Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Kasım '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
29
 

Online Eğitimin Avantajları

Online Eğitimin Avantajları
 

Online eğitim; öğreten ve öğrenenin aynı ortamda bulunmadığı bir öğrenme türüdür. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte oldukça fazla kullanılmaya başlanmıştır. Online eğitimin bu kadar kısa sürede bu kadar çok kullanılmasının başlıca sebebi konforlu olmasıdır. Öğretmen ve öğrenci arasındaki mesafe ne kadar uzak olursa olsun ders rahatlıkla tekrar tekrar işlenebilir.

Online Eğitim Faydaları

Online eğitim faydaları birden fazladır. Online eğitimin ilk olarak sayılabilecek olan faydası ders dinleme anında not alırken dersi kaçırma ihtimalinin olmamasıdır. Öğrenci, dersi istediği saatte ve istediği şekilde dinleme konusunda serbesttir. Online eğitim karşılığında sertifika kazanılabilir. Online eğitim alınarak kazanılan sertifikalar kişilerin iş bulma olasılığını arttırmaktadır. Alınan sertifikalar cv içerisine de konulup kullanılabilmektedir. Online eğitim maliyeti düşük olan bir eğitim türüdür.

Örgün Eğitim ve Online Eğitim

Online eğitim ile karşılaştırıldığında örgün eğitim daha maliyetli olmaktadır. Kalabalık ve rahatsız olan ortamlarda örgün eğitim alınırken online eğitim konforlu bir şekilde alınabilmektedir. Örgün eğitimin avantajlı olan yanı; öğretmen ile öğrenci yüz yüze geldiği zaman öğrenci öğretmene istediği kadar soru sorabilmektedir. Fakat öğretmen her zaman öğrenciye vakit ayıramamaktadır. Bu kısımda da online eğitim avantajlı hale gelmektedir. Online eğitimde ders istenildiği kadar arka arkaya dinlenilebilir. Online eğitim her ne kadar henüz sistemsel olarak tam olarak oturmuş olmasa da bazı yönleri ile örgün eğitimden daha avantajlı hale gelmektedir. Türkiye'de bu sistemi oturtarak başarılı bir profil çizen İstanbul İşletme Enstitüsü örnek olarak gösterilebilir. Birçok eğitim sunarken bu eğitimleri kaliteli içeriklerle sunmaktadırlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1122
Kayıt tarihi
: 16.06.17
 
 

İK alanında yüksek lisans yaptım. Çalışmalarımı kendi tumblr sitemde yayınlıyorum.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster