Demokrasilerde şu an için yapacağımız tek şey budur. Saygılar, selamlar....

Erol Özışık 
 17.06.2013 23:31
Cevap :
Umarım şimdiki ruh ateşi seçimlerde de sürer ve bu zulüm biter. Artık dayanılacak gibi değil, içim dışımda sinirlerim ayakta. Umalım bu karanlıktan çıkarız. Teşekkürlerimle  18.06.2013 0:14
 
 
Toplam blog
: 467
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster